O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Turnaj, který se odehrál mezi 15. a 18. zářím v belgickém Leuvenu, nebude patřit mezi ty, na které Češi vzpomínají nejvřeleji. Ve velké konkurenci se většina našich hráčů nedostala ani do hlavní soutěže: Jakub Bitman i Lucie Havlová skončili už v kvalifikaci, Alžběta Bášová na turnaj ani nedorazila. České barvy tak hájila pouze singlová jednička Kristína Gavnhot. “Kika” se pořádně zapotila už v prvním kole: proti kvalifikantce Airi Mikkelové z Finska rozhodla až v koncovkách obou setů. Do druhého kola postoupila po výsledku 21:18 a 21:19. Tam ji ovšem čekala neoblíbená soupeřka Judith Meulendijksová. S Nizozemskou hráčkou prozatím Kristína hrála čtyřikrát, ale nikdy ji nedokázala porazit – a historie se opakovala i tentokrát. Nebylo to – s ohledem na místo konání turnaje – úplné “waterloo”, ale porážka 12:21 a 14:21 ukončila přesto účinkování Čechů v soutěži.

Nejúspěšnější hráčkou belgického mezinárodního mistrovství se stala singapurská deblista Yao Lei, která ovládla soutěž v mixu (nasazená jako číslo tři) i deblu (jako nasazená jednička). Papíroví favorité nezklamali ani v ostatních disciplínách: dvouhru žen vyhrála nasazená jednička Olga Kononová, mezi muži se prosadil Brice Leverdez – turnajová dvojka – a čtyřhru mužů pro sebe získali polští deblisté Adam Cwalina a Michal Logosz, nasazené jedničky.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Chayut Triyachart, Yao Lei (Singapur) – Jorrit De Ruiter, Selena Pieková (Nizozemsko) 23:25 21:16 21:14
dvouhra žen: Olga Kononová (Německo) – Larisa Grigová (Ukrajina) 21:12 21:13
dvouhra mužů: Brice Leverdez (Francie) – Andre Kurniawan Tedjono 21:7 13:21 21:11
čtyřhra žen: Shinta Mulia Sari, Yao Lei (Singapur) – Mariana Agathangelouová, Heather Olverová (Anglie) 21:12 21:18
čtyřhra mužů: Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) – Jürgen Koch, Peter Zauner (Rakousko) 21:11 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!