O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

BWF Super Series Finals: Dánové se vzepřeli čínské nadvládě

Město Shenzhen v Číně bylo dějištěm závěrečného turnaje světové série. V obdobě tenisových Masters si podle očekávání vedli skvěle domácí, Dánové jim ale sebrali dvě z pěti zlatých medailí a zdatně hájili čest evropského badmintonu.

Turnaj poznamenaný řadou zranění a skrečů přišel ve svém průběhu o takové hvězdy jako Lee Chong Wei nebo deblový pár Cai Yun-Fu Haifeng. Přesto šlo o mimořádně napínavé setkání velkých hvězd. V jednotlivých disciplínách se hrály vždy nejprve zápasy dvou čtyřčlenných skupin, následně pak semifinále a finále.

Ve smíšené čtyřhře prokázali vynikající formu Joachim Fischer Nielsen s Christinnou Pedersenovou. Už ve skupině si poradili s čínským párem Zhang Nan-Zhao Yunlei. Stejnou dvojici jim pak přiřkl i pavouk ve finále – to se hrálo na tři sety, ale levoruký bijec a jeho partnerka s výstředním stylem podání si věděli rady i tentokrát.

Ve dvouhře žen své soupeřky doslova ničila ve výtečné formě hrající Li Xuerui. Aktuálně nejlepší čínská badmintonistka vyhrála svou skupinu a ve finále si zopakovala střetnutí s reprezentační kolegyní Wang Shixian, která zápas za stavu 4:15 ve druhém setu vzdala.

Čtyřhra mužů se stala druhou disciplínou, v níž se k výhře prosadili Dánové. Zároveň byla jedinou, v níž Čína neměla svého finálového zástupce. Matthias Boe a Carsten Mogensen museli uplatnit všechny své zbraně, aby se prostříleli k cennému titulu: v semifinále sehráli dvě hororové koncovky a čínský pár Hong Wei-Shen Ye porazili 26:24 24:26 a 21:15. Ve finále už si pak jednoznačněji poradili s Hiroyukim Endou a Kenichim Hayakawou.

Ve čtyřhře žen šlo při vědomí čínského finále dvouhry mužů o pozici nejúspěšnější země. Barvy Dánska hájily Christinna Pedersenová a Kamilla Rytterová-Juhlová. Po semifinálové výhře nad Tian Qing a Zhao Yunlei 24:22 ve třetím setu už ale Dánky neměly síly na to čelit agresivní hře páru Yu Yang-Wang Xiaoli.

Ve dvouhře mužů držel srdnatě dánský prapor Hans-Kristian Vittinghus. Bojovník, který má jednu nohu kratší, však v semifinále podlehl ve třech setech domácímu Du Pengyu... a ten se vzápětí stal snadnou kořistí pro Chen Longa.

Čína zakončila turnaj s bilancí tří zlatých medailí a nadále tak vládne světovému badmintonu. Evropany ale může těšit, že Dánsko je zemí, která nejvíce šlape asijskému hegemonovi na paty.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersenová (Dánsko) – Zhang Nan, Zhao Yunlei (Čína) 17:21 21:14 21:14
dvouhra žen: Li Xuerui - Wang Shixian (obě Čína) 21:9 15:4 scr.
čtyřhra mužů: Matthias Boe, Carsten Mogensen (Dánsko) – Hiroyuki Endo, Kenichi Hayakawa (Japonsko) 21:17 21:19
čtyřhra žen: Wang Xiaoli, Yu Yang (Čína) – Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová-Juhlová (Dánsko) 21:16 21:14
dvouhra mužů: Chen Long - Du Pengyu (oba Čína) 21:12 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Čtyřhra mužů na dánský způsob: sledujte dvě parádní finále

Zkušený, léty na světovém okruhu otřískaný pár Lars Paaske – Jonas Rasmussen. Nové hvězdy turnajů Super Series, kteří jako jedni z mála dovedou porážet vydrilované a silné asijské páry, Matthias Boe a Carsten Mogensen. Dvě dánské ...

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

London GP Gold: Kristína Gavnholt v semifinále!

Vynikajícího výsledku dosáhla na turnaji v Londýně Kristína Gavnholt: česká hráčka došla až do semifinále turnaje, cestou si poradila i s někdejší světovou jedničkou Wang Xin z Číny! Stínem na turnaji je obnovené zranění kolene ...

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...

French Open: parádní drama ve dvouhře mužů

Vrcholný seriál turnajů Super Series pokračoval turnajem v Paříži. Největším zážitkem pro všechny návštěvníky stadionu Pierra De Coubertina bylo finále dvouhry mužů, které skončilo výhrou tchajwanského hráče Chou Tien Chena.

Dvouhra žen: kdo naváže na legendární Zhang Ning?

Vítězka olympijských her 2004 a 2008 bude přihlížet londýnskému turnaji už z trenérské stoličky. Udělají jí čínské hráčky Wang Yihan, Wang Xin či Li Xuerui radost ziskem zlaté medaile? Na první místo myslí ale i Korejky, Saina ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!