O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

České úspěchy na MS veteránů: všichni hrají o medaili!

Na mistrovství světa hráčů starších 35 let se našim reprezentantům daří výrazně lépe než na MS v Londýně: Diana Pražáková, Zdeněk Musil a Ladislav Oros mají v zítřejším programu všichni šanci vybojovat si medaili.

Diana Pražáková: dosud neporažena

Nejlépe si z našich vede jediná žena: Diana Pražáková, která doposud nepoznala v turnaji hořkost pořážky. Opora proseckého extraligového týmu startuje v kategorii 35+ ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře společně se Zdeňkem Musilem. V mixu se české dvojici podařilo překonat v prvním kole dvojici z Japonska, Takashi a Kazumi Kimurovi padli po setech 21:16 17:21 a 21:7. V dnešním druhém kole si pak už o něco jednoznačněji poradili s dvojicí z Indie: Maran Thangavelu a Monica Bhonwalová odešli poraženi 21:5 a 21:16. Ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry čeká dnes Zdeňka a Dianu domácí pár Eric Nilsson – Sian Deng.

Ve dvouhře měla Diana výhodu prvního volného kola. Ve druhém narazila na svou soupeřku z mixu, Kazumi Kimurovou. Vzrůstem menší, avšak šikovnou Japonku porazila za 25 minut 21:19 a 21:14. Dnes ji čeká zápas o medaili s Natalií Golovkinovou z Ukrajiny.

Zdeněk a Ladislav vypadli ve dvouhrách, ale drží se v deblu

Zdeněk Musil je nejzaměstnanějším členem české výpravy: hraje totiž všechny tři disciplíny. Ve dvouhře nejprve vyřadil domácího Johnnyho Pana 21:19 a 21:4, ve druhém kole už ale nestačil na turnajovou dvojku Bernda Schwitzgebela z Německa a podlehl mu 11:21 a 17:21. Až do čtvrtfinále se nicméně prodral i v deblu s Ladislavem Orosem. Společně nejprve v pohodě přehráli španělský pár Adolfo Caballero – Gustavo Lopez 21:4 a 21:7, ve druhém kole pak potvrdili dobrou bilanci českých veteránů proti soupeřům z Indie, když zdolali pár Llingeswara Rao B.V.S.K. - Sanyasi Rao Chintala 21:17 21:12. Dnes je čeká souboj s nasazenými čtyřkami z Japonska, dvojicí Masaharu Ito – Masafumi Yoshikawa.

Ladislav Oros měl ve dvouhře nejprve trochu štěstí, když díky skreči soupeře postoupil z prvního kola. Následně si ale poradil s německým reprezentantem Davidem Fischerem 21:13 a 21:12. Teprve včera jeho účinkování v soutěži ukončil Carsten Loesch – nasazený hráč číslo jedna z Dánska vyhrál 21:6 a 21:13.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

ME veteránů: bronzové medaile Diany Pražákové a Dany Kykalové

V portugalském Caldas da Rainha probíhalo tento týden mistrovství Evropy veteránských kategorií. Česká reprezentace veze domů bronz ze čtyřhry žen 40+ díky Dianě Pražákové a Daně Kykalové.

MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!