O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Denmark Open: napínavý finálový den

Turnaj v dánském Odense přinesl některé překvapivé výsledky a napínavá finálová dramata: hned dva zápasy musela rozhodnout až koncovka třetího setu. Z českých hráčů se v turnaji představila Kristína Gavnholt.

Česká účast: na "kvaldu" na kole, třísetový boj s bulharskou jedničkou

Kvalifikačních bojů se zúčastnila Zuzana Pavelková, která se v Odense připravuje. Na svůj zápas o postup do hlavní soutěže turnaje prestižní Super Serie se tak mohla vydat na kole – a na bicyklu zase odjet po prohře 14:21 a 7:21 s Tse Ying Suet z Hong Kongu. Kristína Gavnholt, další z našich hráček, která se dlouhodobě připravuje a žije v Dánsku, byla nasazena přímo do hlavní soutěže. V prvním kole čelila nejlepší bulharské hráčce Petye Nedělčevové. Kristína dokázala vyhrát první set 21:15, pak už se ale prosadila favoritka a po sadách 21:11 a 21:14 ukončila působení českých hráček v turnaji.

Finálový den: Lee Chong Wei měl namále

Dánské publikum při postupném odchodu ze slávy hlavních hvězd Petera Gadeho a Tine Baunové bavili především deblisté: Carsten Mogensen a Matthias Boe však nepotvrdili nasazení jako číslo 1 a poté, co zvládli dvě těsné koncovky ve čtvrtfinále, podlehli v semifinále malajské dvojici Koo-Tan ve 3. setu 24:26! Do finále se nedostal ani Jan O. Jorgensen – ten vyřadil nasazeného Japonce Taga a několik dalších kvalitních soupeřů, ale prohrál s nasazenou jedničkou Lee Chong Weiem v semifinále domácího turnaje.

Finálový den tak odstartovalo utkání v mixu mezi čínským párem Xu Chen – Ma Jin a indonéskou dvojicí Tontowi Ahmad – Liliana Natsirová. Po dvou napínavých koncovkách Číňané třetímu setu doslova dominovali, přesto šlo o parádní start nedělního programu. Navázalo ještě napínavější finále čtyřhry mužů. Nenasazený korejský pár Shin Baek Choel – Yoo Yeon Seong nakonec zvítězil nad dvojicí Koo Kien Keat – Tan Boon Heong 21:19 ve třetím setu! Jedinou evropskou nadějí na vítězství byla Juliane Schenková. Německá singlistka po výhře nad dvěma čínskými soupeřkami už ale ve finále nenašla síly na indickou hvězdu Sainu Nehwalovou. Jasně ve dvou setech získaly výhru také čínské deblistky Ma Jin a Tang Jinhua – Ma Jin se tak se dvěma výhrami stala nejúspěnější hráčkou turnaje. Závěrečným zlatým hřebem programu bylo finále dvouhry mužů. Lee Chong Wei v něm potvrdil papírové předpoklady, ale čínský soupeř Du Pengyu mu pěkně "dupal" na paty: po hodině a šestnácti minutách mohl Lee zvednout vítězně pěst; na tabuli svítil výsledek 15:21 21:12 a 21:19.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Xu Chen, Ma Jin (Čína) – Tontowi Ahmad, Liliyana Natsirová (Indonésie) 23:21 24:26 21:11
čtyřhra mužů: Shin Baek Choel, Yoo Yeon Seong (Korea) – Koo Kien Keat, Tan Boon Heong (Malajsie) 19:21 21:11 21:19
dvouhra žen: Saina Nehwalová (Indie) – Juliane Schenková (Německo) 21:17 21:8
čtyřhra žen: Ma Jin, Tang Jinhua (Čína) – Misaki Matsutomová, Ayaka Takahashiová (Japonsko) 21:8 21:12
dvouhra mužů: Lee Chong Wei (Malajsie) – Du Pengyu (Čína) 15:21 21:12 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS