O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bitburger Open: indický skalp pro Petra Koukala

V turnaji Grand Prix Gold pořádaném v německém Saarbrückenu sehrál pěkný zápas prvního kola Petr Koukal, když si poradil s indickým soupeřem Anandem Pawarem. Výborně obsazenému turnaji dominovali podle očekávání čínští badmintonisté.

Češi v akci: jedna výhra, dvě porážky

Naši singlovou jedničku Petra Koukala čekal hned v prvním kole hlavní soutěže indický protivník Anand Pawar. S aktuálně 49. hráčem světového žebříčku Petr srovnal zápasovou bilanci a vrátil mu porážku z roku 2008 a MM Belgie. Po velkém boji se z postupu mezi 32 nejlepších radoval Petr výsledkem 25:23 13:21 a 21:18. V dalším kole čekal Petra mnohem obtížnější protivník – Tian Houwei z Číny. Turnajová trojka se také podle očekávání prosadila k postupu po dvou setech se shodným skóre 9:21. "Z výsledku jsem měl radost, kterou mně však dnes večer pokazil další ze soupeřů, turnajová „trojka“ Houwei Tian. Hrál opravdu neskutečně dobře a byl to jednoznačně nejtěžší soupeř, proti kterému jsem kdy stál. I s Lin Danem jsem měl před mnoha lety v Mulheimu lepší výměny než dnes," zhodnotil Petr oba zápasy na svém oficiálním webu.

V Saarbrückenu se představily také Šárka Křížková a Kateřina Tomalová ve čtyřhře žen. Los ale k našim hráčkám nebyl příliš příznivý, když i jim přisoudil čínské soupeřky: Huan Xia a Zhong Qianxin, turnajové pětky. Šárka s Kateřinou uhrály 12 a 7 bodů a po 19 minutách se s turnajem rozloučily porážkou.

Čína dominovala na Bitburger Open většině disciplín. Ve dvouhře žen zvítězila Yu Sun, mix patřil pátému nasazenému páru Zheng Si Wei-Chen Qingchen, v mužském deblu dánský pár Rasmussen-Sorensen marně vzdoroval dvojici Wang Yilv-Zhang Wen, a konečně ve čtyřhře žen Rusky Bolotová a Kosetská podlehly čínskému páru Ou Dongni-Xiaohan Yu dvakrát 15:21. "Narušitelem" se tak stal jen nedávný vítěz French Open, tchajwanský singlista Chou Tien Chen, který si po finálové výhře nad Scottem Evansem připsal další cenný turnajový triumf.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS