O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Dvoudenní turnaj přinesl srovnání výkonnosti krajů

Ve dvoudenním turnaji, do něhož se zapojila desítka družstev, spolu soupeřily týmy poskládané z hráčů různých oddílů podle krajské příslušnosti. Českokrumlovský pohár tak opět nabídl srovnání výkonnostní úrovni v různých oblastech České republiky, a protože nechyběl zástupce žádného z osmi regionů, byla úroveň turnaje doopravdy vysoká.

Deset zúčastněných týmů organizátoři rozdělili do dvou základních skupin, vítězové se v rámci nedělního programu utkali o celkové první místo, druzí bojovali o bronz a ostatní o konečné umístění. Roli hlavního favorita potvrdil výběr Moravskoslezského kraje – tým, který se opíral zejména o hráče z Klimkovic, dokázal porazit Jihočeský kraj 5:2. Členy vítězného celku byli Jan Somerlík, Michal Vašátko, Dominika Budzelová, Tereza Švábiková (všichni Sokol Klimkovice), Marek Kufa (Slavoj Český Těšín) a Alice Valigůrová (TJ Orlová-Lutyně).

V zápase o třetí místo si výběr Prahy poradil s Jižní Moravou také poměrem 5:2, a tak se obhájci loňského zlata z hlavního města mohli tentokrát radovat alespoň z bronzového kovu.

Konečné pořadí Českokrumlovského poháru družstev U13:

1. Moravskoslezský kraj
2. Jihočeský kraj
3. Výběr Prahy
4. Jižní Morava
5. Výběr Plzeňského a Karlovarského kraje
6. Severní Čechy
7. SKB Český Krumlov
8. SBC Středočeský kraj
9. Východní Čechy
10. Jižní Čechy "B"

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!