O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Česká stopa: přípravu zúročila dvě třetí místa

Lucie s Jaromírem se letos připravovali společně s bulharskými reprezentanty, v zemi svých letních hostitelů pak juniorským turnaje odstartovali svou mezinárodní sezónu. Nejméně se vydařilo vystoupení ve dvouhře Mírovi – po volném prvním kole podlehl na tři sety tureckému hráči Enisi Sesalanovi 21:17 21:23 a 15:21. Lucie si vedla v singlu lépe, postupně porazila Nicole Burgessovou z Anglie 21:7 a 21:15, domácí Bojidaru Topuzovovou 18:21 21:12 a 21:13 a taktéž bulharskou Milu Ivanovovou 21:11 a 21:12. Až v semifinále nestačila na Neslihan Yigitovou z Turecka po setech 19:21 a 12:21. Společně v mixu pak českokrumlovská dvojice vyřadila slovenský pár Balucha-Repiská 21:3 21:7. Ve čtvrtfinále pak vyřadili turecký pár Koca-Yazganová 20:22 21:18 a 21:15. Až v semifinále podlehli francouzské dvojici Kersaudy-Tranová 15:21 a 11:21.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Bastian Kersaudy, Anne Tranová (Francie) – Stefan Garev, Gabriela Stoevová (Bulharsko) 21:16 21:7
dvouhra dívek: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Neslihan Yigitová (Turecko) 21:18 21:14
čtyřhra chlapců: Russel Muns, Robin Tabeling - Vincent De Vries, Justin Teeuwen (všichni Nizozemsko) 21:17 21:17
dvouhra chlapců: Jonathan Dolan (Irsko) – Josh Neil (Skotsko) 21:9 21:15
čtyřhra dívek: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Cemre Fereová, Ebru Yazaganová (Turecko) 21:9 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.08.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!