Bratři Kopřivové: 3. místo na Mezinárodním mistrovství Chorvatska 2010

V Záhřebu se nám podařilo zvítězit ve dvou přetěžkých utkáních a postoupit do semifinále! Jak naše cesta pavoukem čtyřher probíhala?

Díky 63. místu na světovém žebříčku jsme na turnaji figurovali v pozici druhého nasazeného páru, první kolo jsme tak sehrát nemuseli. V tom druhém jsme se však střetli s nejlepším párem z Irska, dvojicí Magee - Stephenson.

I když jsme si byli vědomi soupeřových kvalit (Sam Magee je juniorský mistr Evropy ve čtyřhře), začátek zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení. Soupeři nás bezchybným výkonem přehráli 21:10.

Rovněž sada druhá nebyla z našeho pohledu ideální, odvraceli jsme dokonce mečbol, ale nakonec se nám podařilo zvítězit 23:21. V rozhodující sadě jsme už dokázali najít účinnou zbraň na irskou dvojici - 21:13 a postup do čtvrtfinále.

Nyní nás čekal ruský pár Malkov - Novoselov. V tomto zápase jsme se dlouho vyrovnávali s urputnou hrou Rusů, kteří útočili v podstatě ze všech pozic a nenechávali nás vydechnout. I když jsme první sadu vybojovali 22:20, ve druhé jsme prohráli 14:21. Rozhodovat musel opět třetí set. Tam jsme prohrávali ještě 11:8, poté se nám ale díky soustředěným rozehrávkám a troše risku podařil obrat na 18:11, ze kterého se už Rusové nevzpamatovali. Ve třetím setu jsme zvítězili 21:13 a mohli se radovat z postupu do semifinále.

V zápase o účast v nedělním finále jsme ale nedokázali vzdorovat bezchybné hře Chorvatů Durkinjaka a Hoelblinga, kdy zejména Zvonimir Durkinjak prokázal svůj deblový přehled a velkou jistotu. Po výsledku 13:21 a 13:21 jsme se museli spokojit s třetím místem.

Tomáš také nebyl daleko od velkého úspěchu ve dvouhře. V prvním kole hlavní soutěže porazil poprvé v kariéře nejlepšího Maďara Henrika Tótha 21:15 a 22:20.

V boji o čtvrtfinále narazil na Chorvata Nevena Rihtara, se kterým doposud nikdy nevyhrál. Oba sehráli velice vyrovnané utkání, avšak koncovka třetího setu vyzněla lépe pro domácího borce: 23:21, 10:21, 21:17.

Autor: Tomáš Krajča [23.03.2010]