O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: základy badmintonového pohybu

Světová badmintonová federace v rámci svého programu výchovy trenérů zveřejnila také sérii výukových videí. Pojďte se podívat na základy pohybu po kurtu a varianty kroků do jednotlivých rohů kurtu.

První video přiblíží základy badmintonového pohybu a rozdělení do čtyř fází: startovní, pohybu k míči, zahrávání úderu a návrat na střed.

Druhé video se zaobírá startovní fází a ukazuje, jak by měl vypadat split step – první aktivační krok.

Ve třetím videu se dočkáte příkladů různých druhů pohybu, které hráči mohou využít, aby se dostali k míči: krokům, kroksunovému pohybu, skokům atd.

Čtvrté video se zabývá fází zahrávání úderu – a ukáže tak výpady, přeskoky a odskoky.

Páté, kratší video popisuje závěrečnou fázi pohybu, návrat na střed.

V šestém videu se dostáváme k příkladům pohybových vzorců, popisovány jsou možnosti pohybu do předního forehandového rohu.

Navazující sedmé video ukazuje variace pohybu do předního backhandového rohu.

V osmém výukovém videu týkajícím se pohybu po kurtu se ukazují varianty pro zadní forehandový roh.

Deváté a poslední video z kapitoly o pohybu ukazuje zadní backhandový roh.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Čínský trénink: zlepšete se v pohybu po kurtu

Sledujte pětici čínských videí, která vám poradí, jak zlepšit pohyb po kurtu. Čínský trénink zahrnuje přípravná cvičení na rychlou práci nohou, vybíhání kurtů i kondiční cvičení, které můžete dělat v terénu.

Pavel Florián: "Příští rok budu hrát v Odense."

Dánsko je zemí badmintonu zaslíbenou. V čem spočívá tajemství dánských hráčů a trenérů? Povídali jsme si s Pavlem Floriánem, který se dlouhodobě připravuje v Odense a v příští sezóně bude hájit barvy tohoto prvoligového klubu.

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Cvičte rychlé nohy s Nickem Bonkowským

Potřebujete zlepšit svou práci nohou? Pomoci může názorné tréninkové video, na němž uvidíte deset minut cvičení v podání Nicka Bonkowského, reprezentanta Trinidadu a Tobaga.

BWF spouští oficiální YouTube kanál

Světová badmintonová organizace spouští vlastní YouTube kanál. Na něm budou zájemci moci sledovat streamované přenosy z turnajů Super Series a také zhlédnout záznamy zápasů z již proběhnutých turnajů. Zatím kanál nabízí videa z ...

Trénujte z gauče: badmintonová cvičení na doma

Ne vždy je k dispozici volný kurt, ne každý má čas, chuť a vůli vydat se do sportovní haly. Anglický kouč Paul Stewart vám ukáže několik cvičení, která můžete dělat doma, doslova a do písmene "z pohodlí gauče".


Tagy: trenink, footwork, bwf


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS