O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: základy úderové techniky

V dalším video-článku se podíváme na oficiální trenérské materiály BWF. Poradí, jak správně držet raketu a jak hrát jednotlivé údery – dnes to budou čtyři druhy podání.

První video sumarizuje základy úderové techniky a shrnuje obsah následujících klipů.

Druhé video se zaměřuje na biomechaniku, rozfázovává badmintonový úder a předvádí klíčovou základní techniku – rotaci předloktí.

Třetí video ze série ukazuje přehledně jednotlivé způsoby držení rakety, na které se budou odkazovat i následující videa.

Nízké forehandové podání: první video věnované způsobu podání typickému pro dvouhru žen, vysvětluje smysl úderu i podrobně jeho techniku.

Forehandové podání přehozením: na techniku krátkého podání navazuje flick servis – podání přehozením ze stejné přípravy jako na podání krátké.

Vysoké forehandové podání: a aby byla přehlídka podání s využitím forehandu kompletní, je tu i rozbor techniky vysokého dlouhého servisu.

Krátké backhandové podání: typický servis pro párové disciplíny či mužskou dvouhru v rozboru trenérského materiálu BWF.

Backhandové podání přehozením: pro doplnění backhandového krátkého podání pak také dvouminutové video o flick servisu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton vždy in: sledujte metodická videa a naučte se správné technice

 Český badmintonový svaz zveřejnil novou sadu tréninkových videí z dílny Petra Báši - zabývají se správnou úderovou technikou a nabídnou tipy, jak se naučit hrát kraťasy na síti, útočné výhozy, krátké backhandové podání či základ ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Finty v tréninku: driblinkové fintičky

Sledujte tréninkové video s ukázkou tuctu různých fintiček, které si můžete vyzkoušet při driblování s jedním míčkem. Zvládnete je všechny?

BEC Trickshot Challenge: přehlídka fintiček

BadmintonEurope vyhlásila před Vánoci soutěž. Cílem bylo natočit povedenou fintičku, inspirovanou třeba evropskými hvězdami, a pochlubit se svým uměním. Prohlédněte si soutěžní videa a zkuste, zda to také dokážete ;-)


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!