O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Brasil Grand Prix: první turnaj s novým počítáním

Na mezinárodním mistrovství Brazílie se dočkal první ostré zkoušky nový systém počítání na 3 vítězné sety do 11 bodů. Nejlépe sedl reprezentantům Německa, kteří ovládli tři z pěti disciplín.

Z českých hráčů se turnaje zúčastnil pouze Petr Koukal. Jako nasazená šestka nejprve vyřadil mexického soupeře Lina Muňoze 3:1 na sety, ve druhém kole si za pouhých 19 minut poradil s Mariem Cubou z Peru. Ve čtvrtfinále turnaje podlehl po téměř hodinové bitvě Scottu Evansovi z Irska výsledkem 8:11 11:8 10:11 11:6 a 6:11.

"Mně osobně to zatím vyhovuje a dává mi to větší šanci, jak porazit světovou špičku. Na druhou stranu je to způsob, jak může slabší hráč porazit silnějšího. Viděl jsem to ve svém zápase, když soupeř začal riskovat. Uhrál na mě tři body, poté jsem dvakrát zkazil a stav byl 0:5, což je už jednodušší uhrát, když set končí v 11 bodech oproti 21. Myslím, že hra je teď o maximální koncentraci, skvělém podání, třetím míči ve výměně a psychice, protože nikdo ještě pořádně neví, jak v různých situacích reagovat," hodnotil Petr na svém facebookovém profilu zkušenost s počítáním do 11 bodů.

K utkání druhého kola s peruánským soupeřem dodal zase vtipnou historku: "Autobus do haly jel včas (předevčírem jsem musel taxíkem), akorát řidič nevěděl, jak se tam dostat. Cesta nakonec trvala 1h50min a já jsem dorazil na kurt 8 minut před začátkem zápasu. Takže jsem to stihl bez rozcvičky a se spoustou adrenalinu."

Ačkoliv po porážce s Evansem převažovalo u Petra zklamání, do ČR si veze novou zkušenost a poznatky do přípravy, jak napsal na svém oficiálním webu: "I když tenhle turnaj jsem mohl zvládnout líp, tak jsem rád, že jsem tady byl, vyhrál “povinné” dvě kola a ve čtvrtfinále se získal spoustu poznatků, které věřím, že zúročím na evropských turnajích hraných tímto systémem. Už mám nějaké nápady do tréninku a taky do psycho-přípravy. Začnu na tom makat, abych to co nejdřív prodal a využil tohoto “náskoku”."

Text nového systému nabídl pro BWF zajímavé výsledky. Skutečně došlo ke zkrácení průměrné doby zápasů, ale pětisetové boje se i tak dokázaly vyšplhat až ke hranici jedné hodiny – ani jeden ji však nepřekročil, maximem bylo 59 minut. Finálový den se třemi pětisetovými boji mohl být pro publikum v brazilském Rio De Jaineiru velkou podívanou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Max Schwenger, Carla Nelteová (Německo) – Sam a Chloe Mageeovi (Irsko) 10:11 10:11 11:10 11:8 11:7
dvouhra žen: Zhang Beiwen (USA) – Kaori Imabeppuová (Japonsko) 6:11 11:5 4:11 11:8 11:9
dvouhra mužů: Scott Evans (Irsko) – Dieter Domke (Německo) 7:11 6:11 11:6 11:8 11:7
čtyřhra žen: Johanna Goliszewská, Carla Nelteová (Německo) – Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) 11:5 11:7 4:11 11:10
čtyřhra mužů: Max Schwenger, Josche Zurwonne - Raphael Beck, Andreas Heinz (všichni Německo) 11:9 11:6 11:4

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.08.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Video: Petr Koukal - Rajiv Ouseph

Sledujte jeden z nejlepších zápasů českého hráče na světové scéně - Petr Koukal se ve čtvrtfinále Bitburger Open 2010 utkal s Rajivem Ousephem a favorizovaného Angličana porazil ve třech setech. Součástí článku je i videozáznam ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS