O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Česká 1. liga má nového mistra: Sokol Veselý Brno Jehnice

Mimořádně dramatický finálový turnaj play-off české 1. ligy hostilo o víkendu Brno. V hale campusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích se nakonec z  vítězství a titulu mistrů ČR smíšených družstev dospělých radovali hráči týmu Sokol Veselý Brno Jehnice. V sobotním zápasech semifinále play-off přehrál Deltacar Benátky n. Jiz. svého tradičního rivala Sokol Dobruška poměrem 5:2. Stejným výsledkem skončilo posléze i druhé semifinálové utkání mezi domácím Brnem a obhájci titulu, týmem Sokol Meteor Radotín Praha. V zápase o třetí místo se radovala Dobruška, když při remíze 4:4 a 8:8 na sety získala více bodů. Také finále dospělo k remízovému stavu 4:4, a tak bylo poprvé v historii uplatněno pravidlo o třízápasovém nastavení. Teprve poslední zápas nastavení rozhodl o nejtěsnější výhře Brna v poměru 6:5.

semifinále: Benátky - Dobruška 5:2
Středočeši hráli proti Dobrušce už potřetí v řadě za sebou. Dvě poslední porážky dokázali východočeskému týmu oplatit, když potvrdili roli favorita vítězstvím 5:2. O čtyři body se postaraly indonéské posily benáteckého družstva: Viki Indra Okvana a Megawati Gustiani Sari. Oba vyhráli své dvouhry, Megawati dále čtyřhru a Okvana smíšenou čtyřhru, oba s partnerkou Kateřinou Tomalovou. Rozhodující pátý bod přidal ve dvouhře Petr Jelínek, když zdolal Michala Matějku.

semifinále: Brno - Meteor 5:2
Brno nastoupilo k sobotnímu semifinále bez čínské posily Wang Lin Ling. Přesto dokázalo porazit úřadujícího mistra. Meteor totiž nedokázal na svou stranu získat ani jedinou dvouhru - bod pro Brno zaznamenali Petr Koukal, Jarolím Vícen, Vlado Závada i Lucie Havlová. Koukal s Vícenem pak přidali rozhodující pátý bod ve čtyřhře proti medailistům z MČR Rubášovi a Sobotovi.

o třetí místo: Dobruška - Meteor 4:4 (8-8 na sety, 281:257 na body)
V zápase o třetí místo rozhodovaly nakonec body. Dobrušce ke třetímu místu pomohli suverénními výkony bratři Ondřej a Tomáš Kopřivové - oba vyhráli své dvouhry a spolu čtyřhru, navíc vždy vysokým bodovým rozdílem. Čtvrtý bod přidal na jedničce Michal Matějka, za Meteor bodovali Miroslava Vašková a páry Vašková-Kollarová, Drančák-Severa a Drančák-Kollarová.

finále: Brno - Benátky 6:5 po nastavení
Fantastické finále skončilo po základní sadě zápasů nerozhodně 4:4. Brno mělo mírně navrch ve dvouhrách: body získali Petr Koukal, Wang Lin Ling a Jarolím Vícen, za Benátky bodoval pouze Viki Indra Okvana. Ve čtyřhrách byla ale situace obrácená a benátecké páry Provazník-Jelínek, Okvana-Mendrek a Provazník-Megawati dokázaly Středočechům vybojovat prodloužení. Nastavovaly se tři zápasy - dvouhra mužů, žen a smíšená čtyřhra. V nich Stanislav Kohoutek porazil Petra Jelínka, ale Zuzana Pavelková podlehla Gustiani Megawati Sari. Rozhodoval závěrečný mix - na straně Brna Koukal-Havlová, na straně Benátek Okvana-Tomalová. Více sil a lepší hru předvedli brněnští a mohli tak napínavé utkání zakončit vítězným pokřikem. Mistry ČR smíšených družstev dospělých pro rok 2010 se stali hráči týmu Sokol Veselý Brno Jehnice.

Kompletní přehled zápasů finálového utkání:
1. dvouhra mužů: Petr Koukal vs. Josef Richtr 21:2 a 21:17
2. dvouhra mužů: Jaro Vicen vs. Tomasz Mendrek  21:16 a 21:14
3. dvouhra mužů: Vlado Závada vs. Viki Indra Okvana 17:21 a 22:24
Dvouhra žen: Wang Linling vs. Kateřina Tomalová 21:12 a 21:9
1. čtyřhra mužů: Petr Koukal, Jaro Vicen vs. Jiří Provazník, Petr Jelínek 18:21 a 23:25
Čtyřhra žen: Wang Linling, Lucie Havlová vs. Gustiani Sari Megawati, Kateřina Tomalová 13:21, 21:18 a 21:19
2. čtyřhra mužů: Vlado Závada, Stanislav Kohoutek vs. Viki Indra Okvana, Tomasz Mendrek 15:21 a 17:21
Smíšená čtyřhra: Stanislav Kohoutek, Zuzana Pavelková vs. Jiří Provazník, Gustiani Sari Megawati 9:21 a 14:21

Nastavené tři zápasy:
Dvouhra mužů: Stanislav Kohoutek vs. Petr Jelínek 21:14 a 21:12
Dvouhra žen: Zuzana Pavelková vs. Gustiani Sari Megawati 9:21 a 14:21
Smíšená čtyřhra: Petr Koukal, Lucie Havlová vs. Viki Indra Okvana, Kateřina Tomalová 21:19 a 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.04.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS