O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian International: českým maximem bylo druhé kolo

Mezinárodního mistrovství Bulharska se zúčastnila trojice českých reprezentantů. Pavel Florián, Ondřej Kopřiva a Zuzana Pavelková dosáhli nejvýše na druhé kolo. Domácí hráči se radovali ze dvou zlatých medailí.

Česká stopa: dobrý výkon Ondry Kopřivy

Zuzana Pavelková jako jediná česká žena v soutěži odehrála pouze jeden zápas – první kolo dvouhry proti domácí Božidaře Topuzovové. Po třísetové prohře se bohužel se soutěží musela rozloučit. "Příliš jsem spěchala a dělala velké množství chyb. Dále jsem byla málo nabuzená a odhodlaná vyhrát." hodnotila Zuzana zápas na svém webu, k prohře jistě přispělo i zranění achillovky. Muži si vedli o něco lépe. Pavel Florián sice v prvním kole dvouhry podlehl dalšímu domácímu borci, Blagovestu Kisyovovi (také na tři sety), ale spolu s Ondřejem Kopřivou vyhráli první kolo čtyřhry nad slovenskou bratrskou dvojicí Jarolím a Martin Vícenovi. Až ve druhém kole naše hráče zastavil velšský pár Daniel Font – Oliver Gwilt. Sám Ondřej Kopřiva pak sehrál výborné první kolo dvouhry, v němž vyřadil Itala Giovanniho Greca 23:21 ve třetím setu, mezi šestnácti nejlepšími už ale bohužel podlehl Ramazanu Ozturkovi z Turecka.

Finálový den: dvě zlaté pro domácí

Nedělní finálový den odstartoval německý duel o prvenství v mixu. Následovalo další derby, z něhož měli obrovskou radost domácí příznivci: finále dvouhry žen totiž obsataraly bulharské hvězdy Petya Nedělčevová a Stefani Stoevová. K výhře se prosadila zkušenější Nedělčevová. V napínavém finále dvouhry mužů získal turnajový triumf Kestutis Navickas z Litvy, ve čtyřhře mužů se radoval smíšený skotsko-malajský pár. A na závěr finálového programu podruhé mohli bulharští fandové tleskat "svým" – Gabriela a Stefani Stoevovy zdolaly turecké soupeřky ve finále čtyřhry žen a zajistily tak Bulharsku prvenství v počtu získaných zlatých medailí.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová - Peter Kasbauer, Isabel Herttrichová (všichni Německo) 21:9 21:13
dvouhra žen: Petya Nedělčevová - Stefani Stoevová (obě Bulharsko) 21:9 21:18
dvouhra mužů: Kestutis Navickas (Litva) – David Obernosterer (Rakousko) 22:20 15:21 21:13
čtyřhra mužů: Robert Blair, Tan Bin Shen (Skotsko, Malajsie) – Andreas Heinz, Max Schwenger (Německo) 21:10 21:17
čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Ozge Bayraková, Neslihan Yigitová (Turecko) 21:9 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS