O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Soutěž družstev patřila ilavským

Turnaj otevřela v sobotu 5. listopadu soutěž družstev, v níž startovaly týmy Sokola Ilava jako zahraničního hosta, dále pak jednotlivých krajských výběrů Prahy, Západních, Jižních či Severních Čech a dalších. Začínalo se zápasy ve dvou čtyřčlenných skupinách. Do finálového programu se z té první prosadily Východní Čechy společně se Sokolem Ilava – oba favorizované týmy spolu remizovaly, což slibovalo napínavou zápletku pro finále. Z druhé skupiny si jako vítěz vybojovala postup Jižní Morava, spolu s ní si účast ve finále zajistil i loni vítězný Výběr Prahy.

V semifinálových duelech potvrdily Východní Čechy a Sokol Ilava, že byla skupina A přece jen nabitější – oba týmy vyhrály suverénně 5:1. V boji o bronz pak Jižní Morava zdolala Výběr Prahy po výsledku 3:3 díky lepšímu poměru setů (7:6). Ve finále zaváhal na první dvouhře východočeský Marek Aubus – zatímco ve skupině dokázal slovenského soupeře Jakuba Horáka porazit, ve finále mu podlehl ve dvou setech a z výhry se tak radovali zahraniční hosté krumlovského turnaje.

Konečné pořadí soutěže družstev

1. Sokol Ilava, 2. Východní Čechy, 3. Jižní Morava, 4. Výběr Prahy, 5. Západní Čechy, 6. Jižní Čechy, 7. Severní Čechy, 8. SKB Český Krumlov

Soutěž jednotlivců se hrála švýcarským systémem

Na soutěž družstev navázala v neděli 6. listopadu soutěž jednotlivců, která se hrála na čtyři kola švýcarským systémem. Mezi dívkami si vítězství vybojovala Barbora Otáhalová z jihomoravského výběru, druhé místo obsadila Tereza Kobyláková z Prahy a třetí skončila Lucie Krpatová z Východních Čech.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Andrej Antoška ze Sokola Ilava, na druhém místě skončil Marek Aubus z východočeského výběru a třetí příčku obsadil Jan Janoštík z výběru Jižních Čech.

Turnaj v Českém Krumlově opět nabídl napínavé souboje těch nejmladších talentů a vzácnou možnost porovnání úrovně práce se začínajícími badmintonisty v jednotlivých krajích a letos i se slovenskou konkurencí.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!