O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: jak hrát údery na síti

Třetí nahlédnutí do metodických materiálů BWF se bude věnovat správné technice úderů na síti. Podívejte se, jak správně hrát kraťasy, loby a sklepnuté míče z forehandu i backhandu.

Forehandový kraťas: jak správně držet raketu, příprava na úder, technika forehandového kraťasu ve zpomaleném záběru. V závěru dojde i na tipy pro roztočený kraťas.

Forehandový lob: zpomalené záběry forehandového lobu zdůrazňují krátkou smyčku, zahrávání úderu rotací předloktí a stiskem rakety.

Forehandové sklepnutí na síti: důležitá je úprava držení na plácačkové, zahráváme stiskem a rotací předloktí – čím blíže k síti, tím je třeba menšího nápřahu a došvihu.

Backhandový kraťas: opět zdůraznění správné přípravy rakety, zahrávání stiskem bez nápřahu, při roztáčení je možné použít variantu zprava doleva i opačně.

Backhandový lob: správná příprava rakety, zahrávání rotací předloktí a s došlapem do výpadu. Pro obrannou variantu je třeba delšího nápřahu.

Backhandové sklepnutí na síti: důležitá je změna držení ze základního na držení s palcem na široké straně držátka, rotace předloktí a krátký nápřah.

Backhandová obrana: co dělat, když vám míč míří na tělo? Backhandový blok pomůže vybrat smeč nebo získat výhodu v drajvové výměně.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton vždy in: sledujte metodická videa a naučte se správné technice

 Český badmintonový svaz zveřejnil novou sadu tréninkových videí z dílny Petra Báši - zabývají se správnou úderovou technikou a nabídnou tipy, jak se naučit hrát kraťasy na síti, útočné výhozy, krátké backhandové podání či základ ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Finty v tréninku: driblinkové fintičky

Sledujte tréninkové video s ukázkou tuctu různých fintiček, které si můžete vyzkoušet při driblování s jedním míčkem. Zvládnete je všechny?

BEC Trickshot Challenge: přehlídka fintiček

BadmintonEurope vyhlásila před Vánoci soutěž. Cílem bylo natočit povedenou fintičku, inspirovanou třeba evropskými hvězdami, a pochlubit se svým uměním. Prohlédněte si soutěžní videa a zkuste, zda to také dokážete ;-)


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!