O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dutch International: Křížková s Tomalovou 9. v deblu

Mezinárodní mistrovství Nizozemska přineslo českým barvám nejlepší umístění v dámské čtyřhře, kde Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou došly do osmifinále. Turnaj měl hned tři dánské vítěze.

Češky v akci: německý dvojboj zvládly jen napůl

V turnaji z českých hráček startovaly pouze Kateřina Tomalová a Šárka Křížková. První jmenovaná v hlavní soutěži dvouhry žen podlehla hned v prvním kole páté nasazené Akvile Stapusaityteové z Litvy 14:21 a 12:21. Společně pak ve čtyřhře porazily německý pár Annika Horbachová-Theresa Wurmová 21:17 a 21:19. Na reprezentační kolegyně svých prvních soupeřek, Lindu Eflerovou a Laru Kaeppleinovou už ale nestačily a po setech 7:21 21:19 a 12:21 se musely spokojit s celkovým 9. místem.

Nedělní finálový program měl jen čtyři chody – Niluka Karunaratne ze Srí Lanky musel skrečovat svou dvouhru proti Rasmusi Fladbergovi, a ten se tak radoval zdarma z první výhry pro Dánsko. Posléze se k němu připojily ještě páry Antonsen-Larsen ve čtyřhře mužů a Nohr-Thygesenová v mixu. Domácímu publiku v hale ve Wateringenu udělala radost Soraya De Visch Eijbergenová výhrou v singlu a Samantha Barningová s Iris Tabelingovou, které vyhrály čtyřhru žen.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Rasmus Fladberg (Dánsko) – Niluka Karunaratne (Srí Lanka) scr.
čtyřhra žen: Samantha Barningová, Iris Tabelingová (Nizozemsko) – Maiken Fruergaardová, Sara Thygesenová (Dánsko) 21:16 21:12
dvouhra žen: Soraya De Visch Eijbergenová (Nizozemsko) – Fabienne Deprezová (Německo) 21:15 21:8
čtyřhra mužů: Kasper Antonsen, Mikkel Delbo Larsen - Rasmus Fladberg, Emil Holst (všichni Dánsko) 21:15 21:18
smíšená čtyřhra: Niclas Nohr, Sara Thygesenová (Dánsko) – Robin Tabeling, Myke Halkemová (Nizozemsko) 21:10 21:5

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!