O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Češi na MS: Petr Koukal

Jedním ze dvou českých zástupců ve dvouhře mužů na světovém šampionátu bude Petr Koukal. Hořovický rodák je hráčem mistrovského Brna, mistrem republiky, vítězem Mezinárodního mistrovství ČR a stabilně se drží v páté či šesté desítce světového žebříčku.

Profil hráče: domácí šampion a olympionik

Petr Koukal (24) je v současnosti českou singlovou jedničkou, na světovém žebříčku je 46. Pravidelně se účastní mezinárodních turnajů, letos se stal potřetí v řadě mistrem republiky a dokázal zvítězit i na Yonex Czech International – mezinárodním mistrovství ČR. Rodák z Hořovic měří 192 cm a váží 92 kg, hraje s raketou Head Metalix 8000 a nedávno se upsal na přestup mistru české nejvyšší soutěže, družstvu Sokol Veselý Brno Jehnice. Ve výčtu úspěchů Petra Koukala na čestném místě stojí účast na olympijských hrách v Pekingu 2008, kde podlehl v prvním kole ve třech setech anglickému hráči Andrewu Smithovi. Petr má několik titulů z mezinárodních turnajů – v roce 2004 vyhrál MM Kypru, o dva roky později MM Izraele a v roce 2007 Iceland International, jako junior se stal vítězem evropského circuitu v roce 2003.

Příprava na šampionát: za velkou louží

V přípravě na mistrovství světa oproti minulým letům Petr Koukal nezvolil asijskou variantu, ale vydal se na čtrnáctidenní tréninkový pobyt opačným směrem – do Kanady. Tam vedle přípravy s kanadskou reprezentací ve Vancouveru odehrál také dva turnaje Grand Prix: Canada Open a US Open. Další příprava na vrcholný turnaj probíhala od 26. července už v České republice.

Okem trenéra: velký profesionál přístupem

Mgr. Michal Turoň (trenér roku 2009, trenér národní juniorské reprezentace ČR) hodnotí: "Mistr republiky, mezinárodní mistr republiky, olympionik. Do sbírky chybí pouze zářivější úspěch na největším turnaji (MS, ME). Skvělý zápas proti Dánovi na posledním ME by mohl být tím impulsem. Petr je velký profesionál, pokud jde o přístup k badmintonu. Vím, jak poctivý umí být v tréninku a jak důkladně se umí připravovat na své zápasy. Má skvělé fyzické předpoklady, které dovede na hřišti využít. Navíc má něco, co není úplně běžné, ale pro úspěch ve sportu důležité – sportovní povahu. Mluvím hlavně o způsobu motivace na hřišti. Kdy tou motivací pro hráče je jeho vlastní hra, nikoliv úspěch nebo neúspěch protihráče. Jeho obrovským přínosem pro český badminton je, jak jej dokázal zpopularizovat mezi českou veřejností. Za to mu určitě patří velký dík. Přesto, pamatuji si doby, kdy se jako jeho výkonnostní cíl uváděla světová top 20. Proto mu přeji, aby mu věci kolem badmintonu ubíraly co nejméně sil a soustředění a mohl vše věnovat naplnění tohoto cíle. Konkurence je obrovská, ale třeba bude tento turnaj prvním krokem. Hodně štěstí!"

Petr Koukal je největším českým želízkem v ohni: na mistrovství Evropy dokázal, že může hrát i s hráči ze špičky světového žebříčku, když pořádně potrápil Jana O. Jorgensena. Držme mu palce, ať dovede podobně a ještě lépe překvapit i v Paříži.

Petr Koukal v akci na letošním Mistrovství České republiky

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.08.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v Praze

O tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badminton Camp Michala Turoně - říjen 2011 Praha

Zlepšete se v badmintonu. YONEX Badminton Camp Michala Turoně nabídne 14 tréninkových hodin. Kemp se koná 21. - 23. 10. 2011 v badmintonové hale Praha (Vinoř) a je určen pro začínající a pokročilé rekreační hráče badmintonu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS