O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: technika klírů, smečů a dropů

Videa světové badmintonové federace poradí, jak na techniků úderů ze střední a zadní části kurtu, jak hrát správně smeč a jak si pomoci obranným dropem.

Backhandový drajv: video upozorňuje na změny gripu podle místa zahrávání úderu, rotaci předloktí při úderu a možnost zahrávat backhandový drajv z výpadu na levou i na pravou nohu.

Forehandový drajv: stejně jako u backhandu i zde se hovoří o úpravách držení rakety, rotaci předloktí a razanci úderu.

Forehandový klír: klíčový úder zejména pro dvouhry, provedení s přeskokem, zahrávání nad ramenem síla vycházející z rotace trupu i předloktí.

Forehandová smeč: delší, tříminutové video ukazuje na způsoby, jak dostat míč dolů a jak pomoci razanci úderu. Dojde i na smeč z výskoku.

Forehandový drop: video popisuje útočnou variantu forehandových dropů.

Forehandový obranný drop: "tažená" varianta dropů z forehandu zahrávaná jako obrana ve chvíli, kdy je hráč pod tlakem v zadní části kurtu.

Backhandový klír: jak dostat míč backhandem zezadu až dozadu? Video předvede, že to dokážou i ženy a dívky...

Backhandový obranný drop: varianta "taženého" dropu z backhandové strany.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zlomené brko Petra Mazúra: Ukradený bekhend

Čtěte detektivní příběh z prostředí závodního badmintonu; pilotní článek nové rubriky a zároveň autorské představení Petra Mazúra: těšínského badmintonisty, který hájí barvy pražského Proseka.

Zimní badmintonový camp: tréninky s Tomášem Krajčou

VAŠE LIGA a BadmintonCoach vás zvou na zimní camp, který proběhne o víkendu 7.-8. prosince v tělocvičně na Spojích. Přijďte zlepšit svou úderovou techniku, pohyb i taktiku hry a překvapte své ligové soupeře.

Zázračné děti: ve třech letech klír, v šesti finta

Vzpomínáte na své badmintonové začátky? Pro některé to bylo v sedmi letech, pro jiné v deseti či patnácti, obvykle za trnitého učení, jak správně držet raketu a trefit míček. Ale občas se najde výjimka: zázračné děti, které si ...

Začíná mistrovství světa: sledujte online přenosy

V londýnském Wembley se dnes rozjíždějí zápasy prvních kol mistrovství světa. Turnaje, který je generálkou na olympijské hry v příštím roce, se zúčastní i dvojice českých reprezentantů. Po celý týden můžete sledovat online zápasy ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Z historie: velký olympijský příběh Zhang Ning

Je 16. srpen 2008, pravé poledne. Před zaplněnou halu pekingské technické univerzity nastupují dvě ženy, každá s jedním velkým snem. Obě dvě jdou na kurt s myšlenkou, že je čeká poslední zápas slavné kariéry. Že se vítězstvím ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS