O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátecký pohár: Indonésané vládli dvouhrám

Tradiční úvodní turnaj domácí sezóny, Benátecký pohár, byl letos zařazen do nejvyšší kategorie GPA dospělých. Vítězství ve dvouhrách získali indonéští hráči domácího klubu, párovým disciplínám dominovaly české dvojice.

Ve dvouhře mužů se k relativně hladké výhře prostřílel Viki Indra Okvana. I přes značně uvolněný herní projev nedal indonéský hráč domácího klubu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou šanci žádnému ze svých soupeřů a pavoukem prošel beze ztráty setu. V semifinále si poradil i s překvapením turnaje, Jurajem Vachálkem. Slovenský hráč vyřadil v hodinu a půl trvajícím zápase prvního kola nasazeného René Nedělu, později pak i Marka Tellera, na asijského soupeře už byl ale i přes své centimetry krátký.

Ve dvouhře žen zaujala svým výkonem juniorka Monika Světničková, která trápila na tři sety Hanu Milisovou. Turnajová jednička i jednička českého žebříčku vypadla nakonec až v semifinále po porážce od Elišky Maixnerové. Hráčka pražské Astry čelila ve finále indonéské hráčce Rosy Oktavii Pancasari – sestře stálé opory benáteckého klubu Megawati. Dětským fanklubem mocně povzbuzovaná "Rosy" se průběžně zlepšovala. V prvním kole porazila Zuzanu Jeřichovou až 21:19 ve třetí sadě, se Zuzanou Klusoňovou v šestnáctce hrála také na tři sety, ale další soupeřky Dominiku Koukalovou, Petru Hofmanovou a také Elišku Maixnerovou už přehrála ve dvou sadách.

Čtyřhra mužů přinesla některé překvapivé výsledky už v prvních kolech. Petr Čermák a Michal Svoboda vyřadili favorizovaný pár René Neděla-Martin Herout. Až do osmičky to dotáhly dvojice Jiří Louda-Přemysl Voráč a Lukáš Myšák-Jiří Měřička. Finále už ale bylo záležitostí prvních nasazených. Turnajové jedničky Pavel Drančák a Jiří Provazník v něm podlehly na dva sety nasazeným dvojkám Josefu Rubášovi a Jaroslavu Sobotovi.

Ve čtyřhře žen si pro vítězství došly sestry Lucie a Petra Pilařovy. Namále ale měly hned v prvním kole, kdy si poradily s juniorkami pražské Astry Dominikou Kurzovou a Ivanou Zychovou až 21:19 ve třetím setu. Pak už s přehledem zvládly "souboj rodin" proti Daně a Kateřině Kykalovým, semifinále s mosteckým párem Zuzana Jeřichová-Veronika Koldová i finále proti Monice Erbenové a Martině Vackové.

Stejně jako předchozí dvě disciplíny také mix svedl proti sobě turnajové jedničky a dvojky. A i tentokrát se z výhry radoval pár ze spodní poloviny pavouka: Jiří Provazník a Hana Milisová porazili Pavla Drančáka a Hanu Kollarovou 21:19 ve třetím setu. Očekávanou dominanci předních českých párů málem narušili Daniel Holec a Tereza Lajdová – mečbol na dvojici Drančák-Kollarová ale nevyužili a čtvrtfinálové překvapení na úkor favorita se tak nekonalo...

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jiří Provazník, Hana Milisová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) – Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) 21:18 15:21 21:19
dvouhra mužů: Viki Indra Okvana (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lukáš Kurz (Astra ZM Praha) 21:14 21:7
dvouhra žen: Rosy Oktavia Pancasari (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 21:18 21:16
čtyřhra mužů: Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) – Pavel Drančák, Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha Radotín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:14 21:19
čtyřhra žen: Lucie Pilařová, Petra Pilařová (Chemička Ústí n. L.) - Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Esiko Kladno, Sokol Králův Dvůr) 21:14 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!