O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Čeští junioři na ME: třetí místo ve skupině

Ve finském Vantaa probíhá od pátku mistrovství Evropy juniorů. Český tým pod vedením trenéra Michala Turoně má už za sebou tři utkání ve skupině, Češi obsadili díky jednomu vítězství celkové patnácté místo.

Složení reprezentačního družstva, jak ho nominoval Michal Turoň, je následující: v pánské části hájí barvy České republiky Milan Ludík, Ivo Stoklas a Adam Mendrek: první jmenovaný se připravuje na špičkové úrovni v Dánsku, Ivo je úřadující juniorský mistr ČR a Adam jednou z velkých dorosteneckých nadějí. Mezi dívkami dostaly důvěru Lucie Havlová, Alžběta Bášová a Tereza Lajdová, tedy dlouhodobá juniorská jednička, skvělá párařka a singlistka, která se dostala v poslední době do výtečné formy. Češi ve své skupině postupně změřili síly s celky Norska, Bulharska a hlavním favoritem z Ruska.

Česko – Norsko 4:1 – nadějný začátek

“Lvíčata“ vstoupila do turnaje dobře naladěna a získala hned v úvodním utkání cenné vítězství. Zápas s Norskem načala Lucie Havlová singlovým vítězstvím nad Theou Johansenovou. Druhý bod přidal v singlu Milan Ludík proti Matzi Coucheronovi-Atmottovi a rozhodující třetí vybojoval dámský debl Lucie Havlová – Alžběta Bášová proti Marii Walandové a Cathrine Fossmové. Všechny tyto zápasy jsme vyhráli ve dvou setech a mnohdy s jednociferným skóre. Teprve s vidinou jistého vítězství Češi trochu polevili a Adam Mendrek s Ivo Stoklasem umožnili Norům získat čestný bod ve čtyřhře, když na tři sety podlehli Johannesi Hagenovi a Magnusi Christensenovi. Na konečných 4:1 upravili v mixu Milan Ludík a Alžběta Bášová, kteří ve dvou setech přehráli Jonase Christensena a Cathrine Fossmovou.

Česko – Bulharsko 2:3 – těsná porážka s rivalem

Proti zemi na badmintonově podobné úrovni jsme vstoupili do utkání slibně. Milan Ludík a Alžběta Bášová v úvodním mixu vydřeli třísetové vítězství nad dvojicí Ivan Trakov – Victoria Želevová. Vzápětí v klíčovém utkání Bulharsko srovnalo: Lucie Havlová v třísetovém zápase prohrála se Stefani Stoevovou. Ještě jednou v utkání Češi vedli, když Milan Ludík zdolal ve dvouhře Gergina Nedyalkova. Další dva zápasy si ale připsal na své konto náš soupeř. Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou nestačily na dvojici Stefani a Gabriela Stoevovy, Adam Mendrek s Ivo Stoklasem pak v rozhodující čtyřhře prohráli s párem Ivan Rusev – Ivan Trakov.

Česko – Rusko 0:5 – dobrý boj s favoritem

Od favorita naší skupiny dostal český tým „kanára“ - skóre ale tak úplně neodpovídalo průběhu utkání, v němž byli naši mnohdy vyrovnanými soupeři jednomu z kandidátů na medaile. Hned v úvodní dvouhře Lucie Havlová vzala set Romině Gabdullině, hvězdě juniorských mezinárodních turnajů. Na tři sety bojoval také Milan Ludík proti Denisi Gračevovi. V párových disciplínách pak už ve dvou setech Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou podlehly Anastasii Červjakovové a Marii Korobejnikové, Adam Menrek s Ivo Stoklasem nestačili na Anatolije Jarceva a Dmitrije Balandina a konečně Milan Ludík s Alžbětou Bášovou prohráli s párem Denis Gračev, Anastasia Červjakovová. Při jednoznačné porážce naši ukázali solidní herní kvalitu i bojovnost a na svých výkonech rozhodně mohou stavět v individuální soutěži.

České družstvo s konečnou bilancí jednoho vítězství a dvou porážek obsadilo třetí místo ve své skupině a celkově je tedy 15. týmem starého kontinentu. Turnaj však ještě nekončí, a tak držme palce našim, aby se prosadili individuálně k co nejlepším výsledkům.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kristýna Brunátová: "Každý náskok se dá stáhnout."

Kristýna Brunátová patří k největším talentům českého badmintonu. Dvanáctiletá hráčka pražské Astry už dokázala vyhrát GPA U17 a získat stříbro na MČR U15. Na zvídavé otázky BadmintonWebu odpovídala Týna i hrdý táta Martin. Svůj ...

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!