O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bitburger Open: němečtí badmintonisté získali dvě výhry

Turnaj úrovně Grand Prix Gold Bitburger Open se vydařil domácím badmintonistům: Němci získali dvě zlaté medaile ze čtyř finálových účastí. Petr Koukal sehrál v prvním kole turnaje úžasné drama s Emilem Holstem z Dánska...

Češi v akci: tomu se říká těsná koncovka!

V prvním kole dvouhry mužů se Petr Koukal utkal s Emilem Holstem. Soupeř z Dánska, který už dokázal Petra porazit na mezinárodním mistrovství Chorvatska, kladl i tentokrát houževnatý odpor. Po setech 21:17 16:21 dospěla třetí sada k vyrovnané koncovce. Stěží uvěřitelný závěr hodinu a šestnáct minut dlouhého zápasu přinesl srovnání na 20:20, 21:21 … až 29:29. Za toho stavu badmintonová pravidla předepisují rozhodnutí jedinou výměnou: třicátý bod je za všech okolností vítězný. A na své konto si ho připsal... Petr Koukal!

Ve druhém kole nabitého pavouka podlehl Petr Henrimu Hurskainenovi ze Švédska dvakrát 15:21. Druhá česká účastnice turnaje, Zuzana Pavelková, už v prvním kole nestačila na Tee Jing Yi z Malajsie, uhrála 8 a 10 bodů.

Finálový den: Němci uspěli poměrem „padesát na padesát“

Až na finále smíšené čtyřhry měli ve všech zápasech o zlato své zástupce Němci. Domácí reprezentace prožila úspěšný turnaj a stala se nejlepším národním týmem s bilancí dvou zlatých, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. Z výhry v domácím prostředí se radoval deblový pár Ingo Kindervater – Johannes Shoettler a po hodně napínavém průběhu také Juliane Schenková; mimochodem, jediná nasazená jednička, která dokázala potvrdit papírové předpoklady.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Anders Kristiansen, Julie Houmannová (Dánsko) – Robert Mateusiak, Nadiezda Ziebová (Polsko) 21:11 21:16
čtyřhra mužů: Ingo Kindervater, Johannes Schoettler (Německo) – Chris Langridge, Peter Mills (Anglie) 21:15 21:11
čtyřhra žen: Wang Rong, Zhang Zhibo (Macau) – Johanna Goliszewská, Birgit Michelsová (Německo) 21:15 21:13
dvouhra žen: Juliane Schenková (Německo) – Yao Jie (Nizozemsko) 21:10 15:21 25:23
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Marc Zwiebler (Německo) 21:19 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!