O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bitburger Open: jediné české vítězství zaznamenal Petr Koukal

Prestižní turnaj kategorie GP Gold hostil minulý týden Saarbrucken. V Německu se našim příliš nedařilo: jedinou výhru si připsal v prvním kole dvouhry Petr Koukal.

Češi v akci: konečnou bylo většinou první kolo

Hned sedm Čechů startovalo na Bitburger Open, a všichni se dostali do hlavní soutěže. Její první kolo ale většinou znamenalo konečnou. Pouze Petr Koukal dokázal po třísetové bitvě zdolat Ari Trisnanta (Německo) a postoupit mezi 32 nejlepších. Tam už bohužel nestačil na Joachima Perssona z Dánska. Ostatní si připisovali pouze porážky: Jan Fröhlich podlehl Woon Kok Hongovi z Malajsie, Pavel Florian nestačil na devátého nasazeného Suppanya Avihingsanona z Thajska, Lucie Černá po třech setech prohrála s Xenií Polikarpovovou, Zuzana Pavelková prohrála s pátou nasazenou Lindou Zetchiriovou a konečně Kateřina Tomalová nestačila na Matildu Petersenovou. Ani páry nám nepřinesly "vykoupení" v podobě výhry: Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou byli vyřazeni francouzskou dvojicí Careme-Labar a mix Kopřiva-Tomalová podlehl anglické dvojici Ellis-Smithová.

Domácí se radovali v kvalitním finále mixu

Pomyslný souboj Evropanů s Asiaty tentokrát vyzněl 3:2 pro zástupce starého kontinentu. Singlové výhry mířily do Asie zásluhou Nichaon Jindaponové z Thajska a Chou Tien Chena z Tchaj-wanu, v párovkách ale dominovali Evropané. Velmi zajímavý byl zejména finálový zápas v mixu, kde se zlatých medailí dočkali domácí reprezentanti. Michael Fuchs a Birgit Michelsová dokázali zdolat v poslední době ve vynikající formě hrající pár Chris Adcock-Gabrielle Whiteová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Eefje Muskensová, Selena Pieková (Nizozemsko) – Ng Hui Ern, Ng Hui Lin (Malajsie) 22:20 21:15
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Marc Zwiebler (Německo) 13:21 21:18 21:15
smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chris Adcock, Gabrielle Whiteová (Anglie) 21:19 21:15
čtyřhra mužů: Mads Conrad-Petersen, Mads Pieler Kolding - Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (všichni Dánsko) 21:11 21:16
dvouhra žen: Nichaon Jindaponová (Thajsko) – Linda Zetchiriová (Bulharsko) 21:13 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!