O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bitburger Open: jediné české vítězství zaznamenal Petr Koukal

Prestižní turnaj kategorie GP Gold hostil minulý týden Saarbrucken. V Německu se našim příliš nedařilo: jedinou výhru si připsal v prvním kole dvouhry Petr Koukal.

Češi v akci: konečnou bylo většinou první kolo

Hned sedm Čechů startovalo na Bitburger Open, a všichni se dostali do hlavní soutěže. Její první kolo ale většinou znamenalo konečnou. Pouze Petr Koukal dokázal po třísetové bitvě zdolat Ari Trisnanta (Německo) a postoupit mezi 32 nejlepších. Tam už bohužel nestačil na Joachima Perssona z Dánska. Ostatní si připisovali pouze porážky: Jan Fröhlich podlehl Woon Kok Hongovi z Malajsie, Pavel Florian nestačil na devátého nasazeného Suppanya Avihingsanona z Thajska, Lucie Černá po třech setech prohrála s Xenií Polikarpovovou, Zuzana Pavelková prohrála s pátou nasazenou Lindou Zetchiriovou a konečně Kateřina Tomalová nestačila na Matildu Petersenovou. Ani páry nám nepřinesly "vykoupení" v podobě výhry: Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou byli vyřazeni francouzskou dvojicí Careme-Labar a mix Kopřiva-Tomalová podlehl anglické dvojici Ellis-Smithová.

Domácí se radovali v kvalitním finále mixu

Pomyslný souboj Evropanů s Asiaty tentokrát vyzněl 3:2 pro zástupce starého kontinentu. Singlové výhry mířily do Asie zásluhou Nichaon Jindaponové z Thajska a Chou Tien Chena z Tchaj-wanu, v párovkách ale dominovali Evropané. Velmi zajímavý byl zejména finálový zápas v mixu, kde se zlatých medailí dočkali domácí reprezentanti. Michael Fuchs a Birgit Michelsová dokázali zdolat v poslední době ve vynikající formě hrající pár Chris Adcock-Gabrielle Whiteová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Eefje Muskensová, Selena Pieková (Nizozemsko) – Ng Hui Ern, Ng Hui Lin (Malajsie) 22:20 21:15
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Marc Zwiebler (Německo) 13:21 21:18 21:15
smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chris Adcock, Gabrielle Whiteová (Anglie) 21:19 21:15
čtyřhra mužů: Mads Conrad-Petersen, Mads Pieler Kolding - Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (všichni Dánsko) 21:11 21:16
dvouhra žen: Nichaon Jindaponová (Thajsko) – Linda Zetchiriová (Bulharsko) 21:13 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Petr Koukal 2011 - videoukázka

Petr Koukal svedl ve své kariéře už souboj s mnoha soupeři, ale ten nejtěžší se neodehrál na kurtech... Sledujte minutovou ukázku z dokumentu, který vznikal během léčby rakoviny varlete. Dokument se stále natáčí a půjde-li vše ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!