O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Korona řádí, dánští debloví velikáni v tichosti odcházejí

Nebýt vynucené pauzy z důvodu pandemie koronaviru, možná by ještě hráli, bojovali o olympiádu. Období ,,klidu," jež začalo v březnu po All England, využili dánští deblisté k odchodu do důchodu. A tak trio Mads Conrad-Petersen, Mathias Boe a Carsten Mogensen odešli v tichosti, bez turnajových fanfár.

Titulky všech badmintonových serverů během léta plnila zpráva o Lin Danovi, který se rozhodl pověsit raketu na hřebík. Událost, kterou v pozornosti přebije jen máloco. Což je škoda, protože odchod do důchodu se týkal také velkých evropských hráčů. Deblových specialistů, kteří v uplnulé dekádě patřili mezi absolutní světovou špičku. Nyní však nezapadají do plánů dánské reprezentace, která se v deblech bude soustředit na dva nové páry.

Ty mají být sestaveny z dravého mládí v podobě Niclase Nøhra a Frederika Søgaarda, které mají na kurtu doprovázet zkuešení Mathias Christiansen a Mads Pieler Kolding. Kolding je z celé čtyřky jednoznačně nejstarší (32), těžit by však měl ze svých bohatých zkušeností, jež nasbíral se svým dlouholetým partnerem Mads Conrad-Petersenem. Spolu se v roce 2016 dokonce stali mistry Evropy. Cesty dlouhodobě druhého nejlepšího dánského páru se rozešly na konci roku 2018, aby se následně propletly s tím nejlepším dánským párem - Mathiasem Boe a Carstenem Mogensenem.

Boe a Mogensen působili na světové scéně skoro dvacet let, první velký úspěch si tenhle pár připsal již v roce 2004, když dokázal vyhrát German Open. Během dlouhé spolupráce dokázali Boe a Mogensen třeba dvakrát vyhrát ME, šestnáctkrát turnaj Super Series a na olympiádě 2012 uzmout stříbro. Závěr své turnajové kariéry však Boe a Mogensen strávili od sebe, když se prvně jmenovaný rozhodl rozjet olympijskou kvalifikaci právě s Conrad-Petersenem, zatímco Mogensen se na turnajích představoval vedle Pielera Koldinga.

Kolding je však nyní jediným plejerem z této čtyřky, kdo zůstává v aktivní sféře. V dubnu ohlásil konec mezinárodní kariéry Mathias Boe, jeho rozhodnutí o měsíc později napodobil Mads Conrad-Petersen. Jejich poslední turnaj bylo březnové All England, kde dánští reprezentanti skončili v druhém kole. Nyní tuhle dvojici do důchodu doprovodí Carsten Mogensen. Hráč, který musel v roce 2016 na akutní operaci mozku, aby se o rok později znovu dostal na první místo světového žebříčku. Podle svých slov se nyní bude sedmatřicetiletý rodák z Roskilde věnovat ligovým zápasům v Dánsku a svému obchodu se sportovním zbožím. 

Doporučit:


Autor: Dean Brabec [28.07.2020]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzePrověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS