O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Tradiční pohár získali Východočeši

Devět týmů složených z hráčů do 13 let soupeřilo o tradiční pohár: v Českém Krumlově se turnaj hraje už od druhé poloviny 80. let. Ze tříčlenných základních skupin si postup do skupiny o celkové vítězství vybojovaly po suverénních výkonech Jižní Čechy A, Severní Morava a Východní Čechy. Pro další zápolení se týmy rozdělily opět do tříčlenných skupin o celkové umístění.

Ve spodní skupině poražených si celkové sedmé místo vybojovaly Severní Čechy, osmé místo obsadili Západočeši a poslední skončil výběr Jižních Čech B. V souboji zklamaných o celkové čtvrté místo si nejlépe vedl Výběr Prahy, páté skončily po těsné porážce 3:4 právě s Pražany Střední Čechy a šestá Jižní Morava.

Finálová skupina nabídla dramatické boje. Východočeši si poradili s domácími Jižními Čechy 5:2. Další dva zápasy pak skončily nejtěsnějším poměrem 4:3. Severní Morava takto udolala právě Jihočechy, kteří se tak museli spokojit s bronzovou pozicí. V rozhodujícím utkání o vítězství pak Východní Čechy přehrály své moravské soupeře a mohli se radovat z prvního místa.

Východní Čechy nastupovaly ve složení Adéla Seibertová, Kateřina Stehlíková, Rozálie Bártová, Martin Siegl, Marek Aubus, Marek Vykydal.

Konečné pořadí turnaje o Českokrumlovský pohár:

1. Východní Čechy
2. Severní Morava
3. Jižní Čechy A
4. Výběr Prahy
5. Střední Čechy
6. Jižní Morava
7. Severní Čechy
8. Západní Čechy
9. Jižní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.05.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovan Vesec vítězí na Falco Cupu 2011

Tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15 se v Liberci zúčastnilo šest družstev. V konkurenci krajských celků se na první příčku prosadili hráči jediného oddílu: zlato si odnesl TJ Slovan Vesec.

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!