O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

COMPO PRAHA 1. badmintonová liga

Naše nejvyšší badmintonová soutěž COMPO PRAHA 1. badmintonová liga má za sebou základní část. Šest kol bylo velmi vyrovnaných, o všem se rozhodovalo až v kole sedmém, kole posledním - o vítězi základní části, o šesti postupujících do play-off a konečně i o týmu, který minimálně na rok první českou ligu opustí.

Už po prvních dvou kolech se osmičlenná tabulka rozdělila na dvě nestejně velké skupiny. Předsezónní teoretické úvahy se naplnily a o první místo si to od začátku rozdávaly tři týmy, které z loňského ročníku obhajovaly první tři místa - loňský mistr Sokol Dobruška, stříbrný Sokol Radotín Meteor Praha A a bronzový Deltacar Benátky nad Jizerou.

Konečné pořadí těchto tří týmů určily téměř pouze vzájemné zápasy. Dobruška oběma přímým rivalům v boji o mistrovský titul podlehla, shodně na domácím hřišti a v obou případech poměrem 3:5 - v konečném účtování tak patří východočeskému celku třetí místo po základní části a stejně jako v loňském roce tak bude útočit ze zadních pozic.

O prvenství se až do posledního utkání prali tradiční rivalové - po vzájemné remíze 4:4 a při shodném počtu bodů rozhodlo o prvenství týmu Sokola Radotín Meteor Praha A nad družstvem Deltacar Benátky nad Jizerou až lepší skóre z jednotlivých zápasů (45:11 vs. 42:14).

Mladý, dravý a hlavně vítězný tým Sokola Radotín Meteor Praha A nastupoval ve složení Jakub Bitman (Armortec 900 Power), Pavel Drančák (Armortec 900 Power), Marek Teller, Jiří Skočdopole, Josef Rubáš (Armortec 900 Power), Jaroslav Sobota, Hana Kollarová (Muscle Power 66) a Miroslava Vašková (Muscle Power 45).

Jestliže souboj o první tři místa byl napínavý a rozhodoval se až v posledním kole, souboje o udržení a postup do play-off obsahovaly prvky hitchcockovského dramatu a rozhodnutí padlo až v posledním možném zápase.

Rozdíl mezi čtvrtým a osmým místem nakonec činil pouhé tři body; o vyrovnanosti svědčí i to, že čtvrtý Sokol Radotín Meteor Praha B a sedmá Astra ZM Praha měly po 56 odehraných zápasech nakonec zcela shodné skóre 21:35.

A právě tyto dva týmy budou po skončení základní části možná nejspokojenější - tým Sokol Radotín Meteor Praha B si zajistil velmi výhodnou pozici před play-off a má velkou šanci na postup mezi nejlepší čtyři celky soutěže a Astra ZM Praha si až v posledním duelu zajistila vítězstvím nad družstvem SKB Český Krumlov šanci na udržení v naší nejvyšší soutěži; do druhé ligy přitom poslala právě družstvo Českého Krumlova, pro které to bylo po letech prvoligových úspěchů velmi smutné loučení porážkou 1:7.

Na závěr připomeňme, že celý prvoligový ročník dodávala společnost Yonex na každé utkání péřové míče Aerosensa 50 - pro nejvyšší soutěž tu nejvyšší kvalitu!


Konečné pořadí po základní části COMPO PRAHA 1. badmintonové ligy
(po pořadí následuje jméno klubu, počet odehraných utkání, počet vítězství, remíz a porážek, skóre zápasů a počet bodů)

1. Sokol Radotín Meteor Praha A 7 6 1 0 45:11 20 bodů
2. Deltacar Benátky nad Jizerou   7 6 1 0 42:14 20 bodů
3. Sokol Dobruška                     7 4 1 2 37:19 16 bodů
4. Sokol Radotín Meteor Praha B 7 2 2 3 21:35 13 bodů
5. SK Prosek Praha                    7 2 1 4 19:37 12 bodů
6. Sokol Brno Jehnice                 7 1 2 4 24:32 11 bodů
7. Astra ZM Praha                      7 1 1 5 21:35 10 bodů
8. SKB Český Krumlov                7 1 1 5 15:41 10 bodů

Doporučit:


[18.03.2009]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS