O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian Open: Pavel Florián skončil třetí

Na turnaji v Bulharsku se dařilo české výpravě. Nejlepšího výsledku dosáhl Pavel Florián, který pronikl až do semifinále dvouhry. K tomu přidali Češi ještě několik pátých míst.

Česká stopa: českokrumlovský tým veze pěkné výsledky

V české výpravě převažovali hráči Českého Krumlova. Pavel Florián byl nejzkušenějším z nich a také dosáhl na největší úspěch. Po výhrách nad Lucasem Claerboutem, Akinem Senolem a Yauhenim Yakauchukem se probil až do semifinále, kde nestačil na Davida Obernosterera. Jeho oddílový kolega Jaromír Janáček sice postoupil z kvalifikace do hlavní soutěže, v ní už ale ve třech setech podlehl Muratu Senovi. Společně v deblu Pavel s Jaromírem podlehli nasazené francouzské dvojici Baumann-Corvee.

Ženskou část výpravy tvořily Zuzana Pavelková a Lucie Černá. První jmenovaná si nejdříve poradila se Sylvií Chapkanovou, pak prohrála s třetí nasazenou Alesií Zaitsavou. Lucie uhrála ještě o kolo více, dokázala přehrát Tsveti Asenovou a Rumianu Ivanovou, ale třetí bulharská soupeřka Stefani Stoevová už byla nad její síly. Společně v deblu dívky nestačily na domácí pár Ivanová-Mitsová.

Do mixu nastupovala dvojice Janáček-Černá jako čtvrtá nasazená. V prvním kole přehráli v těsné koncovce třetí sady pár Grassmück-Mathisová a ve druhém kole podlehli dvojici Zinčenko-Morozovová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Alesia Zaitsava (Bělorusko) – Stefani Stoevová (Bulharsko) 21:17 18:21 21:10
smíšená čtyřhra: Roman Zirnwald, Elisabeth Baldaufová (Rakousko) – Blagovest Kisyov, Dimitria Popstoikovová (Bulharsko) 21:14 11:21 21:19
dvouhra mužů: Tan Chun Seang (Malajsie) – David Obernosterer (Rakousko) 14:21 21:15 21:10
čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy - Rumiana Ivanovová, Dimitria Popstoikovová (všechny Bulharsko) 15:21 21:14 21:11
čtyřhra mužů: Tan Chun Seang, Roman Zirnwald (Malajsie, Rakousko) – Marin Baumann, Lucas Corvee (Francie) 21:17 17:21 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!