O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátky n. Jiz. - Fiederball Scheffleng 7:0

Turnaj mistrů zakončil celek BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou vítězstvím. Český vicemistr si poradil s nejlepším celkem Lucemburska jednoznačně, v utkání neztratil jediný zápas a zvítězil 7:0.

Při demolici Lucemburčanů bodovala i čtrnáctiletá Šikalová

Benátečtí bojovali po dvou porážkách od silnějších soupeřů proti lucemburskému týmu už jen o čest – tu si ale hájili velmi statečně. I v pozměněné sestavě dokázali svého soupeře dokonale zdeptat a nepovolili mu zisk ani jednoho setu. Jasné vítězství začal Petr Jelínek, který jako singlový jednička porazil Mike Vallenthiniho 21:14 a 21:7. V podobném duchu si vedla i Gustiani Megawati Sari, když Myriam Haveové povolila jen 12 a 11 bodů. Ještě o něco „úspornější“ byli Viki Indra Okvana s Jiřím Provazníkem, kteří přehráli Mike Vallenthiniho a Daniela Kirschenbildera 21:11 a 21:10. Definitivu benáteckému vítězství pak daly dívky ve čtyřhře: Denisa Šikalová a Kateřina Tomalová porazily Michele Bockovou a Aude Meyerovou 21:9 a 21:13. Pro čtrnáctiletou Šikalovou to bylo první vítězství v kategorii dospělých – a jistě velké povzbuzení do další tréninkové práce pro naši přední juniorku.

Další tři zápasy se dohrávaly už jen pro určení konečné výše skóre. Benátky však nepolevily: bod získal také mix Jiří Provazník – Gustiani Megawati Sari, kteří porazili Daniela Kirschenbildera s Myriam Haveovou 21:7 a 21:16, zvítězil také hrající kapitán družstva Petr Martinec, který ve druhé dvouhře porazil Gregoryho Mergena 21:18 a 21:14, a konečnou podobu výsledku dala Kateřina Tomalová výhrou nad Aude Meyerovou 21:15 a 21:11.

Benátecké bilancování: žádný velký úspěch, zážitek ale ano

Vedoucí družstva Petr Martinec byl při závěrečném hodnocení střízlivý. Dobře si uvědomoval, že jeho družstvo mohlo dosáhnout i většího úspěchu, na druhou stranu: nizozemští i turečtí soupeři byli papírovými favority a středočeský tým zanechal v turnaji dobrý dojem. K nezaplacení budou jistě získané zkušenosti pro jeho mladé hráče. „Dnešní vítězství nad lucemburským týmem byla naše povinnost. Lucemburčané nám vysoké vítězství umožnili i tím, že nepostavili své ukrajinské hráče Nozdranovou a Streltsova. Družstvo předvedlo dobrý výkon a s přehledem dokázalo zvítězit ve všech zápasech. Velmi příjemně mne překvapila čtrnáctiletá Denisa Šikalová, jež odehrála výborný turnaj, který dnes korunovala premiérovým vítězstvím na ME klubů. Třetí místo ve skupině a konečné 9.-12. místo není sice žádným velkým úspěchem, přesto bych poděkoval všem hráčům za reprezentaci klubu. Dnes večer společně  posedíme u nějakého dobrého moku a zítra ráno  se družstvo vrací zpět do ČR,“ napsal Petr Martinec na klubovém webu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Mistrovství Evropy družstev: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam BadmintonEurope.tv, která přinesla přenos finálového utkání ME družstev mezi Dánskem a Německem – čtyři utkání té nejlepší evropské i světové úrovně.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!