O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Estonia International: maximem bylo druhé kolo Fröhlicha

Na mezinárodním mistrovství Estonska bojovala čtveřice českých reprezentantů o body do světového žebříčku. Nejlepším výsledkem ale bylo pouze druhé kolo Jana Fröhlicha. V turnaji se dařilo nizozemské reprezentaci.

České kvarteto v hlavní soutěži příliš neuspělo

Nejdříve z Čechů se s Estonskem rozloučila Zuzana Pavelková. Přerovská badmintonistka byla nasazena jako číslo 5 v kvalifikaci, ale ve svém druhém zápase nestačila na Kate Robeshawovou z Anglie. Naopak Lucie Černá po dvou jednoznačných výhrách ze své kvalifikační větve postoupila do hlavní soutěže. V zápase proti sedmé nasazené Carole Bottové z Německa uhrála 10 a 12 bodů, přesto byli ona i její trenér Radek Votava s výkonem spokojeni. „V zápase jsem nechala všechno co umím a snažila jsme se bojovat v každé výměně. Myslím si, že se mi to dařilo. Mrzí mě několik zbytečných chyb, ale bylo jich opravdu málo. Většinu výměn se hrálo a když chtěla soupeřka bodovat, tak mě musela přehrát,“ uvedla na svém oficiálním webu. „Podala velice dobrý výkon, který se postupem času stále zlepšoval. Dobře rozehrávala a byla ve své hře velice aktivní.  “ ztotožnil se s hodnocením své svěřenky Radek Votava.

Druhým českokrumlovským hráčem v soutěži byl Pavel Florián. Ten se díky své pozici na světovém žebříčku dostal rovnou do hlavní soutěže, v prvním kole ale nestačil na Fabiana Hammese z Německa po setech 11:21 21:13 a 18:21 – v rozhodující sadě přitom dlouho držel výrazné vedení. „Po téměř hodinovém zápasu byl Pavel hodně naštvaný a zároveň smutný, že nedotáhl svou jinak doboru práci až do úplného konce. Rád bych i touto cestou pochválil za nasazení a velice dobré momenty, bez kterých by se nemohl do zápasu vůbec vrátit.“ hodnotil jeho výkon Radek Votava. „méně píjemným poznatkem ale bylo, že mi zápas v koncovce proklouzl mezi prsty. V období po zranění pro mě docela častý jev. Protože byl ale zápas z velké části povedený, beru to tak, že se stále pozvolna přibližuji svému cíli a jedna nebo dvě výhry v hlavní soutěži se prostě odkládají na příští turnaj, na který budu zase mnohem lépe připravený,“ uvedl na svém webu Pavel Florián.

Nejdále z našich soutěží došel Jan Fröhlich, i pro něj to ale bylo zklamání. Po výhře v prvním kole nad běloruským hráčem Yauhenim Yakauchukem mu ve druhém kole vystavil stop nizozemský kvalifikant Saber Afif. „Nemuzu uverit tomu, ze jsem v krasnem Tallinnu predvedl tak spatny badminton. Prvni kolo jeste uslo, to jsem na 2 sety 21-15 a 21-8 zvladl Belorusa Yakauchuka. Druhe kolo zacalo ve stejnem stylu...8-3 pro me, pak jeste 12-9 myslim a najednou konec, jakoby nekdo pichl do me voodoo panenky a nedarilo se uz vubec nic,“ hodnotil na svém webu Jan Fröhlich.

Tři nizozemské triumfy z pěti možných

Celý turnaj se nesl ve znamení nadvlády nizozemské reprezentace, a to zejména její ženské části. Z deseti finálových míst obsadili Nizozemci šest a třikrát se probojovali až k vítězství. Dvě zlaté medaile za čtyřhru žen a mix si odveze z Estonska Selena Pieková. Ve dvouhře mužů potvrdil Ville Lang z Finska své nasazení jako číslo jedna a celý turnaj ovládl.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Laurent Constantin, Sebastien Vincent (Francie) – Jorrit De Ruiter, Dave Khodabux (Nizozemsko) 21:17 19:21 21:15
čtyřhra žen: Selena Pieková, Iris Tabelingová - Samantha Barningová, Ilse Vaessenová (všechny Nizozemsko) 21:15 13:21 21:10
dvouhra žen: Judith Meulendijksová (Nizozemsko) – Elisabeth Cannová (Anglie) 21:13 10:21 21:14
smíšená čtyřhra: Dave Khodabux, Selena Pieková - Jorrit De Ruiter, Samantha Barningová (všichni Nizozemsko) 21:7 21:12
dvouhra mužů: Ville Lang (Finsko) – Raul Must (Estonsko) 21:8 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!