O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian International: českým maximem bylo druhé kolo

Mezinárodního mistrovství Bulharska se zúčastnila trojice českých reprezentantů. Pavel Florián, Ondřej Kopřiva a Zuzana Pavelková dosáhli nejvýše na druhé kolo. Domácí hráči se radovali ze dvou zlatých medailí.

Česká stopa: dobrý výkon Ondry Kopřivy

Zuzana Pavelková jako jediná česká žena v soutěži odehrála pouze jeden zápas – první kolo dvouhry proti domácí Božidaře Topuzovové. Po třísetové prohře se bohužel se soutěží musela rozloučit. "Příliš jsem spěchala a dělala velké množství chyb. Dále jsem byla málo nabuzená a odhodlaná vyhrát." hodnotila Zuzana zápas na svém webu, k prohře jistě přispělo i zranění achillovky. Muži si vedli o něco lépe. Pavel Florián sice v prvním kole dvouhry podlehl dalšímu domácímu borci, Blagovestu Kisyovovi (také na tři sety), ale spolu s Ondřejem Kopřivou vyhráli první kolo čtyřhry nad slovenskou bratrskou dvojicí Jarolím a Martin Vícenovi. Až ve druhém kole naše hráče zastavil velšský pár Daniel Font – Oliver Gwilt. Sám Ondřej Kopřiva pak sehrál výborné první kolo dvouhry, v němž vyřadil Itala Giovanniho Greca 23:21 ve třetím setu, mezi šestnácti nejlepšími už ale bohužel podlehl Ramazanu Ozturkovi z Turecka.

Finálový den: dvě zlaté pro domácí

Nedělní finálový den odstartoval německý duel o prvenství v mixu. Následovalo další derby, z něhož měli obrovskou radost domácí příznivci: finále dvouhry žen totiž obsataraly bulharské hvězdy Petya Nedělčevová a Stefani Stoevová. K výhře se prosadila zkušenější Nedělčevová. V napínavém finále dvouhry mužů získal turnajový triumf Kestutis Navickas z Litvy, ve čtyřhře mužů se radoval smíšený skotsko-malajský pár. A na závěr finálového programu podruhé mohli bulharští fandové tleskat "svým" – Gabriela a Stefani Stoevovy zdolaly turecké soupeřky ve finále čtyřhry žen a zajistily tak Bulharsku prvenství v počtu získaných zlatých medailí.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová - Peter Kasbauer, Isabel Herttrichová (všichni Německo) 21:9 21:13
dvouhra žen: Petya Nedělčevová - Stefani Stoevová (obě Bulharsko) 21:9 21:18
dvouhra mužů: Kestutis Navickas (Litva) – David Obernosterer (Rakousko) 22:20 15:21 21:13
čtyřhra mužů: Robert Blair, Tan Bin Shen (Skotsko, Malajsie) – Andreas Heinz, Max Schwenger (Německo) 21:10 21:17
čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Ozge Bayraková, Neslihan Yigitová (Turecko) 21:9 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS