O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Czech Junior International: tří výhry pro Polsko, naši zažili ústup ze slávy

Oproti loňské bohaté medailové bilanci se letos našim juniorům na mezinárodním mistrovství ČR v Orlové příliš nedařilo. Čestný úspěch zaznamenal Jaromír Janáček a debl Hubáček-Louda. Ze tří vítězství se v nedělním programu radovali hráči Polska.

Početná účast, skrovné úspěchy

Domácí juniorské mezinárodní mistrovství hostí tradičně každý rok Orlová. Z velkého počtu našich hráčů, kteří se zapojili do pavouků pěti disciplín, jen málo dosáhlo na medailové či alepspoň čtvrtfinálové umístění. Do nedělního programu se probojoval dokonce jen jediný hráč – Jaromír Janáček. Českokrumlovský hráč v semifinále dvouhry chlapců nestačil na pozdějšího vítěze Mateusze Swierczinského dvakrát 14:21. Dvouhra dále přinesla velké zklamání prvnímu nasazenému a vítězi nedávného slovenského MMJ Adamu Mendrekovi, jenž v šestnáctce podlehl bojovně hrajícímu Srbovi Petrovičovi. Ve stejném kole ukončil svou pouť turnajem také třetí z reprezentantů, kteří startovali na nedávném MS juniorů, Jiří Louda – poražen odešel z kurtu v zápase s Rakušanem Syrchem.

Dvouhra dívek byla pro nás loni úspěšnou disciplínou díky vítězství Lucie Černé. Ta však již letos v juniorské kategorii startovat nemůže, a naše mladší dívky na její výkony navázat nedokázaly. Maximem bylo třetí kolo, na které navíc dosáhla jediná Dominika Kurzová...

Dobré výkony i hezký výsledek ukázali ve čtyřhře chlapců Jan Hubáček s Jiřím Loudou. Po výhře nad soupeři ze Slovinska dokázali ve třech setech vyřadit také nasazený ruský pár a po dalším vítězství nad ruskou dvojicí se ocitli až v semifinále. Tam už narazili na polskou kvalitu v podobě páru Bochat-Swierczynski, se třetím místem ale mohou být spokojeni.

To v deblu dívek opět česká bilance nijak oslnivá není. Mezi osm nejlepších se dostala jen Sabina Milová spolu s Lucií Grenčíkovou (Slovensko), pochvalu reprezentačního trenéra Tomasze Mendreka si za nebojácný výkon vysloužily ještě Míša Fuchsová a Tereza Švábíková, nejmladší pár turnaje.

V mixu to dlouho vypadalo nadějně. Mezi šestnácti nejlepšími jsme měli hned šest párů. Do čtvrtfinále už ale prošel opět jen jediný – Jan Hubáček s Dominikou Kurzovou; a to po třísetové výhře nad další českou dvojicí Bedřich Valenta-Vlasta Phamová. O medaili pak Honzu s Dominikou připravila polská dvojice Bochat-Staniszová.

"Sobota ukázala, jak na tom reálně náš juniorský badminton je. Možná někdy až krutě, ale to je sport. Už teď je jasné, že zdaleka nezopakujeme medailové žně z minulého roku. Nemluvě o kvalitě. V párech jsme letos dosáhli pouze jednou na dělené třetí místo," hodnotil trochu smutně sobotní vystoupení našich trenér Tomasz Mendrek.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Milosz Bochat, Mateusz Swierczynski (Polsko) – Rodion Alimov, Alexandr Kozyrev (Rusko) 21:15 21:15
dvouhra dívek: Maria Mitsovová (Bulharsko) – Kristina Averkinová (Rusko) 21:16 21:9
čtyřhra dívek: Maria Dmitrievová, Elizaveta Tarasovová (Rusko) – Katarina Betonová, Anna Marija Setinová (Slovinsko) 25:23 17:21 21:12
smíšená čtyřhra: Milosz Bochat, Joanna Staniszová (Polsko) – Rodion Alimov, Alina Davletovová (Rusko) 21:15 22:20
dvouhra chlapců: Mateusz Swierczynski - Krzysztof Jakowczuk (oba Polsko) 21:7 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.11.2013]

Diskuze k článku

19.11.2013 10:56
Jiří
Pěkný turnaj, jenom na diváky pořadatelé zapoměli. Žádný plakát v okolí, zmínka v regionálních sdělovacích prostředcích. Podmínky pro diváky v hale také mizerné bez bufetu. Při solidní propagaci, by přišlo jistě více diváků a určitě by to mohlo i něco vydělat.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!