O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian International: českým maximem bylo druhé kolo

Mezinárodního mistrovství Bulharska se zúčastnila trojice českých reprezentantů. Pavel Florián, Ondřej Kopřiva a Zuzana Pavelková dosáhli nejvýše na druhé kolo. Domácí hráči se radovali ze dvou zlatých medailí.

Česká stopa: dobrý výkon Ondry Kopřivy

Zuzana Pavelková jako jediná česká žena v soutěži odehrála pouze jeden zápas – první kolo dvouhry proti domácí Božidaře Topuzovové. Po třísetové prohře se bohužel se soutěží musela rozloučit. "Příliš jsem spěchala a dělala velké množství chyb. Dále jsem byla málo nabuzená a odhodlaná vyhrát." hodnotila Zuzana zápas na svém webu, k prohře jistě přispělo i zranění achillovky. Muži si vedli o něco lépe. Pavel Florián sice v prvním kole dvouhry podlehl dalšímu domácímu borci, Blagovestu Kisyovovi (také na tři sety), ale spolu s Ondřejem Kopřivou vyhráli první kolo čtyřhry nad slovenskou bratrskou dvojicí Jarolím a Martin Vícenovi. Až ve druhém kole naše hráče zastavil velšský pár Daniel Font – Oliver Gwilt. Sám Ondřej Kopřiva pak sehrál výborné první kolo dvouhry, v němž vyřadil Itala Giovanniho Greca 23:21 ve třetím setu, mezi šestnácti nejlepšími už ale bohužel podlehl Ramazanu Ozturkovi z Turecka.

Finálový den: dvě zlaté pro domácí

Nedělní finálový den odstartoval německý duel o prvenství v mixu. Následovalo další derby, z něhož měli obrovskou radost domácí příznivci: finále dvouhry žen totiž obsataraly bulharské hvězdy Petya Nedělčevová a Stefani Stoevová. K výhře se prosadila zkušenější Nedělčevová. V napínavém finále dvouhry mužů získal turnajový triumf Kestutis Navickas z Litvy, ve čtyřhře mužů se radoval smíšený skotsko-malajský pár. A na závěr finálového programu podruhé mohli bulharští fandové tleskat "svým" – Gabriela a Stefani Stoevovy zdolaly turecké soupeřky ve finále čtyřhry žen a zajistily tak Bulharsku prvenství v počtu získaných zlatých medailí.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová - Peter Kasbauer, Isabel Herttrichová (všichni Německo) 21:9 21:13
dvouhra žen: Petya Nedělčevová - Stefani Stoevová (obě Bulharsko) 21:9 21:18
dvouhra mužů: Kestutis Navickas (Litva) – David Obernosterer (Rakousko) 22:20 15:21 21:13
čtyřhra mužů: Robert Blair, Tan Bin Shen (Skotsko, Malajsie) – Andreas Heinz, Max Schwenger (Německo) 21:10 21:17
čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Ozge Bayraková, Neslihan Yigitová (Turecko) 21:9 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Video: Jakub Bitman - Valerij Atrašenkov

Sledujte kompletní videozáznam utkání prvního kola Belgian International, v němž Jakub Bitman podlehl ve dvou setech Valeriji Atrašenkovovi z Ukrajiny. Utkání trvá 26 minut.

Belgian International: videa z finálových zápasů

Sledujte videozáznam čtyř finálových utkání na mezinárodním mistrovství Belgie. Mimořádně se dařilo německé reprezentaci, která získala všechny zlaté medaile: sledujte, jak suverénně Juliane Schenková přehrála anglickou soupeřku, ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!