O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Český badminton povede Hana Procházková

Když se dva muži perou, třetí žena se směje - i tak by se dala parafrázovat sobotní volba předsedy Českého badmintonového svazu. V konkurenci Petra Martince a Ladislava Vorla dali delegáti valné hromady svou důvěru Haně Procházkové.

Hned na úvod dodejme, že pro zájemce je k dispozici podrobný přenos celého sněmu na oficiálním svazovém webu. My se budeme věnovat průběhu samotné volby a jejímu důsledku pro český badminton.

Předně je třeba říci, že se na Sněmu neobjevil žádný nečekaný kandidát, který by na poslední chvíli míchal kartami. Hana Procházková přednesla svůj projev jako první z trojice uchazečů, během tří minut stručně a věcně shrnula základní body svého plánu, který svou ideou navazuje na práci Zdeňka Musila. Posléze vystoupil Petr Martinec se čtyřmi body týkajícími se medializace, marketingu, národní reprezentace a rozšíření členské základny. Po něm představil Ladislav Vorel svou vizi profesionalizace vedení svazu a přenosu svých zkušeností z jižní Moravy na celostátní úroveň.

V diskusi s kandidáty se následně řešil případný souběh funkcí vedoucího oddílu a předsedy svazu, jazyková vybavenost kandidátů, otázky národní reprezentace a zdrojů k profesionalizaci svazu - tedy klíčová témata, která zněla badmintonovou scénou už před volbou. A výsledek? Ladislav Vorel obdržel 5 hlasů, Petr Martinec 11 hlasů, Hana Procházková 23 hlasů. Hana Procházková byla tedy zvolena už v prvním kole nadpoloviční většinou hlasů. Do jednotlivých komisí byli posléze zvoleni Ivan Škácha jako STK, Jan Kolář za komisi rozhodčích, Martin Osička do ekonomické komise a do marketingové komise Zdeněk Musil.

A co volba Hany Procházkové znamená pro český badminton? Především pokračování linie předchozího vedení - ostatně i personální obsazení výkonného výboru zůstane až na výjimky stejné. Kam povedou první kroky nové předsedkyně? "Relativně rychlé svolání jednání nového VV; zpřesnění odpovědností mezi jednotlivými komisemi a hlavní zaměření se na racionální využití a dočerpání prostředků z Programu V. MŠMT v roce 2012," napsala v rozhovoru pro Czechbadminton. Konkrétně lze brzy očekávat kooptaci Tomasze Mendreka jako předsedy TMK.

Více o názorech Hany Procházkové v odpovědi na deset otázek před volbou. Ohlasy z badmintonového zákulisí hovoří o vítězství konzervatismu a určité uzavřenosti vedení svazu: o něčem vypovídá i fakt, že avizované obsazení důležitých komisí bylo u všech kandidátů prakticky stejné.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Rakouská liga: česká kolonie s Pressbaumem ve vedení

Na konec ledna bylo naplánováno další kolo nejvyšší rakouské soutěže. 1. bundeslize vévodí po deseti odehraných utkáních družstvo ASV Pressbaum, jehož barvy hájí René Neděla, Hana Procházková či Ivana Vilímková.

Rakouská liga: Čechy v Pressbaumu čeká finále!

Až na vrchol rakouské nejvyšší soutěže mohou vystoupat čeští hráči, kteří hájí v rakouské bundeslize barvy celku ASV Pressbaum. Po jasném vítězství nad WBH Wien si Pressbaum zahraje finále, soupeřem mu bude celek ASKÖ Traun.

Rakouská liga: dvě výhry Bitmana a Milisové

O víkendu začala prvním kolem nejvyšší klubová soutěž v Rakousku, kde působí hned několik českých hráčů. Nejlépe si vedli Jakub Bitman a Hana Milisová - oba zaznamenali dvě výhry, Hana tím pomohla k vítězství svého týmu BSC 70 ...

Ohlasy po finále: Brno slaví, hrdinou je Mendrek

Výjimečné finále extraligy skončilo stejně jako loni a předloni vítězstvím Brna v poměru 6:5. Mistrovskému celku se vyplatila sázka na teprve šestnáctiletého Adama Mendreka, který v klíčové dvouhře porazil Jana Vitveru.

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...

MMČR 2011: čtyřhra žen

Může někdo porazit světové hráčky číslo 10, Valerii Sorokinovou a Ninu Vislovovou? Čtyřhra žen bude zřejmě v Brně spanilou jízdou nasazených jedniček. Uvidíme ale minimálně tři české páry...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!