O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dozvuky olympijské aféry: Indonésanky mají zákaz do konce roku

Před nedávnem jsme psali o původně drakonickém, nakonec přece jen mírnějším trestu pro korejské deblistky, které se zapletly do olympijského skandálu. Trestu neunikly ani indonéské hráčky Greysia Poliiová a Meiliana Jahauriová. Indonésané navíc pořádně zamíchali své debly.

Indonéské deblistky: 4 měsíce bez turnajů

Čtyři elitní světové páry se zapletly do skandálu na olympijských hrách v Londýně. Po překvapivé prohře čínského páru číslo 2 ve skupině D si chtěly hráčky zajistit výhodnější nasazené do pavouka o vítězství – a tak světové jedničky Yu Yang a Wang Xiaoli z Číny; dva korejské páry a dvojice Greysia Poliiová – Meiliana Jahauriová z Indonésie cíleně hrály tak, aby svůj zápas prohrály. Tím porušily pravidla badmintonu a zajistily ostudnou podívanou všem návštěvníkům Wembley Arény. Krátce po turnaji Yu Yang ukončila kariéru, poslední zprávy ovšem ukazují, že to nebude tak žhavé a po veřejné omluvě, k níž byla čínská dvojice přinucena svazem, se možná opět do turnajů zapojí. O trestech udělených korejskou federací jsme psali ve zvláštních článcích: původně velmi přísné tresty byly nakonec zmírněny a vyústily v jednoroční zákaz startu. A jak se k problému postavila indonéská federace?

Už 23. srpna řekla Meiliana Jahauriová pro indonéský tisk, že přijme trest, ať bude jakýkoliv. Společně se svou partnerskou nicméně požádala o možnost startovat v lokálních turnajích, aby neztratily kontakt se závodním badmintonem. Finální verdikt vynesl Yacob Rusdianto, zástupce indonéského svazu: "Po vyslechnutí všech stran budou hráčky vyřazeny z mezinárodních soutěží zpětně od data incidentu na 4 měsíce, tedy do 3. prosince." Indonésané vyjádřili smutek z oslabení národního týmu, ale uznali nutnost potrestání svých hráček, protože prokazatelně porušily pravidla hry. Stejně jako v případě Korejek byl s hráčkami potrestán i jejich kouč Paulus Firman, jeho trest má stejnou působnost.

Hendra Setiawan zpět v reprezentaci, nové složení párů

Mizerné výsledky na olympijských hrách v Londýně (Indonésie poprvé v historii nezískala ani jednu medaili) přiměly kouče a manažery národního týmu k rozhodnutí převrtat složený párových disciplín. Do národního týmu se oficiálně vrací Hendra Setiawan, který společně s Markisem Kidem vyhrál olympijské hry v roce 2008. Setiawan a Kido působili od roku 2009 jako nezávislí hráči, přesto se i přes výkyvy výkonnosti udrželi na pátém místě světového žebříčku; do Londýna se ovšem nekvalifikovali. Hendra Setiawan bude v nové sezóně nastupovat po boku Muhammada Ahsana, který doposud hrál s Bonem Septanem (bratr Markise Kida). Poprvé se nový pár představí na Denmark a French Open v říjnu letošního roku. Bona Septano bude nadále hrát s Afiatem Yurisem Wirawanem, Markis Kido pak spojí síly s Alventem Yuliantem.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Deset důvodů, proč se dá koukat na ženskou čtyřhru

Žádná jiná disciplína v badmintonu není cílem tolika jízlivých poznámek jako čtyřhra žen. Ale čím si to holky vlastně vysloužily? Dámský debl nabízí zápletky a dramata, které jinde nenajdete...

Kristína Gavnholt podlehla Juliane Schenkové

Vyrovnaný duel svedla v základní skupině londýnské olympiády Kristína Gavnholt s německou favoritkou a šestou hráčkou světa Juliane Schenkovou. V napínavém zápase podlehla německé hráčce ve dvou setech.

Dvouhra žen: kdo naváže na legendární Zhang Ning?

Vítězka olympijských her 2004 a 2008 bude přihlížet londýnskému turnaji už z trenérské stoličky. Udělají jí čínské hráčky Wang Yihan, Wang Xin či Li Xuerui radost ziskem zlaté medaile? Na první místo myslí ale i Korejky, Saina ...

Čtyři deblové páry byly vyloučeny z olympijských her!

Včerejší taktizování ve čtyřhře žen dostalo badminton do středu pozornosti médií po celém světě – bohužel ale ne tak, jak bychom si představovali. Světová federace reagovala tvrdě – vyloučila čtyři dvojice, které spekulovaly o ...

Petr Koukal podlehl Pablo Abianovi ve třech setech

Ve svém druhém utkání na olympijském turnaji podlehl Petr Koukal Pablo Abianovi ze Španělska po třech napínavých setech a více než hodinové bitvě. S Londýnem se tak rozloučí bez vítězství.

Kristína Gavnholt porazila Larisu Grigovou

Ve svém druhém olympijském vystoupení potvrdila Kristína Gavnholt dobrou formu a získala cenné vítězství nad neoblíbenou soupeřkou: Larisu Grigovou z Ukrajiny porazila poprvé v kariéře, po takřka hodinové bitvě na tři sety.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!