O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Czech Junior International: tří výhry pro Polsko, naši zažili ústup ze slávy

Oproti loňské bohaté medailové bilanci se letos našim juniorům na mezinárodním mistrovství ČR v Orlové příliš nedařilo. Čestný úspěch zaznamenal Jaromír Janáček a debl Hubáček-Louda. Ze tří vítězství se v nedělním programu radovali hráči Polska.

Početná účast, skrovné úspěchy

Domácí juniorské mezinárodní mistrovství hostí tradičně každý rok Orlová. Z velkého počtu našich hráčů, kteří se zapojili do pavouků pěti disciplín, jen málo dosáhlo na medailové či alepspoň čtvrtfinálové umístění. Do nedělního programu se probojoval dokonce jen jediný hráč – Jaromír Janáček. Českokrumlovský hráč v semifinále dvouhry chlapců nestačil na pozdějšího vítěze Mateusze Swierczinského dvakrát 14:21. Dvouhra dále přinesla velké zklamání prvnímu nasazenému a vítězi nedávného slovenského MMJ Adamu Mendrekovi, jenž v šestnáctce podlehl bojovně hrajícímu Srbovi Petrovičovi. Ve stejném kole ukončil svou pouť turnajem také třetí z reprezentantů, kteří startovali na nedávném MS juniorů, Jiří Louda – poražen odešel z kurtu v zápase s Rakušanem Syrchem.

Dvouhra dívek byla pro nás loni úspěšnou disciplínou díky vítězství Lucie Černé. Ta však již letos v juniorské kategorii startovat nemůže, a naše mladší dívky na její výkony navázat nedokázaly. Maximem bylo třetí kolo, na které navíc dosáhla jediná Dominika Kurzová...

Dobré výkony i hezký výsledek ukázali ve čtyřhře chlapců Jan Hubáček s Jiřím Loudou. Po výhře nad soupeři ze Slovinska dokázali ve třech setech vyřadit také nasazený ruský pár a po dalším vítězství nad ruskou dvojicí se ocitli až v semifinále. Tam už narazili na polskou kvalitu v podobě páru Bochat-Swierczynski, se třetím místem ale mohou být spokojeni.

To v deblu dívek opět česká bilance nijak oslnivá není. Mezi osm nejlepších se dostala jen Sabina Milová spolu s Lucií Grenčíkovou (Slovensko), pochvalu reprezentačního trenéra Tomasze Mendreka si za nebojácný výkon vysloužily ještě Míša Fuchsová a Tereza Švábíková, nejmladší pár turnaje.

V mixu to dlouho vypadalo nadějně. Mezi šestnácti nejlepšími jsme měli hned šest párů. Do čtvrtfinále už ale prošel opět jen jediný – Jan Hubáček s Dominikou Kurzovou; a to po třísetové výhře nad další českou dvojicí Bedřich Valenta-Vlasta Phamová. O medaili pak Honzu s Dominikou připravila polská dvojice Bochat-Staniszová.

"Sobota ukázala, jak na tom reálně náš juniorský badminton je. Možná někdy až krutě, ale to je sport. Už teď je jasné, že zdaleka nezopakujeme medailové žně z minulého roku. Nemluvě o kvalitě. V párech jsme letos dosáhli pouze jednou na dělené třetí místo," hodnotil trochu smutně sobotní vystoupení našich trenér Tomasz Mendrek.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Milosz Bochat, Mateusz Swierczynski (Polsko) – Rodion Alimov, Alexandr Kozyrev (Rusko) 21:15 21:15
dvouhra dívek: Maria Mitsovová (Bulharsko) – Kristina Averkinová (Rusko) 21:16 21:9
čtyřhra dívek: Maria Dmitrievová, Elizaveta Tarasovová (Rusko) – Katarina Betonová, Anna Marija Setinová (Slovinsko) 25:23 17:21 21:12
smíšená čtyřhra: Milosz Bochat, Joanna Staniszová (Polsko) – Rodion Alimov, Alina Davletovová (Rusko) 21:15 22:20
dvouhra chlapců: Mateusz Swierczynski - Krzysztof Jakowczuk (oba Polsko) 21:7 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.11.2013]

Diskuze k článku

19.11.2013 10:56
Jiří
Pěkný turnaj, jenom na diváky pořadatelé zapoměli. Žádný plakát v okolí, zmínka v regionálních sdělovacích prostředcích. Podmínky pro diváky v hale také mizerné bez bufetu. Při solidní propagaci, by přišlo jistě více diváků a určitě by to mohlo i něco vydělat.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Slovenia Junior: úspěšný mix Hubáček-Kurzová

Mezinárodního mistrovství Slovinska se zúčastnila početná skupina českých hráčů. Nejlépe si vedli Jan Hubáček a Dominika Kurzová – nakonec pátí v mixu. Medailové úspěchy sbírali čeští žáci v souběžném mezinárodním turnaji U11-U15.

Slovenia Junior International: vítězství krumlovského mixu

Velmi úspěšné pro české barvy bylo juniorské mezinárodní mistrovství Slovinska. Jaromír Janáček s Lucií Černou dokonce vybojovali první místo v mixu, dále získali Češi celou řadu medailových umístění...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS