O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si výborně!

Češi v akci: výborné výsledky našich juniorů

Blízké mezinárodní mistrovství Chorvatska přilákalo početnou skupinu českých juniorů. Nejvíce se dařilo trojici Adam Mendrek, Jaromír Janáček a Lucie Černá, tedy předpokládaným oporám týmu na MS juniorů. Do dvouhry chlapců vstupoval Jaromír jako první nasazený, Adam pak jako turnajová dvojka. Oba své nasazení potvrdili a pronikli až do finále, když si poradili mimo jiné se soupeři z Ruska, Slovinska, Rakouska nebo Bulharska. Ve vzájemném duelu byl úspěšnější Adam. Z početného zastoupení chlapců v soutěži (Matěj Šváb, Jan Machač, Jan Hubáček, Michal Světnička, Lukáš Holub, Filip Budzel, Matěj Klupa, Michal Hamáček) dále uhrál jedno vítězství pouze Lukáš Holub.

I mezi dívkami jsme měli první nasazenou hráčku. Lucie Černá už v prvním kole hrála na tři sety s rakouskou soupeřkou, dostala se však do semifinále, kde podlehla pozdější vítězce z Ruska. V turnaji dále startovaly Michaela Myšáková, Ivana Zychová, Denisa Šikalová, Dominika Kurzová, Magdalena Lajdová, Irena Mališová, Pavla Drapáčová a Monika Světničková, více než jeden vítězný zápas si ale nepřipsala žádná z nich.

Ve čtyřhře chlapců druhý nasazený pár Janáček-Šváb prohrál už ve druhém kole. Dvě výhry si připsala hradecká dvojice Hamáček-Hubáček, páry Budzel-Klupa a Holub-Machač se loučily už v kole prvním. Na nejlepší výsledek dosáhli Adam Mendrek a Michal Světnička: brněnská dvojice se po dvou třísetových bitvách prodrala až do finále, kde nestačila na smíšený rakousko-slovinský pár.

Ve čtyřhře dívek to nejdále dotáhla dvojice Světničková-Černá. Krumlovsko-brněnská dvojice potvrdila papírové nasazení a účastí v semifinále získala další cenný kov pro českou výpravu. Bylo to po výhře nad dvojicí Šikalová-Lajdová, mladší reprezentantky tak zůstaly jen těsně pod stupni vítězů, podobně jako Michaela Myšáková s ruskou spoluhráčkou Evgenovou. Páry Kurzová-Zychová a Drapáčová-Mališová se mezi nejlepší neprobojovaly.

Také mix byl z českého pohledu vydařenou disciplínou. Pár Janáček-Černá potvrdil nasazení a v turnaji neztratil při cestě za vítězstvím ani set. Suverénní výhra dává tušit dobrou formu českokrumlovského páru. Další české páry v soutěži Holub-Drapáčová, Minchev-Myšáková, Machač-Lajdová (uhráli třetí kolo po úspěšných koncovkách), Budzel-Kurzová, Hamáček-Mališová, Klupa-Šikalová, Světnička-Světničková (i jejich pouť turnajem skončila mezi osmi nejlepšími), Šváb-Zychová (také vyhráli dva zápasy).

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: Adam Mendrek - Jaromír Janáček 21:10 21:15
dvouhra dívek: Viktoria Dergunová - Elizaveta Pyatinová (obě Rusko) 21:7 21:14
čtyřhra chlapců: Simon Rebhandl, Mitja Semrov (Rakousko, Slovinsko) – Adam Mendrek, Michal Světnička 21:19 21:18
čtyřhra dívek: Kristina Averkinová, Jekatěrina Kutová - Viktoria Dergunová, Anastasia Stogovová (všechny Rusko) 21:19 21:9
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá - Rodion Alimov, Alina Davletovová (Rusko) 21:13 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!