O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Czech International 2017:

Na premiérovém Czech International v Karviné se českým hráčům dařilo, hned 12 z nich si odvezlo medaili, Milan Ludík a Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou dokonce zlatou.

Turnaj v Karviné s tradičně bezchybnou organizací i skvělou diváckou kulisou zdobila přítomnost i výkony nejlepších českých hráčů. V mixu Češi dokonce stupně vítězů obsadili kompletně. Na příčku nejvyšší nakonec vystoupali favorité Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří tak letošní sezónu zahájili i ukončili prvenstvím na turnaji Future Series – v září zvítězili na Slovak Open, teď na Czech International.

Další úspěšnou disciplínou z pohledu českých hráčů byla dvouhra mužů, kde 3 semifinálová místa ze 4 připadla právě českým reprezentantům. Vůbec první medaili z mezinárodního turnaje dospělých si odvezl junior Jan Louda. V českém semifinále nestačil ve dvou setech na nasazenou jedničku Milana Ludíka. Ve druhém semifinále bojoval Adam Mendrek, který nevyužil ve 3. setu vedení 19:16 a z postupu do finále se tak nakonec radoval Izraelec Chislov. Ve finále pak Mendreka „pomstil“ Ludík, který zvítězil ve dvou setech a z Karviné si odvezl trofej pro vítěze.

Medaili se podařilo urvat ještě i ve čtyřhře žen, a to zásluhou páru Kateřina Tomalová – Tereza Švábíková. Po výhře nad Polkami se v semifinále naše reprezentantky utkaly s ukrajinským párem Zharka – Ilyinskaya, které ale podlehly ve dvou setech a musely se spokojit s bronzem. Ukrajinky nakonec celý turnaj vyhrály.

Ve dvouhře žen bylo nejlepším umístěním českých hráček čtvrtfinále Kateřiny Tomalové, která v zápase o medaili nestačila na aktuální juniorskou vicemistryni Evropy a pozdější finalistku Marynu Ilyinskayu. Celkové vítězství z Karviné si odvezla Tchaj-pejka Lin Sih Yun

Taktéž ve čtyřhře mužů bylo maximem českých hráčů čtvrtfinále, do kterého se probojovali Petr Beran s Ondřejem Králem. Kvůli Králově zranění však museli čtvrtfinálový zápas proti prvním nasazeným a pozdějším vítězům z Polska skrečovat.