O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Čeští junioři na ME: třetí místo ve skupině

Ve finském Vantaa probíhá od pátku mistrovství Evropy juniorů. Český tým pod vedením trenéra Michala Turoně má už za sebou tři utkání ve skupině, Češi obsadili díky jednomu vítězství celkové patnácté místo.

Složení reprezentačního družstva, jak ho nominoval Michal Turoň, je následující: v pánské části hájí barvy České republiky Milan Ludík, Ivo Stoklas a Adam Mendrek: první jmenovaný se připravuje na špičkové úrovni v Dánsku, Ivo je úřadující juniorský mistr ČR a Adam jednou z velkých dorosteneckých nadějí. Mezi dívkami dostaly důvěru Lucie Havlová, Alžběta Bášová a Tereza Lajdová, tedy dlouhodobá juniorská jednička, skvělá párařka a singlistka, která se dostala v poslední době do výtečné formy. Češi ve své skupině postupně změřili síly s celky Norska, Bulharska a hlavním favoritem z Ruska.

Česko – Norsko 4:1 – nadějný začátek

“Lvíčata“ vstoupila do turnaje dobře naladěna a získala hned v úvodním utkání cenné vítězství. Zápas s Norskem načala Lucie Havlová singlovým vítězstvím nad Theou Johansenovou. Druhý bod přidal v singlu Milan Ludík proti Matzi Coucheronovi-Atmottovi a rozhodující třetí vybojoval dámský debl Lucie Havlová – Alžběta Bášová proti Marii Walandové a Cathrine Fossmové. Všechny tyto zápasy jsme vyhráli ve dvou setech a mnohdy s jednociferným skóre. Teprve s vidinou jistého vítězství Češi trochu polevili a Adam Mendrek s Ivo Stoklasem umožnili Norům získat čestný bod ve čtyřhře, když na tři sety podlehli Johannesi Hagenovi a Magnusi Christensenovi. Na konečných 4:1 upravili v mixu Milan Ludík a Alžběta Bášová, kteří ve dvou setech přehráli Jonase Christensena a Cathrine Fossmovou.

Česko – Bulharsko 2:3 – těsná porážka s rivalem

Proti zemi na badmintonově podobné úrovni jsme vstoupili do utkání slibně. Milan Ludík a Alžběta Bášová v úvodním mixu vydřeli třísetové vítězství nad dvojicí Ivan Trakov – Victoria Želevová. Vzápětí v klíčovém utkání Bulharsko srovnalo: Lucie Havlová v třísetovém zápase prohrála se Stefani Stoevovou. Ještě jednou v utkání Češi vedli, když Milan Ludík zdolal ve dvouhře Gergina Nedyalkova. Další dva zápasy si ale připsal na své konto náš soupeř. Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou nestačily na dvojici Stefani a Gabriela Stoevovy, Adam Mendrek s Ivo Stoklasem pak v rozhodující čtyřhře prohráli s párem Ivan Rusev – Ivan Trakov.

Česko – Rusko 0:5 – dobrý boj s favoritem

Od favorita naší skupiny dostal český tým „kanára“ - skóre ale tak úplně neodpovídalo průběhu utkání, v němž byli naši mnohdy vyrovnanými soupeři jednomu z kandidátů na medaile. Hned v úvodní dvouhře Lucie Havlová vzala set Romině Gabdullině, hvězdě juniorských mezinárodních turnajů. Na tři sety bojoval také Milan Ludík proti Denisi Gračevovi. V párových disciplínách pak už ve dvou setech Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou podlehly Anastasii Červjakovové a Marii Korobejnikové, Adam Menrek s Ivo Stoklasem nestačili na Anatolije Jarceva a Dmitrije Balandina a konečně Milan Ludík s Alžbětou Bášovou prohráli s párem Denis Gračev, Anastasia Červjakovová. Při jednoznačné porážce naši ukázali solidní herní kvalitu i bojovnost a na svých výkonech rozhodně mohou stavět v individuální soutěži.

České družstvo s konečnou bilancí jednoho vítězství a dvou porážek obsadilo třetí místo ve své skupině a celkově je tedy 15. týmem starého kontinentu. Turnaj však ještě nekončí, a tak držme palce našim, aby se prosadili individuálně k co nejlepším výsledkům.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS