O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Europe Cup: Brno podlehlo v semifinále ruskému soupeři

Ruský klub Primorye byl v semifinále badmintonové ligy mistrů už nad síly hráčů Sokol Veselý Brno Jehnice. Po prohře 1:4 obsadí Brno v prestižní klubové soutěži skvělé třetí místo.

Sokol Veselý Brno Jehnice – Primorye 1:4

Vítěz ligy mistrů z let 2007 a 2008 byl už příliš velkým oříškem pro brněnské bojovníky. Hned první zápasy určily ráz utkání. Jakub Bitman nahradil Lukasze Morena jako mixový partner Alžběty Bášové. Ani tahle změna ale nepomohla jehnickým k výhře – "duo B" podlehlo dvojici Sergej Luněv-Valeria Sorokinová 15:21 a 8:21. Ve druhém zápase Brno spoléhalo na nejlepšího českého hráče Petra Koukala. Ten si ale neporadil se singlovou jedničkou Primorye Vladimirem Ivanovem a odešel se sklopenou hlavou po výsledku 13:21 a 10:21.

Za stavu 0:2 ještě na chvíli zvedla prapor jihomoravského celku jeho indonéská posila Febby Angguni – ta si poradila s Olgou Golovanovovou 21:15 a 21:10. Vzápětí ale Rusové ukázali nepřekonatelnou sílu v párových disciplínách. Ivan Sozonov s Jevgenijem Dreminem povolili páru Jakub Bitman – Lukasz Moren jen 12 a 11 bodů. Febby Angguni spolu s Lucií Havlovou pak vyzvaly špičkový světový pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová a uhrály na něj 16 a 5 bodů.

I přes porážku v semifinále mohou Brňané hodnotit své působení v lize mistrů jako úspěšné: dokázali zdolat soupeře z Polska, Lucemburska, Nizozemska i Turecka a dosáhli na parádní celkové třetí místo. Týmu vedenému Ladislavem Vorlem ve složení Petr Koukal, Lukasz Moren, Jakub Bitman, Jarolím Vícen, Adam Mendrek, Febby Angguni, Lucie Havlová a Alžběta Bášová tak patří velká pochvala.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!