O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Dvoudenní turnaj přinesl srovnání výkonnosti krajů

Ve dvoudenním turnaji, do něhož se zapojila desítka družstev, spolu soupeřily týmy poskládané z hráčů různých oddílů podle krajské příslušnosti. Českokrumlovský pohár tak opět nabídl srovnání výkonnostní úrovni v různých oblastech České republiky, a protože nechyběl zástupce žádného z osmi regionů, byla úroveň turnaje doopravdy vysoká.

Deset zúčastněných týmů organizátoři rozdělili do dvou základních skupin, vítězové se v rámci nedělního programu utkali o celkové první místo, druzí bojovali o bronz a ostatní o konečné umístění. Roli hlavního favorita potvrdil výběr Moravskoslezského kraje – tým, který se opíral zejména o hráče z Klimkovic, dokázal porazit Jihočeský kraj 5:2. Členy vítězného celku byli Jan Somerlík, Michal Vašátko, Dominika Budzelová, Tereza Švábiková (všichni Sokol Klimkovice), Marek Kufa (Slavoj Český Těšín) a Alice Valigůrová (TJ Orlová-Lutyně).

V zápase o třetí místo si výběr Prahy poradil s Jižní Moravou také poměrem 5:2, a tak se obhájci loňského zlata z hlavního města mohli tentokrát radovat alespoň z bronzového kovu.

Konečné pořadí Českokrumlovského poháru družstev U13:

1. Moravskoslezský kraj
2. Jihočeský kraj
3. Výběr Prahy
4. Jižní Morava
5. Výběr Plzeňského a Karlovarského kraje
6. Severní Čechy
7. SKB Český Krumlov
8. SBC Středočeský kraj
9. Východní Čechy
10. Jižní Čechy "B"

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!