O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy USK Plzeň. Domácí hráči Montasu Hradec Králové zůstávají ve východní skupině 1. ligy.

Suverénní Liberec, úspěšná Plzeň

Že se rozhodně nehodlají přesouvat o soutěž níže, naznačili hráči Slavie TU Liberec už v úvodním utkání. Montas Hradec Králové totiž přehráli jednoznačně 8:0. Nejblíže tomu bodovat měl za hradecké Jan Hubáček - ve třísetové dvouhře však podlehl Mirku Šídovi a spolu s Michalem Hamáčkem také po třech setech odešli poraženi dvojicí Jan Slatinský-Mirko Šída. V ostatních zápasech měli Severočeši jasnou převahu. 

Ve druhém utkání barážové soboty si Liberec připsal druhé vítězství. USK Plzeň se do zápasu špatně odpíchla třísetovou prohrou v mixu. Juraj Vachálek, čerstvý mistr Slovenska, pak alespoň přinesl bod za vyhranou dvouhru proti Mirku Šídovi. Singlové kvality ukázal také Jiří Louda, jenž těsně porazil Rostislava Peníšku. Hrající kapitán libereckého družstva ale mohl být spokojen: stoprocentní bilance Jana Slatinského, Ondřeje Krále, Martiny Repiské i Jany Nejedlové pomohly udržet extraligovou příslušnost jednomu z tradičních účastníků nejvyšší soutěže. 

Nejnapínavější průběh měl závěrečný duel mezi Plzní a Montasem Hradec Králové. Vítězové západní a východní skupiny 1. ligy se prali o každý bod hlavně v párových disciplínách. Důležitou výhru v mixu získali pro Plzeň Juraj Vachálek a Markéta Sobotová, bodovala i čtyřhra žen Nikol Fridrichová-Markéta Sobotová a první debl Jiří Louda-Přemysl Voráč. Jistotou byl singlový bod od Juraje Vachálka proti Michalu Hamáčkovi, rozhodující pátý pak vybojovala Nikol Fridrichová ve svém singlu. Stoprocentní výkony ženské části družstva pomohly Plzni k návratu do extraligy. 

Výsledky baráže o extraligu: Liberec - Montas HK 8:0, Liberec - USK Plzeň 6:2, USK Plzeň - Montas HK 5:3
Konečné pořadí: 1. Slavia TU Liberec, 2. USK Plzeň, 3. Montas Hradec Králové

Kvalifikace o 1. ligu: nováčky soutěže budou Vesec a Kometa

Současně se o víkendu hrála také kvalifikace o 1. ligu. Ve východní skupině soupeřila trojice týmů. Do druhé nejvyšší soutěže se chtěl vrátit celek z Přerova, o premiéru v lize se praly týmy Polabiny-Pardubice a Kometa Brno. Po mimořádně vyrovnaném průběhu musel mezi Přerovem a Brnem rozhodnout až poměr setů. Ten měli o něco lepší Jihomoravané, a tak se nováčkem východní skupiny 1. ligy stala Kometa Brno

Nabitá a velmi vyrovnaná byla kvalifikace o západní skupinu 1. ligy - startovalo v ní hned pět celků. Ze středních čech to byl Sokol Svatá, za hlavní město Hamr Praha, severní Čechy vyslaly do boje Slovan Vesec, západní Sokol Doubravku B a jižní Sokol Křemži. Po dvou dnech lítých bojů se museli křemežští spokojit se třetím místem, druhý skončil Hamr a z vítězství a postupu do západní skupiny 1. ligy se raduje tým Slovan Vesec.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.05.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS