O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Astra doma rozstřílela Liberec 7:1

V nedělních soubojích nejvyšší soutěže družstev se rodila jednoznačná skóre. Své soupeře deklasovali favorité z Meteoru, Benátek i Brna, překvapivě vysokou výhru 7:1 doma zaznamenala také Astra Praha nad Libercem.

Astra Praha – Slavia TU Liberec 7:1

Liberečtí přijeli k duelu na Zahradní Město s ambicemi bodovat, ale k tomu jim tentokrát scházelo mnoho. Domácí tým si bojovným výkonem zajistil cenné vítězství. Přitom průběh zápasu výsledku tak docela neodpovídá: zápasy přinesly řadu vyrovnaných koncovek, hned čtyři musel rozhodnout až třetí set – jenže Astra byla v rozhodujících okamžicích stoprocentní a všechny čtyři "tříseťáky" vyhrála...

Za liberecké bodovali pouze ve druhé čtyřhře Mirko Šída s Janem Slatinským výhrou nad Danielem Holcem a Jakubem Zahrádkou. Všechny ostatní body si připsala Astra, když Lukáš Kurz s Eliškou Maixnerovou porazili mix Slatinský-Nejedlová, Zuzana Klusoňová s Terezou Lajdovou vyhrály nad Martinou Repiskou a Janou Nejedlovou, Lukáš Kurz s Michalem Netíkem porazili Ondřeje Krále a Rostislava Peníšku a ve dvouhrách Eliška Maixnerová udolala Martinu Repiskou, Josef Kočí zvítězil nad Rostislavem Peníškou, Jakub Zahrádka porazil Mirka Šídu a Daniel Holec Ondru Krále.

Super Stars Most – Sokol Meteor Praha Radotín 1:7

V plné sestavě by Most měl na to potrápit favorita, bez trojice opor Dziolko, Valenta, Koldová se stal jen snadným soustem pro Pražany, kteří také přijeli v "minimalistickém" složení a nastoupit za ně musel i předseda oddílu Ondřej Lubas. Bod získali domácí za skreč čtyřhry žen ze strany Meteoru, jinak se jim nepodařilo vybojovat ani set. Pavel Drančák s Hanou Kollarovou přehráli mix Jakub Motejl-Jana Panochová, Martin Herout s Maxem Korenym porazili Jana Machače s Jakubem Motejlem, Pavel Drančák s Lukášem Zevlem přehráli Jacka Kolumbajewa se Samuelem Repiarem a ve dvouhrách Hana Kollarová porazila Valerii Ondráškovou, Ondřej Lubas Samuela Repiara, Max Koreny Jana Machače a na jedničce Lukáš Zevl zvítězil nad Jackem Kolumbajewem.

BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. - Sokol Dobruška 7:1

Až překvapivě hladce zvítězili hráči Benátek doma nad Dobruškou a upevnili si tak postavení druhého týmu tabulky a postup do finálového turnaje play-off. Jediný bod hostů získal ve třetím singlu Ondřej Kopřiva, který porazil Josefa Richtra. Blízko k bodům pak měli i další singlisté Dobrušky – Pavel Florian až v koncovkách obou setů podlehl Valeriji Atrašenkovi, Michal Matějka dokonce až ve třech setech nestačil na Petra Jelínka. Další duely už odehráli Středočeši na jistotu – Hana Milisová přehrála Šárku Křížkovou, Jiří Provazník s Valerijem Atrašenkovem hladce porazili pár Florian-Kopřiva, Megawati Gustiani Sari s Hanou Milisovou vybojovaly výhru nad Šárkou Křížkovou a Gabrielou Zabavníkovou, Petrové Martinec a Jelínek vyhráli nad Michalem Matějkou a Markem Burešem a v mixu byli Provazník s Megawati lepší než Bureš se Zabavníkovou.

Sokol Veselý Brno Jehnice – BaC Kladno 6:2

Po výhře nad Benátkami si jehničtí poradili také s druhým středočeským soupeřem a nedopustili žádnou vítěznou "kocovinu". Za Kladno bodovaly pouze ženy: Martina Vacková ve dvouhře porazila Lucii Havlovou a spolu s Monikou Erbenovou ji pak přehrála i v deblu (Havlová hrála s Alžbětou Bášovou). Jakmile ale do hry vstoupili muži, ukázala se převaha brněnského celku. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu porazili pár Daniel Skrčený-Monika Erbenová, druhý debl Jakub Bitman-Petr Koukal přehrál Iva Stoklase a Petra Hoška, Stanislav Kohoutek s Jarolímem Vícenem porazili Daniela Skrčeného a Michala Severu. Ve dvouhrách pak Stanislav Kohoutek porazil Michala Severu na tři sety, Jarolím Vícen a Petr Koukal pak proti Ivu Stoklasovi a Jaroslavu Holečkovi potřebovali pouze sety dva.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovací soutěž: vítězkou prvního kola Tereza Holečková

Velmi vyrovnané bylo první kolo tipovací soutěže na utkání extraligy a 1. ligy smíšených družstev. Vítězkou se nakonec stala Tereza Holečková.

Tipovačka na extraligu: Miloslav Beznoska nasadil k trháku

O víkendu proběhl 5. hrací víkend extraligy a první ligy družstev dospělých – a také 5. kolo tipovací soutěže. Suverénně v něm zvítězil Miloslav Beznoska a vybudoval si výrazný náskok v čele celkového pořadí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!