Canada Open: dvojí německé vítězství

Kanada sice nikdy nepatřila mezi německé kolonie, badmintonově ji ale letos zástupci našeho západního souseda „kolonizovali“ - hned dva vítězové Canada Open se rekrutují z řad německého reprezentačního družstva.

Česká stopa: Fröhlich podlehl pozdějšímu vítězi

Turnaje se zúčastnila také dvojice českých hráčů. Jan Fröhlich měl svou úlohu hodně těžkou: hned v prvním kole musel čelit německému hráči číslo jedna Marcu Zwieblerovi. Uhrál na něj 12 a 16 bodů, tím ale jeho cesta v turnaji skončila. Pozdější vítěz byl příliš velkým soustem pro našeho staronového reprezentanta. Více štěstí měl Petr Koukal – postupně si poradil s dvojicí amerických hráčů Arnoldem Setiadim a Hock Hai Lee, až ve třetím kole podlehl šestému nasazenému Takumu Uedovi z Japonska po setech 18:21 a 13:21.

Finálový den: dvě zlaté medaile do Německa

Finálový den otevřeli úspěšně hráči Německa. Hned první dva zápasy o titul mezinárodních mistrů Kanady totiž vyhráli a zajistili si tak pozici nejúspěšnější národní reprezentace. Michael Fuchs a Birgit Michelsová zvítězili v mixu, v jednom z nejsledovanějším zápasů turnaje pak Marc Zwiebler porazil Taufika Hidayata 21:13 a 25:23.

Další cenné kovy už putovaly do Asie. Ve dvouhře žen potvrdila papírové předpoklady první nasazená Cheng Shao Chieh, když přehrála francouzskou hráčku Pi Hongyan. Naopak ve čtyřhře žen první nasazené hráčky z Tchaj-wanu podlehly čínské dvojici Cheng Shu – Yixin Bao. Vítězi čtyřhry mužů se stal netradiční korejský pár Ko Sung Hyun – Lee Yong Dae (korejský kouč už ale potvrdil, že nejde o stálou změnu deblového partnera pro Lee Yong Dae, ale pouze účelové spojení).

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chen Hung Ling, Cheng Wen Hsing (Tchaj-wan) 21:10 23:21
dvouhra mužů: Marc Zwiebler (Německo) – Taufik Hidayat (Indonésie) 21:13 25:23
dvouhra žen: Cheng Shao Chieh (Tchaj-wan) – Pi Hongyan (Francie) 21:15 21:11
čtyřhra žen: Cheng Shu, Yixin Bao (Čína) – Cheng Wen Hsing, Chien Yu Chin (Tchaj-wan) 21:13 23:21
čtyřhra mužů: Ko Sung Hyun, Lee Yong Dae (Korea) – Liu Xiaolong, Qiu Zihan (Čína) 21:18 21:16

Autor: Tomáš Krajča [25.07.2011]