O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

Česká stopa: těžký los stál naše šanci na větší úspěch

V hlavní soutěži dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Brazílie startovali dva naši reprezentanti. Oba doufali v bodový přísun do probíhající olympijské kvalifikace, oba ale nakonec odešli zklamáni. Více šancí měl určitě Petr Koukal, který čelil Ivanu Sozonovovi z Ruska – kdyby osmého nasazeného přehrál, utkal by se znovu s portugalským hráčem Pedrem Martinsem, který ho vyřadil na mezinárodním mistrovství Guatemaly. Na opakování tohoto zápasu však nedošlo: Koukal totiž podlehl už Sozonovovi, sice ve třech setech, ale musel se se soutěží rozloučit už v prvním kole. Totéž platilo pro Jana Fröhlicha: v současnosti jediný hráč, který se snaží alespoň trochu soupeřit s Petrem Koukalem o možnost postupu na OH v Londýně 2012, narazil na sedmého nasazeného Yuhana Tana z Belgie – vzal mu sice druhý set, ale to bylo pro českého hráče maximum. Smůlu na los dokládá i další postup Belgičana, který to dotáhl až do nedělního finále...

Finálový den přinesl dvojí americkou radost

Finálové zápasy mezinárodního mistrovství Brazílie přinesly nejvíce radosti americké reprezentaci. Zasloužila se o to Eva Leeová, která dosáhla na nejvyšší příčku v mixu s Ho Halimem i ve čtyřhře s Paulou Lynn Obananovou. Michelle Li přidala za Kanadu třetí výhru pro severoamerický kontinent, dva evropské úspěchy si připsali Przemyslaw Wacha v singlu a Vladimir Ivanov s Ivanem Sozonovem v deblu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ho Halim, Eva Leeová (USA) – Glenn Warfe, Leanne Choová (Austrálie) 21:11 21:15
dvouhra žen: Michelle Li (Kanada) – Kana Itoová (Japonsko) 21:15 21:15
dvouhra mužů: Przemyslaw Wacha (Polsko) – Yuhan Tan (Belgie) 21:14 21:19
čtyřhra žen: Eva Leeová, Paula Lynn Obananová (USA) – Alex Bruceová, Michelle Li (Kanada) 21:14 21:17
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 16:21 21:14 24:22

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS