O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: z vítězství se radují severní Čechy

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků proběhl o víkendu v Českém Krumlově. O pohár bojovala desítka krajských výběrů, nejlépe si vedli hráči a hráčky ze severních Čech.

V pětičlenných skupinách byla suverénní Praha a severní Čechy

Program turnaje nejprve svedl proti sobě týmy ve dvou pětičlenných skupinách. Skupině A vévodil Výběr Prahy, opírající se zejména o výkony dívčí části družstva. Pražané deklasovali jižní Moravu a střední Čechy 7:0, východním Čechám povolili 1 a jižním 2 body. Se zápasovým skóre 25:3 tým vedený trenérkou Hanou Kollarovou postoupil jednoznačně do boje o první místo.

Ve skupině B došlo hned v prvním zápasu k vyrovnanému souboji: severní Morava v něm nakonec podlehla severním Čechám 3:4. Severočeši pak zvítězili nad celkem domácího SKB Český Krumlov 6:1, výběr Plzeňského kraje porazili poměrem 5:2 a tým jižní Čechy B dokonce 7:0.

Finále nabídlo napínavý mix

Finálový duel otevřel dramatický zápas ve smíšené čtyřhře. Pražská dvojice Hubáček-Typltová získala první set nad Máchalem a Borovskou 21:13. Pak ale Severočechům podlehli 29:30 (!) a 12:21. Za Prahu kontrovaly výhrou Ausbergerová a Járová, které přehrály pár Borovská-Mikézová. Ale v dalším napínavém deblu dvojice Král-Pátek získala vedení opět severním Čechám. Naposledy se Praha dostala k remíze po výhře Ausbergerové nad Kozempelovou. Pak už ale bodovala jen druhá strana: Mikézová porazila Járovou, Máchal Šercla a Král si poradil s Lecianem.

Konečné pořadí turnaje o Českokrumlovský pohár

1. Severní Čechy
2. Výběr Prahy
3. Jižní Čechy A
4. Severní Morava
5. SKB Český Krumlov
6. Východní Čechy
7. Regionální centrum středních Čech
8. Výběr Plzeňského kraje
9. Jižní Morava
10. Jižní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

Nations Future Cup: Česko v týmové soutěži obsadilo druhé místo

Česká reprezentace do 17 let se účastní turnaje Nations Future Cup v rakouském Judenburgu. V týmové soutěži se podařilo porazit domácí tým, Španělsko a Švýcarsko, prohra s Belgií znamenala celkové druhé místo.

Českokrumlovský pohár: nejlepší třináctky jsou z jihu Čech

Český Krumlov hostil o víkendu 24.-25. května tradiční turnaj regionálních výběrů do 13 let. V konkurenci devíti družstev se na první příčku prosadily Jižní Čechy.

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...

Hungarian International: druhé místo českého mixu

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou zazářili na mezinárodním mistrovství Maďarska. Z pozice nasazených jedniček došli až do finále smíšené čtyřhry a po porážce od anglických soupeřů vezou z Budaors druhé místo.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!