O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bitburger Open: indický skalp pro Petra Koukala

V turnaji Grand Prix Gold pořádaném v německém Saarbrückenu sehrál pěkný zápas prvního kola Petr Koukal, když si poradil s indickým soupeřem Anandem Pawarem. Výborně obsazenému turnaji dominovali podle očekávání čínští badmintonisté.

Češi v akci: jedna výhra, dvě porážky

Naši singlovou jedničku Petra Koukala čekal hned v prvním kole hlavní soutěže indický protivník Anand Pawar. S aktuálně 49. hráčem světového žebříčku Petr srovnal zápasovou bilanci a vrátil mu porážku z roku 2008 a MM Belgie. Po velkém boji se z postupu mezi 32 nejlepších radoval Petr výsledkem 25:23 13:21 a 21:18. V dalším kole čekal Petra mnohem obtížnější protivník – Tian Houwei z Číny. Turnajová trojka se také podle očekávání prosadila k postupu po dvou setech se shodným skóre 9:21. "Z výsledku jsem měl radost, kterou mně však dnes večer pokazil další ze soupeřů, turnajová „trojka“ Houwei Tian. Hrál opravdu neskutečně dobře a byl to jednoznačně nejtěžší soupeř, proti kterému jsem kdy stál. I s Lin Danem jsem měl před mnoha lety v Mulheimu lepší výměny než dnes," zhodnotil Petr oba zápasy na svém oficiálním webu.

V Saarbrückenu se představily také Šárka Křížková a Kateřina Tomalová ve čtyřhře žen. Los ale k našim hráčkám nebyl příliš příznivý, když i jim přisoudil čínské soupeřky: Huan Xia a Zhong Qianxin, turnajové pětky. Šárka s Kateřinou uhrály 12 a 7 bodů a po 19 minutách se s turnajem rozloučily porážkou.

Čína dominovala na Bitburger Open většině disciplín. Ve dvouhře žen zvítězila Yu Sun, mix patřil pátému nasazenému páru Zheng Si Wei-Chen Qingchen, v mužském deblu dánský pár Rasmussen-Sorensen marně vzdoroval dvojici Wang Yilv-Zhang Wen, a konečně ve čtyřhře žen Rusky Bolotová a Kosetská podlehly čínskému páru Ou Dongni-Xiaohan Yu dvakrát 15:21. "Narušitelem" se tak stal jen nedávný vítěz French Open, tchajwanský singlista Chou Tien Chen, který si po finálové výhře nad Scottem Evansem připsal další cenný turnajový triumf.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS