O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.

Štastná sedmička českých juniorů

Mezinárodního mistrovství Chorvatska se zúčastnilo sedm našich juniorů – a byl to počet velmi šťastný. Vedl totiž k nadstandardnímu medailovému zisku. V každé z pěti disciplín se někdo z našich prosadil alespoň do semifinále. Ve dvouhře chlapců to byl Jaromír Janáček: ten se beze ztráty setu protáhl pavoukem až mezi nejlepší čtyři, tam podlehl Gergelymu Krauszovi z Maďarska.

Českokrumlovští hráči pod vedením trenéra Radka Votavy stáli i za dalšími našimi úspěchy: ve čtyřhře chlapců se dostali Jaromír Janáček a Matěj Šváb (Sokol Dobruška) dokonce až do finále, nasazené jedničky ze Slovinska už ale byly nad jejich síly.

Medailovou sbírku si vytáhlý badmintonista z Českého Krumlova zkompletoval ve smíšené čtyřhře. Spolu s oddílovou partnerkou Lucií Černou dokázali překonat všechny soupeře, ve finále to byl rusko-německý pár Dmitrij Rjabov – Barbara Bellenbergová.

Také Lucie Černá si odvezla z Poreče tři medaile. Ta "nejméně" cenná byla za čtyřhru dívek, v níž skončila spolu s Vandou Hajdinakovou z Maďarska na třetí pozici. Ovšem za dvouhru dívek brala Lucie už kov nejcennější – potvrdila tak své nasazení, ale všichni víme, jak je obtížné dostát očekáváním, a jak ošidné je leckdy žebříčkové pořadí a nasazování mezi juniory...

Do Českého Krumlova se tedy patří velká gratulace – a přání, aby se podobně nebo ještě lépe dařilo i dál.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra dívek: Meike Behrensová, Lucija Vlahová (Německo, Chorvatsko) – Nathalie Ziesigová, Anna Demmelmayerová (Rakousko) 23:21 19:21 24:22
smíšená čtyřhra: Jaromír Janáček, Lucie Černá - Dmitrij Rjabov, Barbara Bellenbergová (Rusko, Německo) 21:18 21:17
dvouhra chlapců: Urban Turk (Slovinsko) – Gergely Krausz (Maďarsko) 21:15 22:20
dvouhra dívek: Lucie Černá - Anastasia Nesterovová (Rusko) 21:9 21:13
čtyřhra chlapců: Mitja Šemrov, Urban Turk (Slovinsko) – Jaromír Janáček, Matěj Šváb 21:13 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé ...

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!