O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátky startují na mistrovství Evropy klubů

Po odhlášení extraligového mistra z Brna-Jehnic startuje celek BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. na mistrovství Evropy klubů. První zápas čeká Středočechy už dnes od 18 hodin.

Brno se vzdalo účasti, Benátky ji bleskově zajistily

Mistrovství Evropy klubů se koná letos mezi 15. a 19. červnem v nizozemském Zwolle. Účast si ziskem extraligového titulu vybojoval celek Sokol Veselý Brno-Jehnice. Ačkoliv Brňané proklamovali, že svůj tým plný zvučných jmen staví právě už s ohledem na mezinárodní soutěž, nakonec se své účasti vzdali. Narychlo oslovení náhradníci z Benátek nad Jizerou dokázali bleskově sehnat potřebné finanční prostředky a zorganizovat návrat dvojice indonéských hvězd z jejich domoviny. Díky tomu bude mít Česká republika v prestižním turnaji zastoupení.

Benátečtí budou čelit soupeřům z Nizozemska, Turecka a Lucemburska

Vylosování určilo Benátkám, že budou startovat ve čtyřčlenné skupině. Jejich prvním soupeřem bude nizozemský mistr Van Zundert Velo. V kádru soupeře je i nejlepší nizozemský badmintonista Dicky Palyama, ten se však na ME nepředstaví. Velo bude spoléhat na jména jako Rikkert Suijkerland, Lisa Malaihollo či Giny Severien. Benátky mají s tímto celkem aktivní bilanci, v roce 2004 zvítězili v utkání 4:3. Druhým soupeřem ve skupině bude Egospor Ankara. Mistr Turecka má ve svém kádru reprezentanty své země jako Ali Kaya či Özge Bayrak. Benátečtí s týmem z tureckého hlavního města hráli v roce 2007 a podlehli mu 2:5. Posledním soupeřem ve skupině bude Fiederball Scheffleng. Mistři Lucemburska jsou papírovým outsiderem, ale i na celek složený z domácích hráčů a dvojice zkušených ukrajinských posil si budou muset Češi dát velký pozor.

Kompletní rozlosování turnaje, detailní soupisky a další informace najdete na této stránce.

Benátkám chybí Pavel Florián, ale do boje jdou s odhodláním

Český vicemistr se musí vypořádat s nepříjemností v podobě zranění, které vyřadilo až do konce sezóny ze hry jeho singlovou jedničku, Pavla Floriána. Jinak ale cestují do Nizozemska v plné sestavě. Hlavními oporami budou samozřejmě Indonésané: Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana tvoří skvělý mixový pár a mohou bodovat i v ostatních disciplínách. Ve finále play-off podal špičkové výkony Jiří Provazník, prostor jistě dostanou i mladí benátečtí hráči Petr Jelínek, Josef Richtr či Kateřina Tomalová, s extraligovým celkem poprvé cestuje také teprve čtrnáctiletá juniorka Denisa Šikalová. Nastoupit může také hrající kouč Petr Martinec. "Cesta proběhla v pohodě, včera večer jsme si byli ještě zatrénovat a poté na společné večeři v čínské restauraci," informuje fanoušky prostřednictvím klubového webu právě Petr Martinec. "Na utkání se všichni moc těšíme, a věřím, že předvedeme dobrý výkon," dodává ještě. Benátky do turnaje vstoupí dnes v 18:00 utkáním proti Van zundert Velo, zítra od 14 h nastoupí benátečtí proti Ankaře a skupinu uzavře páteční souboj s Schefflengem v 18:00.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS