O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Druhý den MMČR: Češi hrát o medaile nebudou

Čtvrtfinále znamenalo konečnou pro poslední české zástupce na Mezinárodním mistrovství ČR, které se od čtvrtka koná v Brně. Během druhého dne hlavních soutěží se rozhodlo o obsazení finále: v neděli tak diváci uvidí například anglický souboj ve čtyřhře mužů, nebo špičkový dánský mix.

Čeští mistři titul v mezinárodní konkurenci nezískají

Loni získal Petr Koukal cenný double: zvítězil jako úřadující mistr republiky i na mezinárodním mistrovství. Něco podobného mohla zopakovat ve čtyřhře dvojice Jakub Bitman a Pavel Drančák. Hráči pražského Meteoru měli blízko do semifinále: proti švédskému páru Bergström-Lundqvist ztratili v koncovce první set 19:21, druhý ale získali pro sebe 21:14 a zdálo se, že mají nakročeno do medailových bojů. Třetí set jim však nevyšel podle očekávání a po porážce 14:21 se se soutěží rozloučili.

Čtvrtfinále znamenalo konec českých nadějí, které držely tři páry. Vedle Bitmana s Drančákem to byly také Alžběta Bášová a Šárka Křížková ve čtyřhře žen - bohužel ale ve druhém nejkratším utkání sobotního programu nestačily na ukrajinský nasazený pár Ulitinová-Voytsekhová. Také Stanislav Kohoutek a Zuzana Pavelková, příjemné překvapení pavouka smíšené čtyřhry, nedokázali svůj čtvrtfinálový zápas zdramatizovat. Dánskému páru Bue-Thygesenová čelili zdatně, ale v obou setech uhráli jen 16 bodů.

Semifinále určilo pestré složení finálových dvojic

Semifinálové zápasy, které startovaly okolo čtvrté hodiny odpoledne, přinesly divákům pestrou přehlídku různých badmintonových škol a stylů. Složení finálových dvojic je stále velmi různorodé, nejvíc šancí získat zlato mají se třemi zástupci ve finále Dánové, po dvou účastnících má dále Anglie a Nizozemsko.

V mixu znamenalo semifinále konec indonéského páru Viki Indra Okvana, Gustiani Megawati Sari - hráči, kteří hájí barvy extraligového oddílu z Benátek, podlehli dánské dvojici Rasmussen - Skelbaeková dvakrát 16:21. V mixu se mohlo hrát i čistě dánské finále, v souběžně hraném utkání z druhé poloviny pavouka však pár Bue-Thygesenová podlehl nizozemské dvojici Maas-Tabelingová.

Do finále dvouhry mužů se probil jeden z favoritů: irský reprezentant Scott Evans udolal v bezmála hodinovém maratonu dánského borce Rune Ulsinga. Soupeřem mu bude Ind Ajay Jaryam, který si hladce poradil se švédským hráčem Mathiasem Wigardtem. Do finále dvouhry žen se překvapivě neprosadila ruská favoritka Tajtana Bibiková: v nejdelším zápase semifinále po hodině a čtyřech minutách nezvládla koncovku rozhodující sady a po výsledku 20:22 musela podat ruku vítězce Sashině Vignesové z Francie. Ta se ve finále utká s Karinou Jorgensenovou z Dánska.

Finále čtyřhry žen kopíruje finále mixu: půjde opět o nizozemsko-dánský souboj. Papírovými favoritkami alespoň podle nasazení budou turnajové dvojky Helsbolová a Skelbaeková z Dánska, Pieková a Tabelingová z Nizozemska jsou nasazeny jako číslo čtyři. Finále čtyřhry mužů bude podle očekávání anglické: střetnou se v něm dva nejvýše nasazené páry. Chris Langridge a Robin Middleton prošli do posledního kola turnaje bez obtíží ve dvou setech, jejich kolegové Marcus Ellis a Peter Mills naopak sehráli nervydrásající utkání s irskou dvojicí Scott Evans - Sam Magee: po výsledku 21:19 19:21 a 21:19 tak Scott Evans přišel o jedinečnou možnost bojovat ve finále dvouhry i čtyřhry zároveň.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS