O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Soutěž družstev patřila ilavským

Turnaj otevřela v sobotu 5. listopadu soutěž družstev, v níž startovaly týmy Sokola Ilava jako zahraničního hosta, dále pak jednotlivých krajských výběrů Prahy, Západních, Jižních či Severních Čech a dalších. Začínalo se zápasy ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do finálového programu se z té první prosadily Východní Čechy společně se Sokolem Ilava – oba favorizované týmy spolu remizovaly, což slibovalo napínavou zápletku pro finále. Z druhé skupiny si jako vítěz vybojovala postup Jižní Morava, spolu s ní si účast ve finále zajistil i loni vítězný Výběr Prahy.

V semifinálových duelech potvrdily Východní Čechy a Sokol Ilava, že byla skupina A přece jen nabitější – oba týmy vyhrály suverénně 5:1. V boji o bronz pak Jižní Morava zdolala Výběr Prahy po výsledku 3:3 díky lepšímu poměru setů (7:6). Ve finále zaváhal na první dvouhře východočeský Marek Aubus – zatímco ve skupině dokázal slovenského soupeře Jakuba Horáka porazit, ve finále mu podlehl ve dvou setech a z výhry se tak radovali zahraniční hosté krumlovského turnaje.

Konečné pořadí soutěže družstev

1. Sokol Ilava, 2. Východní Čechy, 3. Jižní Morava, 4. Výběr Prahy, 5. Západní Čechy, 6. Jižní Čechy, 7. Severní Čechy, 8. SKB Český Krumlov

Soutěž jednotlivců se hrála švýcarským systémem

Na soutěž družstev navázala v neděli 6. listopadu soutěž jednotlivců, která se hrála na čtyři kola švýcarským systémem. Mezi dívkami si vítězství vybojovala Barbora Otáhalová z jihomoravského výběru, druhé místo obsadila Tereza Kobyláková z Prahy a třetí skončila Lucie Krpatová z Východních Čech.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Andrej Antoška ze Sokola Ilava, na druhém místě skončil Marek Aubus z východočeského výběru a třetí příčku obsadil Jan Janoštík z výběru Jižních Čech.

Turnaj v Českém Krumlově opět nabídl napínavé souboje těch nejmladších talentů a vzácnou možnost porovnání úrovně práce se začínajícími badmintonisty v jednotlivých krajích a letos i se slovenskou konkurencí.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...

Finále badmintonové extraligy slibuje nevídané drama

 11. a 12. dubna se v Praze odehraje iBOD a ČEPS Finále play-off extraligy v badmintonu za účasti čtyř nejlepších českých týmů. O mistrovský titul se utkají obhájce TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, loni stříbrný BK 1973 Deltacar ...

Mistrovství ČR družstev žáků: Sokol Klimkovice bezkonkurenční

Vyrovnaná a juniorskými reprezentanty nabitá sestava žákovského celku Sokola Klimkovic neměla konkurenci na mistrovství ČR družstev žáků. Druhou příčku obsadil Baník Most, třetí skončili hráči Českého Krumlova.

MČR U13: Cristian Savin získal tři zlaté medaile

Výjimečnou bilanci na mistrovství ČR mladších žáků oslavil benátecký Cristian Savin. Vyhrál všechny tři disciplíny a v průběhu turnaje ztratil jen jediný set. Dvěma výhrami mu sekundovala klimkovická Tereza Švábíková.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS