O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

China Masters: čínská hegemonie pokračuje, pět zlatých

Turnaj Super Series, který z pozice vrchního rozhodčího řídil Mojmír Hnilica, přinesl stvrzení čínské vlády nad badmintonovým světem. V domácím prostředí brali hráči Číny pět zlatých, a to i přes absenci řady hvězd.

V turnaji, kterého se nezúčastnili například Lin Dan, deblový pár Cai Yun-Fu Haifeng a plejáda hráčů předních míst žebříčku z jiných zemí (Lee Chong Wei, Matthias Boe a Carsten Mogensen, Saina Nehwalová, Tine Baunová...), se žádné velké překvapení nekonalo. Za podpory zaplněných tribun ve městě Changzhou zvítězili hráči Číny ve všech pěti disciplínách. Nepřekvapivě se hrálo čínské finále ve čtyřhře žen, poněkud „ošizené“ disciplíně, do jejíhož pavouka umístili pořadatelé pouze osm párů. Stejně tak smíšená čtyřhra a dvouhra žen měly čistě čínské finále, které přineslo výhru nasazeným jedničkám Yu Chen-Ma Jin a Wang Yihan.

Boj mezi odlišnými národy viděli diváci alespoň ve finále dvouhry mužů. Chen Long si v něm poradil s Hu Yunem z Hongkongu, ovšem nad jeho hladkou dvousetovou výhrou leží stín pochybnosti. Číňané si totiž ani krátce po olympijském skandálu neodpustili svou „oblíbenou“ týmovou režii: zatímco Hu Yun musel vyhrát semifinálový duel nad Indem Ajay Jayaramem, Chen Long měl volno, protože jeho týmový kolega Du Pengyu zápas o finále skrečoval...

Čtyřhra mužů byla disciplínou, která nejvíce utrpěla absencí špičkových párů. Ve slabší konkurenci byli nasazenými jedničkami Japonci Endo a Hayakawa – a probili se horní polovinou pavouka až do finále. Tam ovšem nestačili na nově složený čínský pár Chai Biao – Zhang Nan.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Bao Yixin, Zhong Qianxin - Cheng Shu, Luo Yu (všechny Čína) 21:12 21:15
dvouhra mužů: Chen Long (Čína) – Hu Yun (Hongkong) 21:11 21:13
dvouhra žen: Wang Yihan - Jiang Yanjiao (obě Čína) 21:18 21:14
smíšená čtyřhra: Xu Chen, Ma Jin - Qiu Zihan, Tang Jinhua (všichni Čína) 14:21 21:11 21:10
čtyřhra mužů: Chai Biao, Zhang Nan (Čína) – Hiroyuki Endo, Kenichi Hayakawa (Japonsko) 21:18 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

Indonesia Open: singlová výhra Kento Momoty, domácí vyšli naprázdno

V tradičně fantastické atmosféře se odehrával minulý týden turnaj Premier Super Series v indonéské Jakartě. Vítězství ve dvouhrách získali Ratchanok Intanon a Kento Momota, domácí i přes bouřlivou podporu tribun dosáhli nejvýše na ...

Australian Open: Carolina Marin na vrcholu, Axelsenovi scházel krok

Dva velké příběhy evropských singlistů jsme sledovali na turnaji Super Serie v australském Sydney. Carolina Marin dokázala vyhrát dvouhru žen, Viktor Axelsen porazil v prvním kole legendárního Lin Dana, ale ve finále nestačil ...

Singapore Open: premiérová výhra Kenta Momoty

Třetí turnaj Super Series ve třech týdnech po sobě hostil Singapur. Únava se podepsala na výpadcích řady favoritů, svůj první vrcholný světový titul získal talentovaný japonský singlista Kento Momota.

Malaysia Open: parádní finálové bitvy ve dvouhrách a mužském deblu

Turnaj světové Super Serie hostilo malajsijské hlavní město Kuala Lumpur. Finálový den přinesl velkou podívanou – Lin Dan ve třech setech podlehl Chen Longovi, mezi ženami po boji získala titul Carolina Marin. A vyvrcholením ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!