O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: z vítězství se radují severní Čechy

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků proběhl o víkendu v Českém Krumlově. O pohár bojovala desítka krajských výběrů, nejlépe si vedli hráči a hráčky ze severních Čech.

V pětičlenných skupinách byla suverénní Praha a severní Čechy

Program turnaje nejprve svedl proti sobě týmy ve dvou pětičlenných skupinách. Skupině A vévodil Výběr Prahy, opírající se zejména o výkony dívčí části družstva. Pražané deklasovali jižní Moravu a střední Čechy 7:0, východním Čechám povolili 1 a jižním 2 body. Se zápasovým skóre 25:3 tým vedený trenérkou Hanou Kollarovou postoupil jednoznačně do boje o první místo.

Ve skupině B došlo hned v prvním zápasu k vyrovnanému souboji: severní Morava v něm nakonec podlehla severním Čechám 3:4. Severočeši pak zvítězili nad celkem domácího SKB Český Krumlov 6:1, výběr Plzeňského kraje porazili poměrem 5:2 a tým jižní Čechy B dokonce 7:0.

Finále nabídlo napínavý mix

Finálový duel otevřel dramatický zápas ve smíšené čtyřhře. Pražská dvojice Hubáček-Typltová získala první set nad Máchalem a Borovskou 21:13. Pak ale Severočechům podlehli 29:30 (!) a 12:21. Za Prahu kontrovaly výhrou Ausbergerová a Járová, které přehrály pár Borovská-Mikézová. Ale v dalším napínavém deblu dvojice Král-Pátek získala vedení opět severním Čechám. Naposledy se Praha dostala k remíze po výhře Ausbergerové nad Kozempelovou. Pak už ale bodovala jen druhá strana: Mikézová porazila Járovou, Máchal Šercla a Král si poradil s Lecianem.

Konečné pořadí turnaje o Českokrumlovský pohár

1. Severní Čechy
2. Výběr Prahy
3. Jižní Čechy A
4. Severní Morava
5. SKB Český Krumlov
6. Východní Čechy
7. Regionální centrum středních Čech
8. Výběr Plzeňského kraje
9. Jižní Morava
10. Jižní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Falco Cup: nejlepší žáci jsou ze severu Čech

V tradičním turnaji regionálních výběrů do 15 let se v konkurenci šesti týmů prosadili k vítězství hráči severních Čech. U příležitosti jubilejního 20. ročníku turnaje vyhodnotili pořadatelé i celkově nejúspěšnější týmy.

Jouda Cup: dvojnásobným vítězem Vojtěch Šelong

V tělocvičně pražské Astry proběhl o víkendu tradiční turnaj GPB dospělých - Jouda Cup. Při početném startovním poli to byl i na šesti kurtech maratonský turnaj. Nejlépe se s ním popasoval jeden z nejvzdálenějších účastníků: hráč ...

GPA U17: dvě výhry pro Ondřeje Krále

V Podolí u Brna se o víkendu 13.-14. prosince konal druhý republikový turnaj GPA U17. Na dvě vítězství dosáhl v předvánočním čase mostecký Ondřej Král. Řadu překvapení přinesly zejména dívčí disciplíny.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!