O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátky startují na mistrovství Evropy klubů

Po odhlášení extraligového mistra z Brna-Jehnic startuje celek BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. na mistrovství Evropy klubů. První zápas čeká Středočechy už dnes od 18 hodin.

Brno se vzdalo účasti, Benátky ji bleskově zajistily

Mistrovství Evropy klubů se koná letos mezi 15. a 19. červnem v nizozemském Zwolle. Účast si ziskem extraligového titulu vybojoval celek Sokol Veselý Brno-Jehnice. Ačkoliv Brňané proklamovali, že svůj tým plný zvučných jmen staví právě už s ohledem na mezinárodní soutěž, nakonec se své účasti vzdali. Narychlo oslovení náhradníci z Benátek nad Jizerou dokázali bleskově sehnat potřebné finanční prostředky a zorganizovat návrat dvojice indonéských hvězd z jejich domoviny. Díky tomu bude mít Česká republika v prestižním turnaji zastoupení.

Benátečtí budou čelit soupeřům z Nizozemska, Turecka a Lucemburska

Vylosování určilo Benátkám, že budou startovat ve čtyřčlenné skupině. Jejich prvním soupeřem bude nizozemský mistr Van Zundert Velo. V kádru soupeře je i nejlepší nizozemský badmintonista Dicky Palyama, ten se však na ME nepředstaví. Velo bude spoléhat na jména jako Rikkert Suijkerland, Lisa Malaihollo či Giny Severien. Benátky mají s tímto celkem aktivní bilanci, v roce 2004 zvítězili v utkání 4:3. Druhým soupeřem ve skupině bude Egospor Ankara. Mistr Turecka má ve svém kádru reprezentanty své země jako Ali Kaya či Özge Bayrak. Benátečtí s týmem z tureckého hlavního města hráli v roce 2007 a podlehli mu 2:5. Posledním soupeřem ve skupině bude Fiederball Scheffleng. Mistři Lucemburska jsou papírovým outsiderem, ale i na celek složený z domácích hráčů a dvojice zkušených ukrajinských posil si budou muset Češi dát velký pozor.

Kompletní rozlosování turnaje, detailní soupisky a další informace najdete na této stránce.

Benátkám chybí Pavel Florián, ale do boje jdou s odhodláním

Český vicemistr se musí vypořádat s nepříjemností v podobě zranění, které vyřadilo až do konce sezóny ze hry jeho singlovou jedničku, Pavla Floriána. Jinak ale cestují do Nizozemska v plné sestavě. Hlavními oporami budou samozřejmě Indonésané: Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana tvoří skvělý mixový pár a mohou bodovat i v ostatních disciplínách. Ve finále play-off podal špičkové výkony Jiří Provazník, prostor jistě dostanou i mladí benátečtí hráči Petr Jelínek, Josef Richtr či Kateřina Tomalová, s extraligovým celkem poprvé cestuje také teprve čtrnáctiletá juniorka Denisa Šikalová. Nastoupit může také hrající kouč Petr Martinec. "Cesta proběhla v pohodě, včera večer jsme si byli ještě zatrénovat a poté na společné večeři v čínské restauraci," informuje fanoušky prostřednictvím klubového webu právě Petr Martinec. "Na utkání se všichni moc těšíme, a věřím, že předvedeme dobrý výkon," dodává ještě. Benátky do turnaje vstoupí dnes v 18:00 utkáním proti Van zundert Velo, zítra od 14 h nastoupí benátečtí proti Ankaře a skupinu uzavře páteční souboj s Schefflengem v 18:00.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Mistrovství Evropy družstev: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam BadmintonEurope.tv, která přinesla přenos finálového utkání ME družstev mezi Dánskem a Německem – čtyři utkání té nejlepší evropské i světové úrovně.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!