O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Europe Cup: Brno podlehlo v semifinále ruskému soupeři

Ruský klub Primorye byl v semifinále badmintonové ligy mistrů už nad síly hráčů Sokol Veselý Brno Jehnice. Po prohře 1:4 obsadí Brno v prestižní klubové soutěži skvělé třetí místo.

Sokol Veselý Brno Jehnice – Primorye 1:4

Vítěz ligy mistrů z let 2007 a 2008 byl už příliš velkým oříškem pro brněnské bojovníky. Hned první zápasy určily ráz utkání. Jakub Bitman nahradil Lukasze Morena jako mixový partner Alžběty Bášové. Ani tahle změna ale nepomohla jehnickým k výhře – "duo B" podlehlo dvojici Sergej Luněv-Valeria Sorokinová 15:21 a 8:21. Ve druhém zápase Brno spoléhalo na nejlepšího českého hráče Petra Koukala. Ten si ale neporadil se singlovou jedničkou Primorye Vladimirem Ivanovem a odešel se sklopenou hlavou po výsledku 13:21 a 10:21.

Za stavu 0:2 ještě na chvíli zvedla prapor jihomoravského celku jeho indonéská posila Febby Angguni – ta si poradila s Olgou Golovanovovou 21:15 a 21:10. Vzápětí ale Rusové ukázali nepřekonatelnou sílu v párových disciplínách. Ivan Sozonov s Jevgenijem Dreminem povolili páru Jakub Bitman – Lukasz Moren jen 12 a 11 bodů. Febby Angguni spolu s Lucií Havlovou pak vyzvaly špičkový světový pár Valeria Sorokinová – Nina Vislovová a uhrály na něj 16 a 5 bodů.

I přes porážku v semifinále mohou Brňané hodnotit své působení v lize mistrů jako úspěšné: dokázali zdolat soupeře z Polska, Lucemburska, Nizozemska i Turecka a dosáhli na parádní celkové třetí místo. Týmu vedenému Ladislavem Vorlem ve složení Petr Koukal, Lukasz Moren, Jakub Bitman, Jarolím Vícen, Adam Mendrek, Febby Angguni, Lucie Havlová a Alžběta Bášová tak patří velká pochvala.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní bilanci mají Český Krumlov, Astra B, Montas a brněnská Kometa

Prvním kolem byla rozehrána druhá nejvyšší domácí soutěž. Dvě výhry si v západní skupině připsaly týmy SKB Český Krumlov a Astra ZM Praha B, ve východní skupině se podobně dařilo Kometě Brno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!