O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cesta Viktora Axelsena:

Z Odense až na světový trůn

Viktor Axelsen o uplynulém víkendu podruhé v kariéře ovládl prestižní turnaj Super Series Final v Dubaji, kam se dostanou jen ti nejlepší z nejlepších. Jaká ale byla Viktorova cesta na světový trůn? Pojďme si to připomenout! 

Dánsko, 4. leden 1994

Právě se v dánském Odense rodičům Henrikovi a Gitte narodil syn Viktor. K badmintonu poprvé přičichl o šest let později a od té doby se badminton stal středobodem jeho života – badmintonem žije, dýchá pro něj, věnuje mu každou volnou chvíli. Na tréninky začal docházet do OBK (Odense Badminton Klub), který je jistě známý nejednomu badmintonovému fanouškovi, neboť jím alespoň na krátkou dobu prošla celá řada českých hráčů – Pavel Florián, Zuzana Pavelková, Lukáš Zevl nebo Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. 

 

Jeho otec o něm říká, že je talentovaný na všechny sporty. Nechybělo mnoho a dnes jsme mohli o Viktoru Axelsenovi číst jako o slavném dánském fotbalistovi. Jeho srdce si však naštěstí získal badminton. Jeho talent je nesporný, ale je to především tvrdá dřina, která jej dostala až na samotný vrchol. I když zrovna neměl s kým trénovat, klidně hodiny a hodiny trávil tím, že si pinkal o zeď. Jeho láska ke sportu byla tak veliká, že už jako malý věděl, že se badmintonem chce živit...

 

Střih.


Mexiko, 25. duben 2010

Vytáhlý dánský mladíček na Mistrovství světa juniorů do 19let startoval jako nasazená šestka, ale to co dokázal, se od něj rozhodně nečekalo. Probil se až do finále, kde na něj čekal nenasazený Korejec Ji Wook Kang. První set byl ještě vyrovnaný, Viktor v něm zvítězil těsně 21:19, ve druhém už ale nedal soupeři šanci – vedení 20:10, Kang hraje klír, Axelsen jej pouští... a je to aut! Viktor Axelsen se právě stal juniorským mistrem světa ve dvouhře do 19let, čímž přepsal badmintonovou historii, neboť se stal teprve prvním neasijským hráčem, který dokázal tuto disciplínu ovládnout. Mnozí označují tento moment za zlomový v jeho kariéře.

 

A dál už to znáte...

2010 – první vítězství mezi dospělými (Cyprus International)

2011 – juniorský mistr Evropy

2012 – první finále na Super Series

2012 – bronzový na ME ve Švédsku

2014 – bronzový na MS v Kodani

2016 – mistr Evropy

2016 – vítězství v Thomas Cupu s týmem Dánska

2016 – bronzový na LOH v Riu, v boji o bronz porazil legendárního Lin Dana

2016 – první výhra na turnaji Super Series (India Open)

2016 – vítěz Super Series Finals v Dubaji

2017 – mistr světa na MS v Glasgow

2017 – stal se světovou jedničkou

2017 – obhájil vítězství na Super Series Finals

 

Jak to tak vypadá, jediný chybějící titul do sbírky je titul olympijského vítěze... Dočká se toho Viktor na LOH v Tokiu?

194 cm měřící Axelsen si za svou dosavadní kariéru na turnajích evropského a světového okruhu vydělal na prize money 447 077 USD (dle Tournamentsoftwaru), další příjmy mu plynou z reklamních smluv. Jeho idolem je tenista Novak Djokovič. Kromě angličtiny hovoří plynně také čínsky. Sponzorem jeho vybavení je značka Yonex, aktuálně hraje s raketou Duora Z-Strike, o které jsme nedávno psali recenzi.

Doporučit:


[19.12.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS