O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českou 1. ligu čeká čtvrtfinále play-off

Nejvyšší domácí soutěž o víkendu čeká čtvrtfinále play-off. O možnost bojovat o medaile v závěrečném turnaji se tu utkají týmy, které v osmičlenné tabulce po základní části skončily na třetím až šestém místě. První Sokol Brno-Jehnice a druhý Deltacar Benátky n. Jiz. mají účast v semifinále play-off zajištěnu automaticky. Tuto sobotu se rozhodne o tom, kdo budou jejich soupeři. Předloňský mistr Sokol Dobruška se utká s týmem Sokol Meteor Radotín Praha B a v zápase bude jednoznačným favoritem. Dramatičtější podívanou slibuje utkání mezi mistrem úřadujícím, A-týmem Sokol Meteor Radotín Praha a jeho rivalem z hlavního města, Astra ZM Praha.

Utkání mezi Sokolem Dobruška a Meteorem Radotín B začíná v sobotu 20. března v 17 hodin (lokace tělocvičny), fanoušci se mohou těšit na hvězdy v dresu domácích v čele s bratry Kopřivovými, ale také finalistku MČR dospělých Evu Titěrovou na straně hostů.

Zápas Meteoru Radotína A proti Astře začíná v sobotu 20. března už ve 14 hodin v tělocvičně ZŠ Vinoř (lokace haly). Za domácí nastoupí mistři republiky ve čtyřhře Pavel Drančák a Hana Kollarové, medailisté ze čtyřhry Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou, a další zkušení ligoví hráči. Čelit jim bude mladý a ambiciózní tým, v jehož sestavě nebudou chybět juniorští mistři ČR v deblu Lukáš Kurz a Michal Netík či další úspěšná juniorka Tereza Lajdová.

Pavel Drančák a Hana Kollarová

Českou nejvyšší soutěž hraje osm družstev. V základní části se každý s každým utká jednou. První dva týmy v tabulce po sedmém kole postupují do závěrečného turnaje play-off, družstva na třetím až šestém místě bojují v "předkole"; čtvrtfinále play-off. Družstvo na sedmém místě hraje baráž s vítězi západní a východní skupiny druhé ligy o dvě místa v dalším ročníku nejvyšší soutěže a tým na posledním místě sestupuje. Letošní tabulka po základní části měla tuto podobu:

1. Sokol Brno Jehnice (21 b.)
2. Deltacar Benátky n. Jiz. (18 b.)

3. Sokol Dobruška (17 b.)
4. Sokol Meteor Radotín Praha A (15 b.)
5. TJ Astra ZM Praha (12 b.)
6. Sokol Meteor Radotín Praha B (10 b.)

7. Chemička Ústí n. L. (9 b.)
8. SK Prosek Praha (9 b.)

Přijďte se podívat na ligový badminton v českém podání - zápasy čtvrtfinále play-off slibují dramatickou a pěknou podívanou, vstup na oba zápasy je zdarma.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS