O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: jak hrát údery na síti

Třetí nahlédnutí do metodických materiálů BWF se bude věnovat správné technice úderů na síti. Podívejte se, jak správně hrát kraťasy, loby a sklepnuté míče z forehandu i backhandu.

Forehandový kraťas: jak správně držet raketu, příprava na úder, technika forehandového kraťasu ve zpomaleném záběru. V závěru dojde i na tipy pro roztočený kraťas.

Forehandový lob: zpomalené záběry forehandového lobu zdůrazňují krátkou smyčku, zahrávání úderu rotací předloktí a stiskem rakety.

Forehandové sklepnutí na síti: důležitá je úprava držení na plácačkové, zahráváme stiskem a rotací předloktí – čím blíže k síti, tím je třeba menšího nápřahu a došvihu.

Backhandový kraťas: opět zdůraznění správné přípravy rakety, zahrávání stiskem bez nápřahu, při roztáčení je možné použít variantu zprava doleva i opačně.

Backhandový lob: správná příprava rakety, zahrávání rotací předloktí a s došlapem do výpadu. Pro obrannou variantu je třeba delšího nápřahu.

Backhandové sklepnutí na síti: důležitá je změna držení ze základního na držení s palcem na široké straně držátka, rotace předloktí a krátký nápřah.

Backhandová obrana: co dělat, když vám míč míří na tělo? Backhandový blok pomůže vybrat smeč nebo získat výhodu v drajvové výměně.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Backhandová smeč: nic není nemožné

Smečovat z backhandu se zdá mnoha hráčům nemožné, většině pak neobvyklé, neužitečné či příliš obtížné. Ale šedivá je teorie, zelený strom života – a badminton je pestrá hra plná možností. Podívejte se, s jakou lehkostí smečuje ze ...

China Open: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam čtyř finálových utkání China Open Super Series: vedle tří čínských soubojů ve dvouhře mužů, dvouhře žen a smíšené čtyřhře můžete zhlédnout i vítězství korejského páru Lee Yong Dae – Jung Jae Sung ve čtyřhře ...

Chinese Taipei Grand Prix Gold: Korea vs. Indonésie

Na tchajwanském mezinárodním mistrovství se prosadili především zástupci dvou zemí – Indonésané a Korejci spolu svedli většinu finálových soubojů, každá země se nakonec radovala ze dvou zlatých. Z Indonésie to byl Simon Santoso ve ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS