O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: z vítězství se radují severní Čechy

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků proběhl o víkendu v Českém Krumlově. O pohár bojovala desítka krajských výběrů, nejlépe si vedli hráči a hráčky ze severních Čech.

V pětičlenných skupinách byla suverénní Praha a severní Čechy

Program turnaje nejprve svedl proti sobě týmy ve dvou pětičlenných skupinách. Skupině A vévodil Výběr Prahy, opírající se zejména o výkony dívčí části družstva. Pražané deklasovali jižní Moravu a střední Čechy 7:0, východním Čechám povolili 1 a jižním 2 body. Se zápasovým skóre 25:3 tým vedený trenérkou Hanou Kollarovou postoupil jednoznačně do boje o první místo.

Ve skupině B došlo hned v prvním zápasu k vyrovnanému souboji: severní Morava v něm nakonec podlehla severním Čechám 3:4. Severočeši pak zvítězili nad celkem domácího SKB Český Krumlov 6:1, výběr Plzeňského kraje porazili poměrem 5:2 a tým jižní Čechy B dokonce 7:0.

Finále nabídlo napínavý mix

Finálový duel otevřel dramatický zápas ve smíšené čtyřhře. Pražská dvojice Hubáček-Typltová získala první set nad Máchalem a Borovskou 21:13. Pak ale Severočechům podlehli 29:30 (!) a 12:21. Za Prahu kontrovaly výhrou Ausbergerová a Járová, které přehrály pár Borovská-Mikézová. Ale v dalším napínavém deblu dvojice Král-Pátek získala vedení opět severním Čechám. Naposledy se Praha dostala k remíze po výhře Ausbergerové nad Kozempelovou. Pak už ale bodovala jen druhá strana: Mikézová porazila Járovou, Máchal Šercla a Král si poradil s Lecianem.

Konečné pořadí turnaje o Českokrumlovský pohár

1. Severní Čechy
2. Výběr Prahy
3. Jižní Čechy A
4. Severní Morava
5. SKB Český Krumlov
6. Východní Čechy
7. Regionální centrum středních Čech
8. Výběr Plzeňského kraje
9. Jižní Morava
10. Jižní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

Falco Cup: nejlepší žáci jsou ze severu Čech

V tradičním turnaji regionálních výběrů do 15 let se v konkurenci šesti týmů prosadili k vítězství hráči severních Čech. U příležitosti jubilejního 20. ročníku turnaje vyhodnotili pořadatelé i celkově nejúspěšnější týmy.

Hradecký lev: domácí slavili dvě vítězství

René Neděla a Hana Milisová – to byli nejúspěšnější hráči turnaje Hradecký lev. GPB dospělých přilákalo solidní konkurenci do zrekonstruované haly Montasu Hradec Králové, domácí právě díky Nedělovi a jeho deblovému partnerovi ...

Jouda Cup: dvojnásobným vítězem Vojtěch Šelong

V tělocvičně pražské Astry proběhl o víkendu tradiční turnaj GPB dospělých - Jouda Cup. Při početném startovním poli to byl i na šesti kurtech maratonský turnaj. Nejlépe se s ním popasoval jeden z nejvzdálenějších účastníků: hráč ...

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS