O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Čtvrtfinále mistrovství Evropy: favorité byli suverénní

Pouze hráči Anglie ztratili ve čtvrtfinále mistrovství Evropy jeden zápas – ostatní utkání skončila jednoznačně 3:0 ve prospěch favorita. Medaile si tak rozdělí právě Angličané a dále Dánsko, Rusko a Německo.

Anglie – Bulharsko 3:1

Ve čtvrtfinále mistrovství Evropy družstev už se nemusí dohrávat utkání až do konce – vítězí tým, který první dosáhne tří bodů. Do duelu s jedním z adeptů zlaté medaile vstoupili lépe Bulhaři. Ti byli příjemným překvapením základních skupin, když vyřadili nasazenou Ukrajinu. Výhra Lindy Zechiriové nad Kate Robertshawovou byla však jejich labutí písní v turnaji – Carl Baxter vzápětí ve dvouhře mužů vyrovnal a další body přidali Jennifer Wallworková s Gabrielle Whiteovou a Anthony Clark s Chrisem Langridgem.

Nizozemsko – Rusko 0:3

Domácí Nizozemci budou asi po šampionátu spílat vedení své reprezentace a zástupcům sponzorů, kvůli kterým nesměli startovat jejich nejlepší hráči. Rezervní družstvo se sice probilo ze základní skupiny, ale na ruský tým „béčkaři“ nestačili. Postupně podlehli Ruud Bosch s Lotte Jonathansovou v mixu Jevgeniji Dreminovi a Valerii Sorokinové, Stanislav Pukhov v singlu zdolal Rune Massinga a konečný úder Nizozemcům zasadila Ella Diehlová, když přehrála Patty Stolzenbachovou.

Francie – Německo 0:3

V souboji dvou sousedních zemí a zároveň zemí, kde je badminton na vzestupu, byli jasnými favority Němci. Ačkoli si Francouzi vzorně fandili, jejich výkony na turnaji dokonale přesvědčivé nebyly. V zahajovacím mixu ještě Baptiste Careme a Laura Choinetová vzdorovali Michaelu Fuchsovi a Birgit Michelsové (hrálo se tři čtvrtě hodiny a rozhodnout musel až třetí set), následující dvouhry ukázaly výrazný rozdíl mezi německým a francouzským badmintonem: Marc Zwiebler a Juliane Schenková své soupeře doslova rozložili na součástky a po dvou hladkých výhrách zajistili Německu semifinále.

Dánsko – Polsko 3:0

Dánové hráli své zápasy ve skupinách také tak trochu v „rezervní“ sestavě. Do pátečního čtvrtfinále proti Polsku už nasadili takřka kompletní A-tým – a došli si pro pohodlnou výhru 3:0. První krok udělala Tine Baunová suverénní výhrou nad Malgorzatou Kurdelskou, Jan O. Jorgensen musel proti Hubertu Paczekovi bojovat v prvním setu až do koncovky, ale druhý zvládl v pohodě, a konečnou podobu výsledku dala napínavá čtyřhra žen: Kamilla Rytter Juhlová a Marie Ropkeová nakonec porazily Kamilu Augustynovou a Nadiezdu Ziebovou.

Zítra jsou na programu šampionátu semifinálové duely. Proti sobě se možná v předčasném finále postaví Dánsko a Anglie, druhou dvojici tvoří Rusko a Německo.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z historie: dánská vůle v indonéském pekle

Velké turnaje pořádané v asijských zemích mají neopakovatelnou atmosféru. Nejkrásnějším příkladem je napínavé utkání semifinále Thomas Cupu 2004. V mistrovství světa družstev mužů se proti sobě postavil tým Dánska a domácí ...

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!