O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Češi na MS skončili, Koukal hrál s čínským soupeřem na tři sety

Třetí den a druhé kolo světového šampionátu znamenaly konečnou pro české reprezentanty. Poslední z nich, Petr Koukal, podlehl po třech setech nasazené šestce Wang Zhengmingovi.

Petr odehrál skvělé dva sety proti hráči nejužší světové špičky. Wang Zhengming si připsal první sadu poměrem 21:15. V té druhé ale od samého začátku ztrácel. A i když se nechal dotáhnout na 19:19, vítězství (nakonec těsným poměrem o dva body) si Petr ujít nenechal. Třetí sada měla už bohužel jednoznačný průběh, o kterém svědčí i výsledek 7:21.

"Plánoval jsem porazit Wanga na dva sety  Ale ve 3. setu jsem opět poznal, jak umí být badminton náročný a už jsem nedokázal reagovat na jeho rychlou a přesnou hru," zhodnotil utkání druhého kola Petr na svém oficiálním facebookovém účtu.

Zajímavosti ze třetího dne MS:

- výbornou formu z posledních týdnů potvrdila Michelle Liová z Kanady, když vyřadila desátou nasazenou Porntip Buranaprasertsuk (Thajsko) ve třech setech.

- ve dvojím dopoledním souboji německé a thajské reprezentace zůstalo skóre vyrovnané. Michael Fuchs a Johannes Schöttler po napínavých třech setech vyřadili Maneeponga Jongjita a Nipitphoina Puangpuapecha, Johanna Goliszewská a Birgit Michalesová také po třech setech a více než hodině hry svým soupeřkám podlehly.

- velkým šokem bylo vyřazení nasazených jedniček ve čtyřhře žen – čínský pár Bao Yixin-Tang Jinhua podlehl indonéské dvojici Anggia Shitta Awanda-Della Destiara Haris 21:14 a 21:18.

- ve vítězné sérii pokračuje také indická dvojice Manu Attri-Sumeeth Reddy, která vyřadila nasazený japonský pár Hashimoto-Hirata dvakrát 21:19.

- smůlu v koncovce měli polští deblisté Lukasz Moren a Wojciech Szkudlarczyk, kteří podlehli malajsijské dvojici Hoon Thien How-Tan Wee Kiong 19:21 ve třetím setu.

- zatímco v úvodu MS se německým singlistům dařilo, třetí den pro ně byl krizovým. Marc Zwiebler uhrál na světovou dvojku Chen Longa jen 11 a 10 bodů, Dieter Domke proti světové jedničce Lee Chong Wei pak 12 a 9.

- Carolina Marinová ze Španělska se vypořádala ve svém zápase druhého kola dvouhry jak s imitátorem z publika, který si střílel z jejích hlasitých výkřiků na kurtu, tak i se zraněním kolene, a porazila Tee Jing Yi 21:18 16:21 a 21:10.

- japonská reprezentace neukazuje na MS zrovna oslnivou formu. Potvrdil to i Sho Sasaki, který se po prohře s Chou Tien Chenem z Tchaj-wanu stal dalším vyřazeným z nasazené šestnáctky.

- ani podpora publika nepomohla dánskému páru Mads Conrad Petersen – Mads Pieler Kolding k výhře nad Indonésany Anggou Pratamou a Ryanem Agungem Saputrou. Po hodině hry se Dánové loučili výsledkem 21:17 19:21 a 19:21.

- nečekaný zvrat ukázal ve své dvouhře Pablo Abian. Tienh Minh Nguyen z Vietnamu ho v první sadě zdrtil poměrem 21:7. Bojovný Španěl ale druhý set vyhrál 21:19! Třetí sada už však byla opět v asijské režii.

- překvapení na závěr dne uchystal publiku v Kodani Eric Pang. Nizozemský singlista vyřadil soupeře z Číny. Tian Houwei to pěkně schytal od reprezentačního trenéra už za svůj první zápas, po porážce 15:21 a 16:21 to asi nebylo o mnoho příjemnější hodnocení...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.08.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS