O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Denmark Open: napínavý finálový den

Turnaj v dánském Odense přinesl některé překvapivé výsledky a napínavá finálová dramata: hned dva zápasy musela rozhodnout až koncovka třetího setu. Z českých hráčů se v turnaji představila Kristína Gavnholt.

Česká účast: na "kvaldu" na kole, třísetový boj s bulharskou jedničkou

Kvalifikačních bojů se zúčastnila Zuzana Pavelková, která se v Odense připravuje. Na svůj zápas o postup do hlavní soutěže turnaje prestižní Super Serie se tak mohla vydat na kole – a na bicyklu zase odjet po prohře 14:21 a 7:21 s Tse Ying Suet z Hong Kongu. Kristína Gavnholt, další z našich hráček, která se dlouhodobě připravuje a žije v Dánsku, byla nasazena přímo do hlavní soutěže. V prvním kole čelila nejlepší bulharské hráčce Petye Nedělčevové. Kristína dokázala vyhrát první set 21:15, pak už se ale prosadila favoritka a po sadách 21:11 a 21:14 ukončila působení českých hráček v turnaji.

Finálový den: Lee Chong Wei měl namále

Dánské publikum při postupném odchodu ze slávy hlavních hvězd Petera Gadeho a Tine Baunové bavili především deblisté: Carsten Mogensen a Matthias Boe však nepotvrdili nasazení jako číslo 1 a poté, co zvládli dvě těsné koncovky ve čtvrtfinále, podlehli v semifinále malajské dvojici Koo-Tan ve 3. setu 24:26! Do finále se nedostal ani Jan O. Jorgensen – ten vyřadil nasazeného Japonce Taga a několik dalších kvalitních soupeřů, ale prohrál s nasazenou jedničkou Lee Chong Weiem v semifinále domácího turnaje.

Finálový den tak odstartovalo utkání v mixu mezi čínským párem Xu Chen – Ma Jin a indonéskou dvojicí Tontowi Ahmad – Liliana Natsirová. Po dvou napínavých koncovkách Číňané třetímu setu doslova dominovali, přesto šlo o parádní start nedělního programu. Navázalo ještě napínavější finále čtyřhry mužů. Nenasazený korejský pár Shin Baek Choel – Yoo Yeon Seong nakonec zvítězil nad dvojicí Koo Kien Keat – Tan Boon Heong 21:19 ve třetím setu! Jedinou evropskou nadějí na vítězství byla Juliane Schenková. Německá singlistka po výhře nad dvěma čínskými soupeřkami už ale ve finále nenašla síly na indickou hvězdu Sainu Nehwalovou. Jasně ve dvou setech získaly výhru také čínské deblistky Ma Jin a Tang Jinhua – Ma Jin se tak se dvěma výhrami stala nejúspěnější hráčkou turnaje. Závěrečným zlatým hřebem programu bylo finále dvouhry mužů. Lee Chong Wei v něm potvrdil papírové předpoklady, ale čínský soupeř Du Pengyu mu pěkně "dupal" na paty: po hodině a šestnácti minutách mohl Lee zvednout vítězně pěst; na tabuli svítil výsledek 15:21 21:12 a 21:19.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Xu Chen, Ma Jin (Čína) – Tontowi Ahmad, Liliyana Natsirová (Indonésie) 23:21 24:26 21:11
čtyřhra mužů: Shin Baek Choel, Yoo Yeon Seong (Korea) – Koo Kien Keat, Tan Boon Heong (Malajsie) 19:21 21:11 21:19
dvouhra žen: Saina Nehwalová (Indie) – Juliane Schenková (Německo) 21:17 21:8
čtyřhra žen: Ma Jin, Tang Jinhua (Čína) – Misaki Matsutomová, Ayaka Takahashiová (Japonsko) 21:8 21:12
dvouhra mužů: Lee Chong Wei (Malajsie) – Du Pengyu (Čína) 15:21 21:12 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Welsh International: Kristína Gavnholt skončila třetí

Na turnaji evropského circuitu ve Walesu se dařilo Kristíně Gavnholt. Česká hráčka potvrdila nasazení a jako turnajová trojka se dostala až do semifinále, kde nestačila na americkou soupeřku asijského původu Zhang Beiwen.

Vysoká hra na nízké úrovni

Někteří to mají z výše poctivých dvou metrů složité, aby si nás vůbec povšimli, ale ano: i malí lidé existují. A světě, div se, existují i malí badmintonisté – a nevedou si v konkurenci těch, co můžou podávat bezmála ve výši ...

Vietnam Grand Prix: juniorská mistryně ukázala sílu

Souběžně s evropskými circuitovými turnaji dospělých i juniorů se konalo také Vietnam Grand Prix. Turnaje úrovní jen těsně pod Super Serií se zúčastnila širší asijská špička, skvělým výkonem překvapila zejména Ratchanok ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!