O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Česká stopa: přípravu zúročila dvě třetí místa

Lucie s Jaromírem se letos připravovali společně s bulharskými reprezentanty, v zemi svých letních hostitelů pak juniorským turnaje odstartovali svou mezinárodní sezónu. Nejméně se vydařilo vystoupení ve dvouhře Mírovi – po volném prvním kole podlehl na tři sety tureckému hráči Enisi Sesalanovi 21:17 21:23 a 15:21. Lucie si vedla v singlu lépe, postupně porazila Nicole Burgessovou z Anglie 21:7 a 21:15, domácí Bojidaru Topuzovovou 18:21 21:12 a 21:13 a taktéž bulharskou Milu Ivanovovou 21:11 a 21:12. Až v semifinále nestačila na Neslihan Yigitovou z Turecka po setech 19:21 a 12:21. Společně v mixu pak českokrumlovská dvojice vyřadila slovenský pár Balucha-Repiská 21:3 21:7. Ve čtvrtfinále pak vyřadili turecký pár Koca-Yazganová 20:22 21:18 a 21:15. Až v semifinále podlehli francouzské dvojici Kersaudy-Tranová 15:21 a 11:21.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Bastian Kersaudy, Anne Tranová (Francie) – Stefan Garev, Gabriela Stoevová (Bulharsko) 21:16 21:7
dvouhra dívek: Stefani Stoevová (Bulharsko) – Neslihan Yigitová (Turecko) 21:18 21:14
čtyřhra chlapců: Russel Muns, Robin Tabeling - Vincent De Vries, Justin Teeuwen (všichni Nizozemsko) 21:17 21:17
dvouhra chlapců: Jonathan Dolan (Irsko) – Josh Neil (Skotsko) 21:9 21:15
čtyřhra dívek: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Cemre Fereová, Ebru Yazaganová (Turecko) 21:9 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.08.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS