O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian Open: tři vítězství pro domácí hráče

Hned tři zlaté medaile si z mezinárodního mistrovství Bulharska odnesli domácí hráči – zvítězili ve všech disciplínách s ženskou účastí. Z našich nejdále došla Lucie Černá, která prohrála ve čtvrtfinále s Lianne Tanovou.

Češi v akci: na začátek sezóny slabší vystoupení

Česká výprava na Bulgarian Open příliš úspěchů neslavila. Z trojice singlistů se do druhého kola dostal jen šestý nasazený Pavel Florian, který ve třech setech zdolal tureckého soupeře Huseyina Oruce, pak ale také po třech setech podlehl Peteru Correlovi z Dánska. Ten už o kolo dříve vyřadil Florianova českokrumlovského spoluhráče Jaromíra Janáčka. Spokojen s turnajem nebude ani Lukáš Zevl, který v prvním kole prohrál s Emrem Vuralem z Turecka.

Ve dvouhře žen Lucie Černá potvrdila své nasazení jako turnajové šestky. Po výhře nad Sonjou Pekkolovou z Finska zdolala ve třech setech i Kristinu Averkinovou z Ruska, ve čtvrtfinále už ale nestačila na belgickou soupeřku Lianne Tanovou. V mixu společně s Jaromírem Janáčkem vypadli ve druhém kole, nestačili na později vítězný pár Kaisti-Stoevová.

Finálový den: bulharské ženy získaly všechny zlaté medaile

Ve finálových duelech využily naplno domácího prostředí reprezentantky Bulharka. Ovládly všechny disciplíny s ženskou účastí, přitom zajímavostí je, že žádná hráčka nezískala dvě zlaté medaile. V mixu se radovala Gabriela Stoevová se svým finským partnerem Antonem Kaistim, ve dvouhře to byla juniorská mistryně Evropy Stefani Stoevová a ve čtyřhře pak dvojice Petya Nedělčevová-Dimitria Popstoikovová. Mezi muži překvapil Michal Rogalski z Polska, vítěz dvouhry mužů, ve čtyřhře došlo na souboj dvou nejvýše nasazených párů, jenž lépe zvládli Skotové Campbell a MacHugh.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Anton Kaisti, Gabriela Stoevová (Finsko, Bulharsko) – Marvin Emil Seidel, Yvonne Li (Německo) 19:21 21:9 21:18
dvouhra žen: Stefani Stoevová - Linda Zetchiriová (obě Bulharsko) 21:16 21:18
čtyřhra mužů: Martin Campbell, Patrick MacHugh (Skotsko) – Joe Morgan, Nick Strange (Wales) 21:13 21:10
dvouhra mužů: Michal Rogalski (Polsko) – Iztok Utroša (Slovinsko) 18:21 21:11 21:12
čtyřhra žen: Petya Nedělčevová, Dimitria Popstoikovová - Gabriela a Stefani Stoevovy (všechny Bulharsko) 21:11 21:8

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.08.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS