O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si výborně!

Češi v akci: výborné výsledky našich juniorů

Blízké mezinárodní mistrovství Chorvatska přilákalo početnou skupinu českých juniorů. Nejvíce se dařilo trojici Adam Mendrek, Jaromír Janáček a Lucie Černá, tedy předpokládaným oporám týmu na MS juniorů. Do dvouhry chlapců vstupoval Jaromír jako první nasazený, Adam pak jako turnajová dvojka. Oba své nasazení potvrdili a pronikli až do finále, když si poradili mimo jiné se soupeři z Ruska, Slovinska, Rakouska nebo Bulharska. Ve vzájemném duelu byl úspěšnější Adam. Z početného zastoupení chlapců v soutěži (Matěj Šváb, Jan Machač, Jan Hubáček, Michal Světnička, Lukáš Holub, Filip Budzel, Matěj Klupa, Michal Hamáček) dále uhrál jedno vítězství pouze Lukáš Holub.

I mezi dívkami jsme měli první nasazenou hráčku. Lucie Černá už v prvním kole hrála na tři sety s rakouskou soupeřkou, dostala se však do semifinále, kde podlehla pozdější vítězce z Ruska. V turnaji dále startovaly Michaela Myšáková, Ivana Zychová, Denisa Šikalová, Dominika Kurzová, Magdalena Lajdová, Irena Mališová, Pavla Drapáčová a Monika Světničková, více než jeden vítězný zápas si ale nepřipsala žádná z nich.

Ve čtyřhře chlapců druhý nasazený pár Janáček-Šváb prohrál už ve druhém kole. Dvě výhry si připsala hradecká dvojice Hamáček-Hubáček, páry Budzel-Klupa a Holub-Machač se loučily už v kole prvním. Na nejlepší výsledek dosáhli Adam Mendrek a Michal Světnička: brněnská dvojice se po dvou třísetových bitvách prodrala až do finále, kde nestačila na smíšený rakousko-slovinský pár.

Ve čtyřhře dívek to nejdále dotáhla dvojice Světničková-Černá. Krumlovsko-brněnská dvojice potvrdila papírové nasazení a účastí v semifinále získala další cenný kov pro českou výpravu. Bylo to po výhře nad dvojicí Šikalová-Lajdová, mladší reprezentantky tak zůstaly jen těsně pod stupni vítězů, podobně jako Michaela Myšáková s ruskou spoluhráčkou Evgenovou. Páry Kurzová-Zychová a Drapáčová-Mališová se mezi nejlepší neprobojovaly.

Také mix byl z českého pohledu vydařenou disciplínou. Pár Janáček-Černá potvrdil nasazení a v turnaji neztratil při cestě za vítězstvím ani set. Suverénní výhra dává tušit dobrou formu českokrumlovského páru. Další české páry v soutěži Holub-Drapáčová, Minchev-Myšáková, Machač-Lajdová (uhráli třetí kolo po úspěšných koncovkách), Budzel-Kurzová, Hamáček-Mališová, Klupa-Šikalová, Světnička-Světničková (i jejich pouť turnajem skončila mezi osmi nejlepšími), Šváb-Zychová (také vyhráli dva zápasy).

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: Adam Mendrek - Jaromír Janáček 21:10 21:15
dvouhra dívek: Viktoria Dergunová - Elizaveta Pyatinová (obě Rusko) 21:7 21:14
čtyřhra chlapců: Simon Rebhandl, Mitja Semrov (Rakousko, Slovinsko) – Adam Mendrek, Michal Světnička 21:19 21:18
čtyřhra dívek: Kristina Averkinová, Jekatěrina Kutová - Viktoria Dergunová, Anastasia Stogovová (všechny Rusko) 21:19 21:9
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá - Rodion Alimov, Alina Davletovová (Rusko) 21:13 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS