O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Europe Cup: Brno porazilo loňské mistry!

V zápase o první místo v základní skupině badmintonové ligy mistrů si Sokol Veselý Brno Jehnice poradil s nizozemským soupeřem BC Duinwijck. Díky bezchybným výkonům čtveřice singlistů tak Jehnice porazily obhájce titulu!

Sokol Veselý Brno Jehnice – BC Duinwijck 4:3

Sestava nizozemského týmu není tak nabitá jako loni, do soutěže se dostal ze třetího místa své ligové soutěže na základě práva účasti obhájce trofeje. Ale najdeme v ní i známá jména jako Jorrit De Ruiter, Akvile Stapusaityteová či Koen Ridder. Brněnští utkání o první místo ve skupině otevřeli porážkou mixu Lukasz Moren – Alžběta Bášová. Zatímco v prvním setu polsko-česká dvojice uhrála na Jorrita De Ruitera a Evu Krabovou 18 bodů, ve druhém se jejich hra docela rozsypala a zaznamenali jen 4 body.

Brno ale nesložilo zbraně a dostalo se do vedení díky výtečným výkonům singlových jedniček. Petr Koukal si poradil s Koenem Ridderem, který je přece jen spíše deblistou, 21:10 a 21:14. Nezaváhala ani Febby Angguni, jež přehrála litevskou reprezentantku Akvile Stapusaityteovou dvakrát 21:12.

Nizozemci následně prokázali převahu v párových disciplínách a zvrátili vedení naposledy v průběhu utkání na svou stranu. Koen Ridder a Jorrit De Ruiter porazili pár Jakub Bitman – Lukasz Moren 21:19 a 21:17. Akvile Stapusaityteová a Eva Krabová pak dokázaly vyhrát těsnou koncovku první sady proti Febby Angguni a Alžbětě Bášové 25:23 a druhý set pak 21:13.

Za stavu 2:3 mohli myslet Brňané na vítězství, jen pokud by ani jeden z jejich druhých singlistů nezaváhal. Ale byl to nadějný stav: Jarolím Vícen proti Jerrymu Natenstedtovi i Lucie Havlová proti Marije Bloemové byli favority. Po výhrách 21:17 21:6 v Jarolímově a 21:7 a 21:12 v Luciině případě mohl český tým spustit oslavný pokřik. Jehnice porazily úřadujícího evropského šampiona BC Duinwijck 4:3 a postupují z prvního místa skupiny A do čtvrtfinále. V něm budou zítra čelit druhému týmu v tabulce skupiny B, kdo to bude, o tom se rozhodne ve večerním vzájemném souboji francouzského mistra Issy Les Moulineaux a tureckého celku Egospor (o něco pravděpodobnější je duel s Turky).

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!