O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátecký pohár: návrat k badmintonu ve znamení plzeňské tréninkové skupiny

I přes momentální koronavirovou situaci se v Benátkách během víkendu odehrál jubilejní 25. ročník Benáteckého poháru - turnaje třídy Grand Prix A. Vzhledem k dlouhé vynucené pauze se na turnaj přihlásila řada reprezentantů a "vstupní turnaj" do tuzemské sezóny dospělých nabídl hned několik zajímavých výsledků.

Turnaj ovládla "tréninková skupina" předsedy TMK Josefa Rubáše. Hráči trénující v Plzni si podmanili všechny disciplíny, do kterých nastoupili.

Dvouhra mužů - vedle nasazených hráčů a největších favoritů Jana Loudy a domácího Cristiana Savina se upírala pozornost také na nenasazeného reprezentanta Ondřeje Krále nebo dvojnásobného olympionika trénujícího v Benátkách Edwina Eikiringa z Ugandy. Startovní pole bylo sice nabité, zajímavavých zápasů však bylo stejně, jako roušek v hale - pramálo. Do finále dvouhry se nakonec probojovali podle očekávání Louda s Ondřejem Králem, kteří si dali jeden z mnoha tréninkových zápasů, na jehož konci se nakonec mohl radovat nenasazený rodák z jižních Čech.

Dvouhra žen - první nasazená hráčka turnaje Sabina Milová je sice často terčem ostré kritiky za své nevyrovnané výkony, v Benátkách však předvedla stabilní výkony a nakonec i potvrdila své nasazení. Další bod pro plzeňskou skupinu! Ve finále Milová porazila Kateřinu Mikelovou, bronz si odvezly Kateřina Kobyláková a překvapivě i Michaela Zelinková.

Čtyřhra mužů - silné obsazení pánské čtyřhry jen vyšperkovala nově složená dvojice finalistů dvouhry Král - Louda, kteří v druhém kole dokonce porazili první nasazený pár Tomáš Švejda - Jaromír Janáček. Je jisté, že o tomto zápase se bude šuškat ještě dlouho, význam celého zápasu (a primárně výsledku) uvidíme na dalších turnajích. Teď je jen na krumlovské dvojici, aby ukázala, proč obhajuje dva mistrovské tituly. Louda s Králem si nakonec odvezli zlato i z deblu, kdy ve finále porazili třetí nasazené Petra Berana s Michalem Hubáčkem.

Čtyřhra žen - Benátecký pohár ukázal, že v případě ženské čtyřhry se máme letošní sezóně na co těšit. Plně nabitou startovní listinu "nejméně atraktivní badmintonové disciplíny" nakonec ovládly mladé reprezentantky Lucie Krpatová s Kateřinou Zuzákovou, které dokázaly porazit oba nejvýše nasazené páry a svým výkonem přislíbily, že boj o nejlepší pár čtyřhry žen bude letos výrazně zajímavější.

Smíšená čtyřhra - první dospělé Áčko sezóny 2020/21 ovládl starý známý pár Pavel Drančák - Magdaléna Lajdová. Dvojice, která dominuje domácím turnajům řadu sezón, sice finálový zápas proti překvapivým soupeřům Janáček - Maixnerová musela otáčet, ve vyrovnané koncovce však potvrdila větší zkušenosti a turnaj vyhrála potřetí v řadě. Obrovským překvapením byla semifinálová účast dvojice Brázda - Chadimová, která na cestě k bronzu porazila dva nasazené páry.

Doporučit:


Autor: Vojtěch Šelong [01.09.2020]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS