O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Denmark Open: napínavý finálový den

Turnaj v dánském Odense přinesl některé překvapivé výsledky a napínavá finálová dramata: hned dva zápasy musela rozhodnout až koncovka třetího setu. Z českých hráčů se v turnaji představila Kristína Gavnholt.

Česká účast: na "kvaldu" na kole, třísetový boj s bulharskou jedničkou

Kvalifikačních bojů se zúčastnila Zuzana Pavelková, která se v Odense připravuje. Na svůj zápas o postup do hlavní soutěže turnaje prestižní Super Serie se tak mohla vydat na kole – a na bicyklu zase odjet po prohře 14:21 a 7:21 s Tse Ying Suet z Hong Kongu. Kristína Gavnholt, další z našich hráček, která se dlouhodobě připravuje a žije v Dánsku, byla nasazena přímo do hlavní soutěže. V prvním kole čelila nejlepší bulharské hráčce Petye Nedělčevové. Kristína dokázala vyhrát první set 21:15, pak už se ale prosadila favoritka a po sadách 21:11 a 21:14 ukončila působení českých hráček v turnaji.

Finálový den: Lee Chong Wei měl namále

Dánské publikum při postupném odchodu ze slávy hlavních hvězd Petera Gadeho a Tine Baunové bavili především deblisté: Carsten Mogensen a Matthias Boe však nepotvrdili nasazení jako číslo 1 a poté, co zvládli dvě těsné koncovky ve čtvrtfinále, podlehli v semifinále malajské dvojici Koo-Tan ve 3. setu 24:26! Do finále se nedostal ani Jan O. Jorgensen – ten vyřadil nasazeného Japonce Taga a několik dalších kvalitních soupeřů, ale prohrál s nasazenou jedničkou Lee Chong Weiem v semifinále domácího turnaje.

Finálový den tak odstartovalo utkání v mixu mezi čínským párem Xu Chen – Ma Jin a indonéskou dvojicí Tontowi Ahmad – Liliana Natsirová. Po dvou napínavých koncovkách Číňané třetímu setu doslova dominovali, přesto šlo o parádní start nedělního programu. Navázalo ještě napínavější finále čtyřhry mužů. Nenasazený korejský pár Shin Baek Choel – Yoo Yeon Seong nakonec zvítězil nad dvojicí Koo Kien Keat – Tan Boon Heong 21:19 ve třetím setu! Jedinou evropskou nadějí na vítězství byla Juliane Schenková. Německá singlistka po výhře nad dvěma čínskými soupeřkami už ale ve finále nenašla síly na indickou hvězdu Sainu Nehwalovou. Jasně ve dvou setech získaly výhru také čínské deblistky Ma Jin a Tang Jinhua – Ma Jin se tak se dvěma výhrami stala nejúspěnější hráčkou turnaje. Závěrečným zlatým hřebem programu bylo finále dvouhry mužů. Lee Chong Wei v něm potvrdil papírové předpoklady, ale čínský soupeř Du Pengyu mu pěkně "dupal" na paty: po hodině a šestnácti minutách mohl Lee zvednout vítězně pěst; na tabuli svítil výsledek 15:21 21:12 a 21:19.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Xu Chen, Ma Jin (Čína) – Tontowi Ahmad, Liliyana Natsirová (Indonésie) 23:21 24:26 21:11
čtyřhra mužů: Shin Baek Choel, Yoo Yeon Seong (Korea) – Koo Kien Keat, Tan Boon Heong (Malajsie) 19:21 21:11 21:19
dvouhra žen: Saina Nehwalová (Indie) – Juliane Schenková (Německo) 21:17 21:8
čtyřhra žen: Ma Jin, Tang Jinhua (Čína) – Misaki Matsutomová, Ayaka Takahashiová (Japonsko) 21:8 21:12
dvouhra mužů: Lee Chong Wei (Malajsie) – Du Pengyu (Čína) 15:21 21:12 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

Fantastická Kristína! Dvě turnajové výhry a 12 tisíc kilometrů ve dvou týdnech

Kristína Gavnholt se rázným způsobem vrací do první světové stovky. Během dvou týdnů vyhrála turnaje v Nigérii a Rusku; zvládla nejen souboje se všemi badmintonovými soupeřkami, ale i náročné cestovací "kombo" – přesun z Lagosu až ...

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

Hans Kristian Vittinghus a Lee Chong Wei: když dva dělají totéž, není to totéž

Během US Open nachytal dánský badmintonista svého soupeře na nečekanou fintu - odehrání pod nohama ze zadního forehandu. Během utkání Canada Open proti indickému soupeři Praneethovi se Lee také dopustil "zadního forehandového ...

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!