O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Dvoudenní turnaj přinesl srovnání výkonnosti krajů

Ve dvoudenním turnaji, do něhož se zapojila desítka družstev, spolu soupeřily týmy poskládané z hráčů různých oddílů podle krajské příslušnosti. Českokrumlovský pohár tak opět nabídl srovnání výkonnostní úrovni v různých oblastech České republiky, a protože nechyběl zástupce žádného z osmi regionů, byla úroveň turnaje doopravdy vysoká.

Deset zúčastněných týmů organizátoři rozdělili do dvou základních skupin, vítězové se v rámci nedělního programu utkali o celkové první místo, druzí bojovali o bronz a ostatní o konečné umístění. Roli hlavního favorita potvrdil výběr Moravskoslezského kraje – tým, který se opíral zejména o hráče z Klimkovic, dokázal porazit Jihočeský kraj 5:2. Členy vítězného celku byli Jan Somerlík, Michal Vašátko, Dominika Budzelová, Tereza Švábiková (všichni Sokol Klimkovice), Marek Kufa (Slavoj Český Těšín) a Alice Valigůrová (TJ Orlová-Lutyně).

V zápase o třetí místo si výběr Prahy poradil s Jižní Moravou také poměrem 5:2, a tak se obhájci loňského zlata z hlavního města mohli tentokrát radovat alespoň z bronzového kovu.

Konečné pořadí Českokrumlovského poháru družstev U13:

1. Moravskoslezský kraj
2. Jihočeský kraj
3. Výběr Prahy
4. Jižní Morava
5. Výběr Plzeňského a Karlovarského kraje
6. Severní Čechy
7. SKB Český Krumlov
8. SBC Středočeský kraj
9. Východní Čechy
10. Jižní Čechy "B"

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

Mistrovství ČR družstev žáků: Sokol Klimkovice bezkonkurenční

Vyrovnaná a juniorskými reprezentanty nabitá sestava žákovského celku Sokola Klimkovic neměla konkurenci na mistrovství ČR družstev žáků. Druhou příčku obsadil Baník Most, třetí skončili hráči Českého Krumlova.

MČR U13: Cristian Savin získal tři zlaté medaile

Výjimečnou bilanci na mistrovství ČR mladších žáků oslavil benátecký Cristian Savin. Vyhrál všechny tři disciplíny a v průběhu turnaje ztratil jen jediný set. Dvěma výhrami mu sekundovala klimkovická Tereza Švábíková.

MMČR juniorů: Lucie Černá a Adam Mendrek vítězí!

Velmi úspěšným se pro české barvy stalo mezinárodní mistrovství juniorů v Orlové. Lucie Černá potvrdila pozici nasazené jedničky a zvítězila ve dvouhře dívek, mezi chlapci ji po výborných výkonech napodobil Adam Mendrek.

Falco Cup: nejlepší žáci jsou ze severu Čech

V tradičním turnaji regionálních výběrů do 15 let se v konkurenci šesti týmů prosadili k vítězství hráči severních Čech. U příležitosti jubilejního 20. ročníku turnaje vyhodnotili pořadatelé i celkově nejúspěšnější týmy.

Medailová statistika: první opět pražská Astra

V přehledu získaných medailí z mistrovství ČR juniorských kategorií a dospělých si nejlépe vedla pražská Astra; druhým nejúspěšnějším oddílem byli mistří extraligy z Brna-Jehnic a o třetí místo se podělily Český Krumlov a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!